piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Kraj > Internetowe hejty wobec uchodźców

Internetowe hejty wobec uchodźców

Internetowe hejty wobec uchodźców
Data publikacji: 2015-07-16 17:27
Ostatnia aktualizacja: 2015-07-26 12:17
Wywietleń: 1069 4249


WARSZAWA. Internetowe komentarze Polaków na temat planów przyjęcia emigrantów z Afryki zdominował zdecydowany sprzeciw i duża niechęć - wynika z analizy Instytutu Monitorowania Mediów (IMM), po zapowiedzi o gotowości przyjęcia przez Polską 2 tysięcy uchodźców.

Chodzi o projekt, w ramach którego kraje Unii Europejskiej zobowiązały się do pomocy 20 tys. uciekinierów z Syrii, którzy znajdują się w obozach dla uchodźców, a także 40 tys. imigrantów, którzy przebywają obecnie w Grecji i we Włoszech.

Eksperci IMM przeanalizowali publikacje w popularnych serwisach społecznościowych oraz największych portalach internetowych zawierające zwroty takie jak "przyjęcie uchodźców" i "przyjęcie emigrantów" oraz zwroty bliskoznaczne.

Ze wszystkich 7 tys. wpisów, jakie w internecie pojawiły się na ten temat w pierwszej połowie lipca, ponad 2 tys. to komentarze bardzo krytyczne, a czasami również agresywne wobec uchodźców. Jak wynika z badania, Polacy w związku z planami rządu i UE najbardziej obawiają się problemów ekonomicznych, a także wzrostu przestępczości i terroryzmu. Najbardziej niechętni do przyjęcia emigrantów są użytkownicy Facebooka.

W 14 proc. wszystkich komentarzy negatywnych Polacy użyli określeń rasistowskich i dyskryminujących bądź agresywnych i wulgarnych. "Niektóre z publikacji są szokujące: w kontekście rozmów o uchodźcach, zdarzały się wpisy wyrażające poparcie dla terrorysty Andersa Breivika czy nawołujące do odebrania praw publicznych osobom o innym niż biały kolorze skóry" - wskazuje IMM. (pap)

Na zdjęciu: Syryjscy uchodźcy. Fot. EPA/DJORDJE SAVIC

 

Komentarze

Polski jeszcze na to nie stac...! ! !
Tym PO-litykom i Urzednikom... nim w koncu PO-dejma Decyzje w sprawie sciagniecia Afryki (Islamu) do Polski, proponuje wpierw wyjechac z wizyta do starych Krajow Europy Zachodniej, by zapoznac sie tam z PROBLEMAMI i KOSZTAMI... jakie przybysze a Afryki juz tam spowodowali i dalej powoduja dla tamtych Krajow ! Mowiac krotko, STOP- dla Islamu w Polsce ! !
2015-07-26 10:06:18

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy