poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Kraj > Działalnością Polskiej Fundacji Narodowej zajmie się NIK?

Działalnością Polskiej Fundacji Narodowej zajmie się NIK?

Działalnością Polskiej Fundacji Narodowej zajmie się NIK?
Data publikacji: 2017-09-07 21:18
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-09 09:49
Wywietleń: 1414 291292

Partia Razem złożyła w czwartek wniosek do Najwyższej Izby Kontroli o skontrolowanie działalności Polskiej Fundacji Narodowej – poinformowała rzeczniczka partii Dorota Olko. Partia Razem zapowiada także złożenie doniesienia do prokuratury. Oburzenia nie kryją również PO i N.

Według czwartkowej „Rzeczpospolitej”, kampania informacyjna dotycząca reformy sądownictwa rusza w piątek (8 bm.); odpowiada za nią Polska Fundacja Narodowa – organizacja powołana do życia przez 17 państwowych spółek. Kampania ma obejmować m.in. serię billboardów z hasłami dotyczącymi zmian i odesłaniem do specjalnej strony internetowej.

Jak podaje gazeta, kampania w kompleksowy sposób ma docierać z przesłaniem pokazującym, dlaczego zmiany w sądownictwie są niezbędne i „zatrzeć złe wrażenia po burzliwej dyskusji na temat reformy sądownictwa, którą zakończyły prezydenckie weta”.

Olko poinformowała PAP, że we wniosku do NIK podkreślono, iż celem powstania fundacji była „promocja i ochrona wizerunku Rzeczypospolitej Polskiej oraz polskiej gospodarki w Polsce i poza jej granicami, a także kształtowanie pozytywnego odbioru społecznego inwestycji prowadzonych przez spółki z udziałem Skarbu Państwa”.

Natomiast kampania „Sprawiedliwe Sądy” – czytamy we wniosku – przedstawiać ma założenia reformy sądownictwa zgodne ze stanowiskiem partii Prawo i Sprawiedliwość.

Olko poinformowała, że Partia Razem zamierza także złożyć doniesienie do prokuratury w tej sprawie. Przytoczyła też wypowiedź jednego z liderów Partii Razem Adriana Zandberga, który ocenił, że zlecenie Polskiej Fundacji Narodowej przygotowania kampanii „to standardy azjatyckich dyktatur”. „PiS dostaje z budżetu dziesiątki milionów złotych rocznie na działalność partii. Ma z czego uczciwie finansować kampanie polityczne” – powiedział Zandberg, cytowany w oświadczeniu rzeczniczki Partii Razem.

O sprawę fundacji był pytany w czwartek szef MS Zbigniew Ziobro. – Myślę, że skoro jest czas debaty nad wymiarem sprawiedliwości, to jest też i czas debaty nad tym, w jakich okolicznościach ten wymiar sprawiedliwości funkcjonuje, jak jest postrzegany i jak należy go zmienić. Myślę, że problemem w państwie demokratycznym byłby brak debaty. Nadmiar informacji nie powinien być przecież nigdy problemem, jeżeli chodzi o społeczeństwo demokratyczne i debatę demokratyczną, zwłaszcza w sprawie tak budzącej emocje jak reforma sądów – powiedział minister sprawiedliwości. 

(pap)

Komentarze

Jarun
Dla sekciarza-paranoika, kto nie jest z PiS-em, ten: komuch, zaprzaniec, nie-Polak. Komuny nie ma od 30 lat, a ty ciągle ich śledzisz. Dla ciebie schizofreniku, Polska zaczęła istnieć od 2 lat, zawsze o tym piszesz. To twój problem...no może jeszcze twojej rodziny i psychiatry. To jest moja ostatnia odpowiedź. Zresztą pisz co chcesz, ja nie muszę czytać i nie czytam twoich urojeń.
2017-09-09 09:32:57
zak
Panie Jarun niech się Pan już więcej nie kompromituje.Pańskie komentarze są tak żenujące kipiące nienawiścią że aż nie można tego czytać. Niech wreszcie dotrze do Pana ,że wreszcie żyjemy w wolnej Polsce gdzie rząd po raz pierwszy od 39 r działa dla obywateli. Rozumiem Pańskie rozgoryczenie ,że już komuszki nie rządzicie. Korytko zabrali. Teraz trzeba będzie żyć tak jak miliony Polaków . Teraz już nie płacą za picie wódeczki. Daj Pan spokój i nie katuj nas na forach swoimi komuszymi mądrościami.
2017-09-09 03:13:41
max
Partia razem? To jakies jaja partia głosząca obrzydliwe i odrażające poglady. O profilu antypolskim. jeszcze sie wami nie zajęła ABW?
2017-09-09 03:04:42
Do...Jarun-a (z 14:08:10)
No widzisz....grasz takiego "Mundrego" a prostych zadan Nie PO-trafisz zrozumiec ??
2017-09-08 23:19:48
proste
Pisowcy łżą jak psy. Chodzi o przejęcie kontroli nad sądami, żeby za 2 lata uniknąć odpowiedzialności karnej za łamanie Konstytucji RP
2017-09-08 17:07:54
PiS to mafia
Wyszlo szydło z worka
2017-09-08 16:40:00
dobra zmiana dla pisu
Dlaczego PiS za pieniądze podatników ma przekonywać do swojej racji? Tak się marnotrawi publiczne pieniądze na partyjne cele PiS-u. Ci w spółce też niezłą kasiorę trzepią za zasiadanie i popieranie PiS-u.
2017-09-08 15:53:21
Jarun
Jakie "wy"-paranoiku ? Z twego maniakalnego bełkotu, to nie wiadomo o co chodzi! Ciągle jakieś żale, poczucie krzywdy -to czysta schizofrenia.
2017-09-08 14:08:10
Do...Jarun-a (z godz: 09:22:41)
Dobrze, ze choc Wy mieliscie Przedstwicielke ktora PO-trafila Kopac... i to rzekomo az na 1 metr Glebokosci... tylko szkoda, ze nie wyp-PO-wiedziala sie dokladniej... i jakiej "Szerokosci" ??
2017-09-08 12:12:32
100 mln
To nasze pieniądze - 100 milionów NA CO ? PO CO ? niesłychana niczym nieusprawiedliwiona rozrzutność . Lipiec pokazał jak działali posłowie PIS, jak chcieli nas wszystkich i Prezydenta wykiwać - licząc na wakacyjne uśpienie nas wszystkich . Już tyle autorytetów się wypowiadało - że to było niezgodne z konstytucją . O czym tu mówić . Smutno mi - podatnik ze Szczecina - nie akceptuje wyrzucanych 100 mln ... naprawdę można by ze dwie szkoły wybudować
2017-09-08 10:53:39
kowal
Partia zalozona przez niemcow dla niemcow i finansowana przez niemcow ma w Polsce mieszac sie do wszystkiego coby mogło wprowadzac chaos i niepokoje. Niemcy w tym celu zaczeli spieniężac zydowskie złote zęby i obrączki rozstrzelanych polskich kobiet i zrabowane fota koscielne. Naklamali ze sprowadzaja z przechowalni w USA swoje 2250 ton złota.Jednak poniewaz Niemcy zawsze kłamia cos musi byc na rzeczy ze szykuja nastepny pucz.
2017-09-08 10:05:01
Jarun
Widzicie do czego prowadzi fanatyzm . Według Pioruna - PiS może kraść, oszukiwać -im wolno, bo to PiS. Każdą podłość PiS-u usprawiedliwi i będzie bronił. Wracając do spraw ważniejszych niż fanatyk z paranoją. Opozycja nie pokona PiS-u. Pisowcy sami się wyłożą na własnych błędach, kłamstwach, krętactwie i małości. Przecież drużyna pani Beaty to trampkarze, podwórkowa zbieranina i bez prezesa nie wiedzą w którą stronę mają kopać. Jak grać panie prezesie, jak grać?!
2017-09-08 09:22:41
]
Dobrze, że PO i N nie kryją oburzenia faktem, że ktoś chce oczerniać organizację założoną przez 17 państwowych spółek.
2017-09-08 07:02:15
Pikuś
Nacjonaliści z Pisu zakładajà fundacje narodowe, media narodowe oświatę narodową, toalety narodowe. Problem jednak w tym, że to wszystko jest na pokaz. Co za dużo, to niezdrowo. Niech. postawą Kaczyńskiego na taboret narodowy, wówczas będzie ''wielkim'' pis-narodowym wodzem.
2017-09-08 05:23:05
Kontrolowac i sprawdzac ...
No to nie dobrze, jak w koncu "Ewentualnie NIK-t"... nie bedzie chcial zajac sie dzialalnoscia P-F-N-u ??
2017-09-08 01:29:23
Piorun... do Jarun-a
Cale nieszczescie, ze tak ciebie jak itp... przez byle 70 lat (1945-2015) "PO-litycznie PO-przygotowywano"... co i dzisiaj widac bardzo wyraznie - w twoich belkotliwych komentarzach !!
2017-09-08 00:03:26
Jarun
Proszę uważnie przeczytać wypowiedź Ziobry. Jeden wielki bełkot, paplanina nieprzygotowanego sztubaka.
2017-09-07 22:23:07