poniedziałek, 18 czerwca 2018.
Strona główna > Kraj > Gotowi na imigrantów

Gotowi na imigrantów

Gotowi na imigrantów
Data publikacji: 2015-09-06 20:46
Ostatnia aktualizacja: 2015-09-13 08:37
Wywietleń: 452 18748

Premier Ewa Kopacz zapewniła po sobotnim posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego ws. uchodźców, że rząd nie podejmie żadnych działań, które mogłyby zdestabilizować bezpieczeństwo kraju i obywateli. "Jesteśmy gotowi do tego, aby zaopiekować się grupą 2 tys. imigrantów" - powiedziała.

Podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego premier odebrała raporty o stanie przygotowania służb i instytucji do reagowania na wypadek zwiększonego napływu migrantów do Polski. Oceniła, że stan przygotowania Polski do przyjęcia 2 tysięcy uchodźców jest wystarczający. W ramach unijnych programów relokacji i przesiedleń uchodźców polski rząd zgodził się przyjąć w ciągu dwóch lat 2 tys. osób, głównie Syryjczyków oraz Erytrejczyków.

- Mamy wolne miejsca i jesteśmy gotowi do tego, żeby zaopiekować się tą grupą 2 tysięcy migrantów. Jesteśmy przygotowani na każdy wariant - powiedziała Kopacz. - Chcę upewnić wszystkich, że nie podejmę żadnych działań, które mogłyby zdestabilizować nasze życie, zarówno społeczne jak i gospodarcze bezpieczeństwo naszego kraju i obywateli - zapewniła szefowa rządu.

KE potwierdziła w piątek oficjalnie, że chce zaproponować relokację między kraje UE dodatkowych 120 tys. imigrantów, oprócz 40 tys., których rozdzielenie zaproponowano w czerwcu. Nowe propozycje w obliczu bezprecedensowej fali imigrantów i uchodźców napływających do Unii mają być przedstawione w tym tygodniu.

Według nieoficjalnych wyliczeń, jeśli utrzymany zostałby zaproponowany już wcześniej klucz rozdziału imigrantów (opierający się m.in. na liczbie mieszkańców i PKB kraju), do Polski mogłoby zostać skierowanych dodatkowo ok. 8 tys. osób w ramach relokacji z Węgier, Włoch i Grecji. Wcześniej Warszawa zapowiedziała przyjęcie 2 tys. osób (z państw UE i obozów poza Unią) w ciągu dwóch lat. (pap)

Na zdj.: Premier Ewa Kopacz (3L), minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska (L), wiceminister spraw zagranicznych Rafał Trzaskowski (2L), sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz koordynator ds. służb specjalnych Marek Biernacki (4L), zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej gen. bryg. Andrzej Pilaszkiewicz (5L), oraz sekretarz stanu w MSW Piotr Stachańczyk (6L), podczas sobotniego posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego ws. imigrantów.

Fot. PAP/Paweł Supernak

Komentarze

To juz tylko kwestia czasu...,
Lepiej niech PO-stkomunisci beda jak najszybciej GOTOWI... po 25 Pazdziernika 2015 roku, na opuszczenie Rzadowych Stolkow ! !
2015-09-12 22:37:36
Sprawa nadaje sie do wnikliwego rozpatrzenia...
Wyglada wiec na to... ze WIELKA AFRYKA zaczyna przeprowadzac DUZA inwazje - na mala europe ! Pytanie wiec: w imie czego i dlaczego...i Kto... ( ? ) jak dlugo... i za jakie pieniadze - bedzie tym sterowal... ??
2015-09-09 22:18:19
aha
a dlaczego ci "biedni" Syryjczycy chcą emigrować do EU ? niech jadą do bogatej Arabii czy Kuwejtu !
2015-09-08 11:50:09
nie ufam p,KOPACZ
zgadzam sie Seba.Moja znajoma mieszka u kolezanki 7 lat nie nalezy jej sie mieszkanie nawet kilku metrowe,
2015-09-07 06:49:10
Pytanie za 10 czy 20 punktow...?
A co Rzad RP bedzie mial zamiar zrobic...(?) jak za jakis czas Afrykanscy imigranci co maja przyjechac do Polski...w Niedziele beda klasc sie spac jeszcze jako Chrzescijanie...a w Poniedzialek rano - beda juz w Islamie ! ! A co IS (czyli tzw. samozwancze Panstwo Islamskie) wyprawia tak w calej Afryce... jak i pozostalych czesciach Swiata... to wiedza juz Ci, co sa zorientowani w temacie ! ! !
2015-09-06 20:58:22
Do Premier Kopacz i PO-zostalej czesci PO-litycznej Spolki Z.O.O...,
Rzadzacy PO-stkomunisci ( ! ) zamartwcie sie najpierw o 3-y miliony Polakow w Polsce, co zyja jeszcze PO-nizej 600 zlotych / miesiac, tj. emerytami rencistami, bezrobotnymi i bardzo biednymi Polskimi Rodzinami ! A dopiero wtedy, jak te grupy Soleczne wyprowadzicie do normalnego standardu i poziomu zycia w Polsce, to mozemy zaczac rozmawiac o imigrantach ! Gdzie w pierwszej kolejnosci o Sasiadach i Braciach z Ukrainy jeszcze raz wspomne ! A ludzi wyjezdzajacych z Polnocnej Afryki, nich najpierw poprzyjmuja tamtejsze bogate Kraje Afrykanskie takie jak; Kuwejt, Arabia Saudyjska, Emiraty Arabskie, Katar, Izrael...itd...itp...( ! ) a pozniej dopiero mozemy PO-rozmawiac o mozliwosciach w UE ! !
2015-09-06 20:45:49
Seba
Tej Kopacz to się mózg zagotował. Naszych na bruk a obcych do mieszkań. Zasiłek 1500 i więcej a Polakom 200 i przeżyją. To k---a jest polityka.
2015-09-06 20:16:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy