poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Kraj > Koalicja Miast. Szczecin we Wrocławiu

Koalicja Miast. Szczecin we Wrocławiu

Koalicja Miast. Szczecin we Wrocławiu
Data publikacji: 2016-06-18 13:30
Ostatnia aktualizacja: 2016-06-19 16:30
Wywietleń: 1349 139695

Wrocławianie i turyści przepłyną się motorówką po Odrze i zajrzą do słynnego gmachu szczecińskiej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza. Wszystko bez opuszczania stolicy Dolnego Śląska. A to za sprawą stoiska Szczecina, które stanęło przy wrocławskim rynku w ramach międzymiastowej współpracy przy projekcie Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Stoisko miasta stanęło przy ul. Oławskiej w piątek, 17 czerwca. Goście odwiedzać je mogą do sobotniego wieczora. Dostępne są w nim różnego rodzaju materiały promocyjne o atrakcachi turystycznych Szczecina.

- Celem naszej obecności w województwie dolnośląskim jest prezentacja Szczecina w nietuzinkowy sposób i zaproszenie na przyszłoroczny wielki finał The Tall Ships Races - tłumaczy Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik prasowy Żeglugi Szczecińskiej. - Pomaga nam w tym nowoczesna technologia – specjalne okulary przenoszą gości stoiska w wirtualną rzeczywistość, w której m.in. uczestniczą w koncercie szczecińskiej filharmonii, trenują pływanie motorówkami ŻS oraz wczuwają się w żeglarski klimat Dni Morza. Wszystko w formule filmu 360°, który daje poczucie bycia w centrum oglądanych wydarzeń.

Szczecinianie także mogą pooglądać swoje miasto w technologii 360°. Gogle udostępnione zostaną mieszkańcom w przestrzeni miejskiej, a same filmy udostępnione na portalach społecznościowych, co pozwoli na obejrzenie ich na ekranach smartfonów. Na razie zachęcamy do zobaczenia jedynie próbki tego, co tłumie oglądają wrocławianie - https://www.facebook.com/szczecin.eu/videos/10153786049804007/.

Obecność Szczecina we Wrocławiu odbywa się w ramach Kolacji Miast – projektu realizowanego przy okazji Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Za tydzień później, z podobną ofertą, Szczecin zaprezentuje się w Pradze podczas Dni Polskich organizowanych przez praski Instytut Polski.

(MIR)

Fot. ŻS
Komentarze

kalafior
motorówki oto "morskość Szczecina..." A gdzie biała flota do Lubczyny, Stepnicy, Nowego Warpna czy nawet Kamienia Pom i Dziwnowa? Gdzie eksponaty w postaci wycofanych statków historycznych, czy replik żaglowców itp. Gdzie odrestaurowana "szczecinska wenecja"? Odbudowa historycznej zabudowy portowej Łasztowni?
2016-06-19 16:19:35

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy