Sobota 04 lutego 2023r. 
REKLAMA

Kondolencje dla bliskich ofiar katastrofy lotniczej, w której zginęli Polacy

Data publikacji: 2019-03-10 18:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-03-10 18:22
Kondolencje dla bliskich ofiar katastrofy lotniczej, w której zginęli Polacy
 

W niedzielnej katastrofie lotniczej w Etiopii zginęło dwóch Polaków. "Niech pan Bóg ma w opiece najbliższych naszych nieżyjących rodaków i doda im sił potrzebnych do przetrwania trudnych chwil" - napisał w niedzielę na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

W samolocie etiopskich linii lotniczych Ethiopian Airlines, który rozbił się w niedzielę niedaleko stolicy kraju Addis Abeby, byli pasażerowie z ponad 30 krajów. Polskie MSZ podało, że wśród ofiar katastrofy jest dwóch Polaków.

"Niestety, smutna i tragiczna wiadomość. W katastrofie lotniczej w Etiopii, która miała miejsce dziś rano, zginęło dwóch Polaków. RiP. Niech Pan Bóg ma w opiece Najbliższych naszych nieżyjących Rodaków. Niech doda im sił potrzebnych do przetrwania trudnych chwil" - napisał prezydent.

Wcześniej Andrzej Duda w depeszy kondolencyjnej do prezydent Etiopii Sahle-Work Zewde przekazał wyrazy głębokiego współczucia wszystkim, którzy w katastrofie stracili swoich bliskich.

- Śmierć pasażerów okrywa żałobą nie tylko państwa, z których pochodzą, ale całą wspólnotę międzynarodową - podkreślił.

- Myślami jesteśmy w tej chwili z bliskimi wszystkich ofiar tego tragicznego wydarzenia. Niech spoczywają w pokoju - napisał w niedzielę na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że MSZ udziela wszelkiego wsparcia rodzinom zmarłych.

(pap)

Fot. EPA

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA