Piątek, 12 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Kilkanaście osób poszkodowanych w wybuchu gazu w bloku w Tychach

Data publikacji: 01 kwietnia 2024 r. 10:56
Ostatnia aktualizacja: 01 kwietnia 2024 r. 11:14
Kilkanaście osób poszkodowanych w wybuchu gazu w bloku w Tychach
Fot. PAP/Leszek Szymański  

Piętnaście osób poszkodowanych wskutek wybuchu, do którego doszło w Poniedziałek Wielkanocny rano na parterze bloku przy ul. Darwina w Tychach, rozwożonych jest po okolicznych szpitalach - przekazała PAP rzeczniczka tyskiego magistratu Ewa Grudniok.

Jak zaznaczyła, trudno jeszcze o bliższe informacje nt. stanu rannych; dotąd nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych (kilkadziesiąt minut po wybuchu strażacy jeszcze dokładnie przeszukiwali rejon największych zniszczeń).

Grudniok przekazała m.in., że po wybuchu, niezależnie od działań strażaków, miasto podstawiło autobus dla ewakuowanych, potrzebujących usiąść i zaczekać na dalsze decyzje.

Jak podała rzeczniczka śląskiej straży pożarnej brygadier Aneta Gołębiowska, z budynku strażacy, których na miejsce zadysponowano ogółem dziesięć zastępów, ewakuowali 23 osoby.

Blok musieli opuścić mieszkańcy klatki nr 6, w której doszło do wybuchu, a także sąsiednich klatek. Na razie nie jest znany stan obiektu po wybuchu - będą to oceniali biegli w dalszych etapach działań.

Rzeczniczka tyskiego samorządu podała, że miasto organizuje działania poprzez swój wydział zarządzania kryzysowego i nadzór budowlany. Na miejsce pojechał też pełniący obowiązki prezydenta Tychów Maciej Gramatyka.

Wybuch był silnie słyszalny i odczuwalny w mieście. Według relacji tyskich samorządowców w samym budynku spowodował m.in. zniszczenie okien do czwartego piętra; zniszczona została też zewnętrzna ściana na parterze, gdzie nastąpił.

Ulica Darwina w Tychach znajduje się na osiedlu D, w północnej części tamtejszego śródmieścia. Osiedle D było budowane w latach 1960-1973.

Logo PAP Copyright

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA