piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Kraj > Ewakuacja i kontrole po serii alarmów bombowych

Ewakuacja i kontrole po serii alarmów bombowych

Ewakuacja i kontrole po serii alarmów bombowych
Data publikacji: 2016-05-27 17:07
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-28 11:40
Wywietleń: 1244 135582

Po serii alarmów bombowych policja rozpoczęła pirotechniczne sprawdzanie kilkunastu obiektów w Polsce – powiedział w piątek PAP st. asp. Robert Opas z Komendy Głównej Policji. W budynkach już sprawdzonych nie znaleziono materiałów wybuchowych.

Jak powiedział Opas, akcja zaczęła się po rozesłanym ok. godz. 13 anonimowym e-mailu do kilkunastu instytucji w całej Polsce, w tym mediów i galerii handlowych. Niektóre obiekty ewakuowano (nie wszędzie było to konieczne), do niektórych po sprawdzeniu już wrócili pracownicy.

 Jednobrzmiąca wiadomość dotarła do instytucji m. in. w Krakowie, Katowicach, Olsztynie, Wrocławiu i Warszawie. Sprawcy grozi do ośmiu lat więzienia, a – jak przypomniał Opas – naraża się on także na roszczenia cywilne.

 Jedną z zawiadomionych o bombie instytucji była warszawska Giełda Papierów Wartościowych. "Takie zdarzenie miało miejsce, doszło do ewakuacji budynku, w którym znajdują się nasze biura. W konsekwencji zostały wdrożone odpowiednie procedury. Na miejscu były służby, które sprawdziły budynek i pracownicy już wrócili do pracy" - poinformowało PAP biuro prasowe Giełdy. "Nic nie znaleziono, to był fałszywy alarm" - dodano.

 "To, co jest najważniejsze to jest to, że nie doszło do przerwania sesji giełdowej i notowania odbywają się w sposób niezakłócony" - poinformowano PAP w biurze prasowym GPW.

 Wg policji fałszywe alarmy bombowe stały się w ostatnim czasie bardzo częste. Tylko w stolicy pod koniec marca i na początku kwietnia doszło do dwóch dużych ewakuacji lotnisk - warszawskiego im. Chopina i modlińskiego. W obu przypadkach zatrzymano sprawców.

 Pod koniec kwietnia MSWiA zapowiedziało powołanie specjalnego zespołu, którego zadaniem będzie wypracowanie rekomendacji prawno-proceduralnych dot. fałszywych alarmów, angażujących służby i generujących ogromne koszty społeczne i ekonomiczne. (PAP)

Fot. R.PAKIESER (arch.)

Komentarze

Obserwator wydarzen...
Czyli ze za-KOD-owani "terroryci" wychodza PO-woli ze swoich PO-chowanych kryjowek... i zaczynaja na razie "trenowac" ale juz na zywo...??
2016-05-28 11:32:04

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy