poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Kraj > J. Kaczyński: Droga do porozumienia jest otwarta

J. Kaczyński: Droga do porozumienia jest otwarta

J. Kaczyński: Droga do porozumienia jest otwarta
Data publikacji: 2017-09-22 22:02
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-24 09:45
Wywietleń: 1198 293475

Droga do porozumienia jest otwarta, nie wydaje się, żeby była specjalnie trudna do przebycia - powiedział w piątek prezes PiS Jarosław Kaczyński odnosząc się do swojego spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą dotyczącym ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym.

- Sądzę, że po prostu prędzej czy później - mam nadzieję, że szybko - dojdziemy do porozumienia - ocenił prezes PiS pytany w TVP Info o swoje spotkanie z prezydentem i złożone przez niego propozycje dotyczące nowych projektów ustaw o SN i KRS.

- Droga do porozumienia jest otwarta i nie wydaje się, żeby była to droga jakaś szczególnie trudna do przebycia - podkreślił Kaczyński. Dopytywany, na jakim etapie jest to porozumienie - czy już na finiszu odparł: "jeszcze nie finiszujemy".

- Finiszować będziemy, kiedy będziemy to uchwalać, natomiast jestem pełen optymizmu - zaznaczył prezes PiS w rozmowie z TVP Info wyemitowanej w piątek wieczorem.

Piątkowe spotkanie prezydenta z liderem PiS, które odbyło się w Belwederze trwało ok. 1,5 godziny. Było to już drugie spotkanie Dudy i Kaczyńskiego dotyczące reformy sądownictwa, pierwsze odbyło się na początku września. W poniedziałek Andrzej Duda ma przedstawić swoje projekty ustaw o SN i KRS.

Według rzecznika prezydenta Krzysztofa Łapińskiego piątkowe spotkanie Andrzeja Dudy z Jarosławem Kaczyńskim odbyło się w cztery oczy. Jak dodał prezes PiS przedstawił na piśmie postulaty dotyczące ustaw o SN i KRS.

24 lipca prezydent Duda poinformował, że podjął decyzję o zawetowaniu ustaw: o Sądzie Najwyższym i o Krajowej Radzie Sądownictwa; zapowiedział też przygotowanie swoich projektów ustaw o SN i KRS w ciągu dwóch miesięcy. Projekty mają być przedstawione 25 września.

(pap)

Fot. PAP/Marcin Obara

Komentarze

chichot
Gadał dziad do obrazu a obraz do dziada ani razu. Dlatego schizofrenik, jest schizofrenikiem, że "wie swoje" i nikt mu tego nie wytłumaczy. Anonim ma myślenie typowego sowieta. Dla niego "nowa era" zaczęła się w 2015r. kiedy to prezes obsadził manekinami najważniejsze stanowiska w państwie. Dla bolszewików "nowa era" zaczęła się w 1917 r i nawet chcieli zacząć liczyć datę od tego wydarzenia. Mniejsza z urojeniami jakiegoś internauty. Po spotkaniu prezesa z prezydentem, nasz dzielny Adrian (pewnie "postawiony do kąta"), boi się coś burknąć, czyli powiedzieć jak było. Powiedzieć dla ludzi, którzy go wybrali, że on nie będzie już Adrianem.
2017-09-24 09:00:51
Piorun... do Jarun
A ty "Paranoik-owy Jarun-ie" dla Odmiany... Zauwaz i wreszcie Zrozum (!!) ze lata 1945-2015 juz 2 lata temu sie PO-za-kan-cza-ly ! I od 2 lat Kurier juz nie jest, wasza PO-lityczna Wlasnoscia, PO-mimo ze resztkami sil jeszcze sie PO-drywacie... ??
2017-09-23 23:30:45
Jarun
Prezes Jarosław i manekiny. Przyjechał z Węgier Orban, rozmawiał przede wszystkim z Kaczyńskim...czyli rzeczywistą głową państwa. Manekin Beatka dobra była na przywitanie: chlebem i solą. A Adrian, no cóż chyba został zbesztany i prezes mu przypomniał; kto on i co znaczy. Znów będziemy słuchać płomiennych przemówień prezydenta, (któremu jak na apelu) głos będzie zatykać z wrażenia. PS. Prośba do paranoika (piszącego te swoje durne "PO" ni w 5 ni w 9), bez polskich znaków, śledzący i widzący wszędzie UB-ków i fanatyka PiS-u. Nie komentuj, najlepiej nie czytaj.
2017-09-23 10:06:25
Do... stolec man-a
Ja sprecyzowac - a ty PO-starac sie "zrozumiec"...!!
2017-09-23 00:07:16
stolcman
Gość-zauważyłeś, że nie potrafisz sprecyzować swego wywodu. Po prostu sam nie wiesz o co ci chodzi, piszesz aby pisać. Mętne to jak twój umysł. Zobaczymy czy prezydent Duda przestraszył się prezesa PiS-u J. Kaczyńskiego i poszedł na ustępstwa czyli zrejterował.
2017-09-22 23:55:28
Gość
Tak "srednio" zawsze najlepiej Czyli tamto porozumienie i to Porozumienie ?? A wiec: Panie Prezydencie Duda, niech sie wiec UDA... w koncu "wy-po-srod-ko-wac" !!
2017-09-22 23:28:44

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy