niedziela, 29 listopada 2020r.

Kinga Duda wydała oświadczenie: „Posłowie powinni znaleźć kompromisowe rozwiązanie”

Data publikacji: 2020-10-28 18:37
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-29 10:25
Kinga Duda wydała oświadczenie: „Posłowie powinni znaleźć kompromisowe rozwiązanie”
 

Głos w sprawie protestów, które od kilku dni przetaczają się przez Polskę, zabrała córka prezydenta Kinga Duda. Swoje oświadczenie - przez wielu bardzo oczekiwane - społeczna doradczyni prezydenta opublikowała w mediach społecznościowych. Poniżej przedstawiamy jego fragment. Całe oświadczenie znajduje się na końcu tekstu.

"Rozumiem oburzenie kobiet wywołane wyrokiem TK z 22 października. Jednak dyskusja, która pierwotnie dotyczyła wyroku, wydaje się aktualnie buntem przeciwko wszystkiemu. Część protestujących ucieka się do działań skrajnych, na które nie można wyrażać zgody - akty przemocy, niszczenie mienia, kościołów, obrażanie osób, które nie podzielają poglądów skrajnej grupy protestujących. Wyrażanie poglądów w sposób agresywny i obraźliwy (...) nie może być akceptowane" - pisze na Twitterze Kinga Duda.

"Nie potrafię w pełni postawić się w sytuacji, w jakiej znajduje się kobieta, która oczekując dziecka, dowiaduje się, że stwierdzono u niego ciężkie i nieodwracalne uszkodzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu. Wierzę, że zgodnie z moimi osobistymi przekonaniami, ja nie zdecydowałabym się na przerwanie ciąży. Nie uważam jednak, że inne kobiety mają myśleć i działać w taki sam sposób jak ja. Każdy człowiek ma wolną wolę" - dodaje w oświadczeniu córka prezydenta.

"Rozwiązanie istniejące dotychczas dawało możliwość wyboru. Wybór, a nie przymus. Kobieta mogła, ale nie musiała z tego prawa korzystać. W sprawie tak niewyobrażalnie trudnej, jak wizja urodzenia dziecka, które może umrzeć minuty lub godziny po porodzie, decyzja o kontynuacji lub przerwaniu ciąży, powinna być pozostawiona kobiecie i podjęta zgodnie z jej własnym sumieniem, jej systemem wartości, z jej własnymi przekonaniami, Bo to ta kobieta mierzy się z konsekwencjami swojej decyzji do końca życia" - pisze Kinga Duda.

"Jak każdy kompromis i ten miał to do siebie, że nie był idealny i nie był zadowalający ani dla zwolenników zupełnie nieograniczonej aborcji, ani dla obrońców życia. Jednak przez 27 lat stanowił wyważone i akceptowalne dla większości społeczeństwa rozwiązanie kwestii legalnego przerywania ciąży" - czytamy dalej we wpisie społecznej doradczyni prezydenta.

Kinga Duda w ostatnim akapicie oświadczenia pisze, że nie może pogodzić się z konsekwencjami jakie niesie za sobą wyrok TK. "Wydaje mi się, że posłowie, którzy w Polsce stanowią prawo, powinni jak najszybciej znaleźć rozsądne i kompromisowe rozwiązanie obecnej sytuacji, które mogłoby zakończyć spór wywołany wyrokiem" - dodaje na koniec.

oprac. (mj)

Fot. twitter.com/DudaKinga

Komentarze

DO MALKONTENTÓW
2020-10-29 09:46:04
Pewnie jak by przemówiła do was córcia T-uska, to byście piali z zachwytu. Bez względu co by jej napisali...
Alicja
2020-10-29 07:36:08
Kto ci dziewczynko to napisał? Ile osób nad tym tekstem siedziało? Każde słowo w tym tekście jest przemyślanie. Nie wiesz co byś zrobiła w sytuacji, gdyby okazało się, że pod serduszkiem nosisz zdeformowane dziecko, które wiadomo, że jeśli nie umrze jeszcze w twoim łonie to umrze od razu po porodzie, tego nie wie żadna kobieta, to trzeba być w takiej sytuacji. Nadal nie zmieniam o tobie zdania, a mam je negatywne. Zdolna i mądra osoba nie siedzi w wieku 25 lat na utrzymaniu tatusia (podobno pracuje charytatywnie u tatusia więc jest na utrzymaniu rodziców - a taka zdolna...).
Do... Dobry policjant - zly policjant
2020-10-28 20:25:36
Zapewne temu, ze kazdy czlowiek ma 2 Ucha - a tylko jedne Usta !!/! I zanim zacznie cos krzyczec, to powinien wpierw wysluchac i to - co Wiekszosc Narodu mowi... a dopiero pozniej ewentualnie cos "po-krzykiwac czy krzyczec" ?/!
;/////
2020-10-28 20:13:17
W 2015 narodowi socjaliści i pseudo wolnościowy od pro rosyjskiej konfy krzyczeli, że będą bronić polskich kobiet przed islamistami 2020 - głoszą : strzelać do polskich kobiet.Konkurencji się bali, kalifat polski vs islamski.Choroba ta sama tylko inna nazwa i kraj.
Pytanie Adama... do Ew
2020-10-28 20:10:59
A w jakim %-cie... przy podejmowaniu Decyzji o ewentualnej Aborcji dziecka... powinien miec rowniez wplyw i Ojciec dziecka ?/!
Quistorp
2020-10-28 19:59:42
W. Sz i Godna Miłowania Pani Kinga Duda to bardzo grzeczna osóbka. Przyjęła wielkie brzemię, odpowiedzialności za za swojego ojca. Nie chce zrobić wstydu kochanym rodzicom. Najkochańsze nasze Panie które od kilku dni spacerują ulicami miast i miasteczek grzeczne już były. Długa droga i wielka przyszłość jeszcze czeka córkę najważniejszej osoby Najjaśniejszej R.P.
I lepiej bedzie...
2020-10-28 19:55:58
Jak Tatus mniej bedzie zajmowal sie Ukraina, Pan Premier Bialorusia - a duzo Wiecej Polska i problemami w Kraju jeszcze nie po-rozwiazywanymi... ??? A wiec: po-zwolic Lewakom sie po-wyskrobywac... to automatycznie na przyszlosc bedzie juz ich duzo, duzo mniej !!!
Pani Kingo
2020-10-28 19:53:15
Juz sie balam o pania i mamusie.A tu taka niespodzianka.Pani wydala oswiadczenie- a tatus dal mamusi pogadac chwile przez telefon.Dzis bede spala spokojnie;)
Obi
2020-10-28 19:38:30
Brawo Kinga!
Niesamowita historia
2020-10-28 19:36:07
.......;))))
Dobry policjant- zly policjant
2020-10-28 19:27:39
A czemu pani Kinga czekala kilka dni z wyrazeniem swojej opinii?PR-owa burza mozgow byla w palacyku?
Kolor
2020-10-28 18:51:42
Zaskoczyła mnie...:)

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ