sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Kraj > Gowin: Rząd nie miał wpływu na decyzję o karze dla TVN

Gowin: Rząd nie miał wpływu na decyzję o karze dla TVN

Gowin: Rząd nie miał wpływu na decyzję o karze dla TVN
Data publikacji: 2017-12-15 19:48
Ostatnia aktualizacja: 2017-12-20 09:49
Wywietleń: 943 305198

Rząd nie miał wpływu na decyzję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o nałożeniu kary na stację TVN, jednak decyzja ta na pewno nie ułatwia misji rządu premiera Mateusza Morawieckiego – ocenił wicepremier Jarosław Gowin.

KRRiT zdecydowała o nałożeniu 1 mln 479 tys. zł kary na spółkę TVN SA, nadawcę programu TVN 24, za sposób relacjonowania wydarzeń w Sejmie i przed Sejmem z grudnia 2016 r. Według Krajowej Rady, nadawca programu TVN24 naruszył przepisy ustawy o radiofonii i telewizji poprzez "propagowanie działań sprzecznych z prawem i sprzyjanie zachowaniom zagrażającym bezpieczeństwu". Spółka TVN SA uznała decyzję za bezpodstawną i zapowiedziała odwołanie się od niej do Sądu Okręgowego w Warszawie.

Zaniepokojenie w związku z decyzją wyraził Departament Stanu USA. W jego ocenie decyzja ta podważa wolność mediów w Polsce, która – jak podkreślono – jest bliskim sojusznikiem Stanów Zjednoczonych.

– Wolne i niezależne media są niezbędne dla silnej demokracji – zaznaczył w komunikacie amerykański resort dyplomacji.

KRRiT w odpowiedzi na oświadczenie Departamentu Stanu USA zapewniła, że podjęła uchwałę w sprawie nałożenia kary na TVN w oparciu o" dogłębną i długotrwałą analizę sześciu programów" – w tym TVP Info i Polsat News. W jej ocenie relacje wydarzeń w TVN-ie z grudnia 2016 r. "mogły podsycać agresję".

Gowin Pytany o decyzję dotącą kary podkreślił, że KRRiT jest instytucją niezależną od rządu.

– Nie mieliśmy na jej decyzję najmniejszego wpływu, ale na pewno nie ułatwia ona misji rządu premiera Morawieckiego – powiedział Gowin. – Liczę na to, że Rada jeszcze raz przeanalizuje tę sprawę. Być może opierając się na liczniejszych niż do tej pory ekspertyzach.

(pap)

Fot. Adrian Grycuk

 

Komentarze

SromotnikBezwstydny
Ten facet (facet=człowiek bez twarzy), pieprzy jak potłuczony. Kadzi kaczemu prezesowi wszyskich PiSdzielczych prezesów. Obrzydliwy lizus. Won!
2017-12-20 09:19:04
trohan
Rzeczywiście masz zrytą czuprynkę, bełkoczesz nie wiadomo o czym...jakieś "gorzkie żale"...pokrzywdzonego. Jednym słowem: goń się cielaku. Masz trudności z wyrażeniem myśli. Splątanie świadomości!
2017-12-17 22:53:24
pipi do @ trohan (już bez odbioru)
- ja czytam wiadomości na TVN i TVP, oceniam według mych poglądów.....Jak "określa prezes-guru" to mi lata, zapytaj tego prezesa...Wytłumaczeniem może być np. "wyjaśnienie lub korygowanie stanowiska",inaczej Ty i kumple nie otrzymacie wiadomożci z "innego źródła" - mnie to zwisa, mam dostęp do internetu (jeszcze ponieważ EU szykuje coś przeciw "facke news")....P.S.(pytam od dwóch lat) - co się stało iż 19 (dziewiętnaście) procent uprawnionych do demokratycznego wyboru wybrało rząd, który "morduje demokrację" i "niezależne sądy" bez wpływu pozostałych Polaków?....Był to (olewanie wyborów) "bojkot władzy", "zapalanie świeczek", "spacery w porze dziennika" itd?....Demokracja tego nie toleruje, o tym skomlesz już drugi rok!....Wyjaśnij przyczynę i zaproponuj Polakom coś innego (lepszego) w zamian oprócz "musimy odsunąć PiS od władzy"......Próbowaliście z KOD-em, miał szansę pohamować "kaczystów" lecz "wyszło jak wyszło", czyli "lepkie łapki". Przez te min. "lepkie łapki" PO/PSL dostało w du..ę.
2017-12-17 14:10:15
trohan
Dobra pipi niech będzie "na twoje". Zaprasza TVN (polskojęzyczna, zdradziecka stacja?!-tak określił ją prezes-guru)) to dlaczego piosiry korzystają z zaproszenia i częściej goszczą/występują w TVN niż w Kurwizji TVP ? Przecież to prostytuowanie się:-))) Tylko nie stękaj pokrętne. Po co pisiorki idą do polskojęzycznej, zdradzieckiej stacji? Tym samym legitymizują TVN !
2017-12-17 11:24:29
pipi do @ trohan
"... dlaczego pisiorki tak pchają się do TVN-u?".....PO_rąbało PO_tłuka?..... W "demokracji liberalnej" żaden "pisiorek" nie może się wpychać do TVN-u....Idioto, w demokracji liberalnej panuje zasada; panie wybierają panów, panów wybiera TVN, czyli tłumacząc - kto ma kasę to wybiera...."...."oraz logik i psycholog" nic tobie nie pomgą skoro jeszcze nie zrozumiłeś zasady iż do TVN-u lub do TVP zapraszają gości, a goście mogą przyjść lub nie.
2017-12-17 10:50:36
trohan
Przydałaby się korepetycja :-) przydałby ci się korepetytor do nauki j. polskiego i automatyczny "poprawiacz błędów" ABC - w Wordzie oraz logik i psycholog. Szurnięty nie pisz, weź coś na wstrzymanie.
2017-12-17 09:26:00
@ludzie
Przydałby ci się korepetycja z j.polskiego i więcej przemyślenia...myszko.
2017-12-16 19:34:20
ludzie ślą petycje
Tej szczujni należy odebrać koncesję.
2017-12-16 11:57:01
trohan
W TVN częściej występują politycy PiS-u niż w reżymowej TVP. Ostatnio wystąpił obślizgły Rysiu. serafałen dlaczego pisiorki tak pchają się do TVN-u? Kurwizja im nie odpowiada? (Kurskiego Telewizja)
2017-12-16 10:04:45
srefałen
bardzo dobra decyzja!! tylko kara za mała kto to gó..o ogląda???? kodziarze UBobywatele i wszelkiej maści świry które żyją w innym świecie jak ktoś oglądnie wiadomości w tvn to ma wrażenie ze jest wojna a polska lezy w Afryce ludzie głodują a uchodzcy to mili ludzie przeważnie inżynierowie i lekarze.
2017-12-16 04:46:17
Jak pszczolka... na 1-go i 3-go Maja
Jak mozna zawierzyc Komus... Kto PO-litycznie przeskakuje (przelatuje) z "kwiatka na Kwiatek"...??
2017-12-16 00:31:57
Jarun
Kto ci wierzy Gowin, jak ty nie masz kręgosłupa? Mówisz raz tak, drugi raz owak. Z niekłamaną obrzydliwością patrzę na twoją facjatę. Z tego wniosek, że jesteś umoczony w tej sprawie - po samo ryło.
2017-12-15 21:58:24

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy