Piątek 27 maja 2022r. 
REKLAMA

Dziewczynka utonęła ratując psa

Data publikacji: 2018-03-02 13:32
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-06 11:53
Dziewczynka utonęła ratując psa
 

Postępowanie w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci 8-letniej dziewczynki, pod którą załamał się lód na Klasztornych Stawach, wszczęła w piątek Prokuratura Rejonowa w Słupsku. Dziewczynka wpadła do stawu w czwartek.

– Podjęliśmy decyzję o wszczęciu postępowania w kierunku art. 155, to jest nieumyślnego spowodowania śmierci, z uwagi na konieczność wyjaśnienia wszelkich okoliczności, w jakich doszło do tego zdarzenia – powiedział prokurator rejonowy w Słupsku, Piotr Nierebiński. – Na tę chwilę nie mamy podejrzeń co do udziału osób trzecich w tym zdarzeniu. Jednak ze względu na to, że na miejscu zdarzenia były tylko małe dzieci, chcemy to procesowo wyjaśnić.

Z ustaleń prokuratorskich wynika, że do zdarzenia doszło w czwartek po godz. 17. Troje dzieci w wieku 8 i 9 lat z osiedla Zatorze poszło na spacer z psami w rejon Klasztornych Stawów. 8-letnia dziewczynka wbiegła na zamarznięty staw za psem. Ze względu na wody przepływowe lód w tym miejscu był bardzo cienki i załamał się pod 8-latką. Jej rówieśnicy próbowali najpierw ją ratować, potem pobiegli po pomoc do domu odległego od miejsca zdarzenia o ok. 2 km. Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o godz. 17.41 i na miejscu wypadku była po kilku minutach. Mimo podjętej reanimacji 8-latka zmarła.

(pap)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@ccc
2018-03-07 13:29:18
i potem mamy takich jak Ty emocjonalnych ułomów, którzy nie szanują niczego prócz swojego "mi się wydaje/mi się chce"
ccc
2018-03-03 02:57:36
W Polsce różne media i goszczący w nich celebryci co chwilę - zapewne na zamówienie producentów karmy, odżywek i leków - masowo zachęcają do zakupu lub adoptowania psa, opiewając zalety jego posiadania, a przede wszystkim rozwijanie uczuciowości, opiekuńczości i poczucia obowiązku u dziecka, jak gdyby rodzic potrzebował pomocy psa, aby tego wszystkiego nauczyć dziecko. Jakoś żaden celebryta czy redaktor nie przestrzega przed niebezpieczeństwami wynikającymi z posiadania psa, takimi jak pogryzienie, wtargnięcie za psem na drogę, na cienki lód, itd.
W duzych Miastach inaczej
2018-03-02 22:19:33
A w malych miasteczkach i na wioskach to "normalka" gdyz tam sie wszyscy znaja ! A wogole, to czy Kurier zaczal zajmowac sie dalej "Szpiegostwem"... gdyz ostatnio bardzo czesto przed wyslaniem komentarza - trzeba w-pis-ac ten sam KOD !!
k
2018-03-02 15:44:17
2km do najbliższego domu ? Dzieci w tym wieku , przy takim mrozie bez opieki o zmierzchu ? No ,to może jednak ktoś - niestety - zawinił ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA