sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Kraj > Gowin: Rząd nie miał wpływu na decyzję o karze dla TVN

Gowin: Rząd nie miał wpływu na decyzję o karze dla TVN

Gowin: Rząd nie miał wpływu na decyzję o karze dla TVN
Data publikacji: 2017-12-15 19:48
Ostatnia aktualizacja: 2017-12-20 09:49
Wywietleń: 943 305198

Rząd nie miał wpływu na decyzję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o nałożeniu kary na stację TVN, jednak decyzja ta na pewno nie ułatwia misji rządu premiera Mateusza Morawieckiego – ocenił wicepremier Jarosław Gowin.

KRRiT zdecydowała o nałożeniu 1 mln 479 tys. zł kary na spółkę TVN SA, nadawcę programu TVN 24, za sposób relacjonowania wydarzeń w Sejmie i przed Sejmem z grudnia 2016 r. Według Krajowej Rady, nadawca programu TVN24 naruszył przepisy ustawy o radiofonii i telewizji poprzez "propagowanie działań sprzecznych z prawem i sprzyjanie zachowaniom zagrażającym bezpieczeństwu". Spółka TVN SA uznała decyzję za bezpodstawną i zapowiedziała odwołanie się od niej do Sądu Okręgowego w Warszawie.

Zaniepokojenie w związku z decyzją wyraził Departament Stanu USA. W jego ocenie decyzja ta podważa wolność mediów w Polsce, która – jak podkreślono – jest bliskim sojusznikiem Stanów Zjednoczonych.

– Wolne i niezależne media są niezbędne dla silnej demokracji – zaznaczył w komunikacie amerykański resort dyplomacji.

KRRiT w odpowiedzi na oświadczenie Departamentu Stanu USA zapewniła, że podjęła uchwałę w sprawie nałożenia kary na TVN w oparciu o" dogłębną i długotrwałą analizę sześciu programów" – w tym TVP Info i Polsat News. W jej ocenie relacje wydarzeń w TVN-ie z grudnia 2016 r. "mogły podsycać agresję".

Gowin Pytany o decyzję dotącą kary podkreślił, że KRRiT jest instytucją niezależną od rządu.

– Nie mieliśmy na jej decyzję najmniejszego wpływu, ale na pewno nie ułatwia ona misji rządu premiera Morawieckiego – powiedział Gowin. – Liczę na to, że Rada jeszcze raz przeanalizuje tę sprawę. Być może opierając się na liczniejszych niż do tej pory ekspertyzach.

(pap)

Fot. Adrian Grycuk

 

Komentarze

SromotnikBezwstydny
Ten facet (facet=człowiek bez twarzy), pieprzy jak potłuczony. Kadzi kaczemu prezesowi wszyskich PiSdzielczych prezesów. Obrzydliwy lizus. Won!
2017-12-20 09:19:04
trohan
Rzeczywiście masz zrytą czuprynkę, bełkoczesz nie wiadomo o czym...jakieś "gorzkie żale"...pokrzywdzonego. Jednym słowem: goń się cielaku. Masz trudności z wyrażeniem myśli. Splątanie świadomości!
2017-12-17 22:53:24
pipi do @ trohan (już bez odbioru)
- ja czytam wiadomości na TVN i TVP, oceniam według mych poglądów.....Jak "określa prezes-guru" to mi lata, zapytaj tego prezesa...Wytłumaczeniem może być np. "wyjaśnienie lub korygowanie stanowiska",inaczej Ty i kumple nie otrzymacie wiadomożci z "innego źródła" - mnie to zwisa, mam dostęp do internetu (jeszcze ponieważ EU szykuje coś przeciw "facke news")....P.S.(pytam od dwóch lat) - co się stało iż 19 (dziewiętnaście) procent uprawnionych do demokratycznego wyboru wybrało rząd, który "morduje demokrację" i "niezależne sądy" bez wpływu pozostałych Polaków?....Był to (olewanie wyborów) "bojkot władzy", "zapalanie świeczek", "spacery w porze dziennika" itd?....Demokracja tego nie toleruje, o tym skomlesz już drugi rok!....Wyjaśnij przyczynę i zaproponuj Polakom coś innego (lepszego) w zamian oprócz "musimy odsunąć PiS od władzy"......Próbowaliście z KOD-em, miał szansę pohamować "kaczystów" lecz "wyszło jak wyszło", czyli "lepkie łapki". Przez te min. "lepkie łapki" PO/PSL dostało w du..ę.
2017-12-17 14:10:15
trohan
Dobra pipi niech będzie "na twoje". Zaprasza TVN (polskojęzyczna, zdradziecka stacja?!-tak określił ją prezes-guru)) to dlaczego piosiry korzystają z zaproszenia i częściej goszczą/występują w TVN niż w Kurwizji TVP ? Przecież to prostytuowanie się:-))) Tylko nie stękaj pokrętne. Po co pisiorki idą do polskojęzycznej, zdradzieckiej stacji? Tym samym legitymizują TVN !
2017-12-17 11:24:29
pipi do @ trohan
"... dlaczego pisiorki tak pchają się do TVN-u?".....PO_rąbało PO_tłuka?..... W "demokracji liberalnej" żaden "pisiorek" nie może się wpychać do TVN-u....Idioto, w demokracji liberalnej panuje zasada; panie wybierają panów, panów wybiera TVN, czyli tłumacząc - kto ma kasę to wybiera...."...."oraz logik i psycholog" nic tobie nie pomgą skoro jeszcze nie zrozumiłeś zasady iż do TVN-u lub do TVP zapraszają gości, a goście mogą przyjść lub nie.
2017-12-17 10:50:36
trohan
Przydałaby się korepetycja :-) przydałby ci się korepetytor do nauki j. polskiego i automatyczny "poprawiacz błędów" ABC - w Wordzie oraz logik i psycholog. Szurnięty nie pisz, weź coś na wstrzymanie.
2017-12-17 09:26:00
@ludzie
Przydałby ci się korepetycja z j.polskiego i więcej przemyślenia...myszko.
2017-12-16 19:34:20
ludzie ślą petycje
Tej szczujni należy odebrać koncesję.
2017-12-16 11:57:01
trohan
W TVN częściej występują politycy PiS-u niż w reżymowej TVP. Ostatnio wystąpił obślizgły Rysiu. serafałen dlaczego pisiorki tak pchają się do TVN-u? Kurwizja im nie odpowiada? (Kurskiego Telewizja)
2017-12-16 10:04:45
srefałen
bardzo dobra decyzja!! tylko kara za mała kto to gó..o ogląda???? kodziarze UBobywatele i wszelkiej maści świry które żyją w innym świecie jak ktoś oglądnie wiadomości w tvn to ma wrażenie ze jest wojna a polska lezy w Afryce ludzie głodują a uchodzcy to mili ludzie przeważnie inżynierowie i lekarze.
2017-12-16 04:46:17
Jak pszczolka... na 1-go i 3-go Maja
Jak mozna zawierzyc Komus... Kto PO-litycznie przeskakuje (przelatuje) z "kwiatka na Kwiatek"...??
2017-12-16 00:31:57
Jarun
Kto ci wierzy Gowin, jak ty nie masz kręgosłupa? Mówisz raz tak, drugi raz owak. Z niekłamaną obrzydliwością patrzę na twoją facjatę. Z tego wniosek, że jesteś umoczony w tej sprawie - po samo ryło.
2017-12-15 21:58:24