Środa, 29 maja 2024 r. 
REKLAMA

Kamerki w policyjnych mundurach

Data publikacji: 29 listopada 2017 r. 11:02
Ostatnia aktualizacja: 29 listopada 2017 r. 14:36
Kamerki w policyjnych mundurach
Fot. MSWiA  

Minister Błaszczak zapowiedział, że policjanci będą wyposażeni w kamerki. Ta 100-tysięczna formacja tylko jednego dnia podejmuje ok. 15 tysięcy interwencji, dlatego ważne jest, aby nie było wątpliwości, co do profesjonalizmu funkcjonariuszy. 

– O bezpieczeństwo Polaków dbają codziennie tysiące policjantów strażaków, strażników granicznych i oficerów BOR oraz służby wojewodów. To wasza codzienna służba sprawia, że Polacy czują się bezpiecznie. To wasza zasługa, za co jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję – powiedział minister Mariusz Błaszczak.

Kamery trafią na początek do trzech garnizonów policji: stołecznego, dolnośląskiego i podlaskiego. Będą rejestrowały pracę policjantów i pomogą wyjaśnić ewentualne wątpliwości dotyczące zarówno działania mundurowych, jak i zachowania osoby zatrzymanej.

Minister zaznaczył, że także kontakt z policją został ułatwiony w skali całego kraju. Każdy może anonimowo zgłosić zagrożenia w swojej okolicy przez Internet, za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przyjęła ona już ponad pół miliona zgłoszeń, z czego 42 proc. zostało potwierdzonych przez policjantów. Jeśli komuś zależy na bezpośrednim kontakcie, może łatwo dotrzeć do swojego dzielnicowego. Aplikacja mobilna „Moja Komenda” pozwoli go odnaleźć w ciągu kilku sekund. Do dziś pobrało ją już ponad 87 tys. osób.

– Dzielnicowy ma być policjantem pierwszego kontaktu. Musi znać swój rejon i być rozpoznawalnym wśród mieszkańców. Dlatego stworzyliśmy program „Dzielnicowy Bliżej Nas”, który wyprowadził policjantów zza biurek – powiedział minister. – Działania te przynoszą wymierne efekty. Z niezależnych badań wynika, że aż 89 procent Polaków uważa, że w Polsce żyje się bezpiecznie. To najwyższy poziom od trzydziestu lat.

(M)

Fot. MSWiA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

sprawiedliwy
2017-11-29 14:26:15
Kamerki dla policjantów - kierownictwa policji jak się zachowują , jak rozmawiają z społeczeństwem

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA