niedziela, 24 czerwca 2018.
Strona główna > Kraj > Festiwal polskiej piosenki w... Kielcach

Festiwal polskiej piosenki w... Kielcach

Festiwal polskiej piosenki w... Kielcach
Data publikacji: 2017-05-30 19:01
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-01 19:31
Wywietleń: 491 263622

Organizację wspólnie z samorządem Kielc serii koncertów w amfiteatrze „Kadzielnia” zapowiedział w Kielcach prezes TVP Jacek Kurski. Zaznaczył, że nowy format, który ma ruszyć w 2018 r., powinien się stać z czasem festiwalem polskiej piosenki.

– Doszliśmy z prezydentem Kielc Wojciechem Lubawskim do porozumienia co do ramowej, regularnej współpracy w organizowaniu ważnego, muzycznego corocznego wydarzenia. Serii koncertów, które jeśli się powiodą – a jestem przekonany, że się powiodą – jeśli uzyskają pewną rutynę i powtarzalność, z czasem powinny stać się festiwalem polskiej piosenki – mówił podczas wtorkowej (30 maja) konferencji w amfiteatrze „Kadzielnia” Kurski. Dodał, że nie chodzi „o budowanie kontry” do festiwalu w Opolu, czy o to żeby „przenosić Opole do Kielc”.

– Nikt tego nie chce. Nikt w Kielcach nie chciałby być "fałszywym Opolem". Chodzi o to, żeby skorzystać z bogactwa polskiej piosenki, która musi mieć jakieś ujście, która musi mieć jakieś pozytywne wybrzmienie. Opole jest znane z tradycji, historii polskiej piosenki, gości w swoich zasobach Muzeum Polskiej Piosenki. Odnosimy się z wielkim szacunkiem do Opola. Z powodów leżących poza telewizją w tym roku zostaliśmy z tego festiwalu wyproszeni. Ale na mnie jako na prezesie telewizji publicznej ciąży obowiązek dostarczenia naszym wiernym widzom festiwalu i oferty artystycznej, która będzie niosła wysoki ciężar gatunkowy – podkreślił Kurski.

Przedsięwzięcie, którego organizacja jest planowana w Kielcach ma być próbą stworzenia „nowego formatu koncertowego” i „odświeżenia” formuły polskich festiwali.

– Wpuszczenie pewnej pozytywnej nowej energii, która nie zawsze znajdowała swój wyraz i ujście w mainstreamie, prezentowanym przez główne media (…) – opisywał prezes TVP. Dodał, że w tym kontekście myśli o takich gatunkach muzycznych jak m.in.: hip-hop, nowe brzmienia, new soul, new jazz, electro pop, rock alternatywny, pop alternatywny. Zaznaczył że w Kielcach będzie także miejsce dla artystów głównego nurtu. Podczas kieleckiej imprezy mają być pokazywani także artyści popularni w portalach społecznościowych. Kryterium doboru twórców ma być wysoki poziom artystyczny.

(pap)

Na zdjęciu: Prezes TVP Jacek Kurski podczas konferencji prasowej w amfiteatrze "Kadzielnia" w Kielcach, który uznał za "jeden z najpiękniejszych w Europie".
Fot. PAP/Piotr Polak

Komentarze

zak
I bardzo dobrze. Po co ciągnąć komunistyczny twór. Niech sobie komunistyczny prezydent Opola razem z komuszą TVN kreują komunistycznych pseudo artystów. Wszyscy będziemy wiedzieć kto jest kto.
2017-06-01 19:10:28

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy