Sobota 18 września 2021r. 
REKLAMA

Dworczyk: przymusowe szczepienia przeciwko COVID-19 przyniosłyby więcej szkody niż pożytku

Data publikacji: 2021-09-07 09:40
Ostatnia aktualizacja: 2021-09-07 15:34
Dworczyk: przymusowe szczepienia przeciwko COVID-19 przyniosłyby więcej szkody niż pożytku
Fot.pixabay.com  

Przymusowe szczepienia przeciwko COVID-19 mogłyby doprowadzić do poważnego zaognienia sytuacji, co w konsekwencji przełożyłoby się negatywnie na cały proces szczepień. To oznacza, że takie działanie przyniosłoby więcej szkody niż pożytku – powiedział szef KPRM Michał Dworczyk.

Podczas posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego Dworczyk powiedział, że nie ma żadnych decyzji co do szczepień obowiązkowych. Dodał, że z analiz i badań rządu wynika, że przymus szczepienny przeciwko SARS-CoV-2 byłby ograniczony do wąskich grup zawodowych, wśród których są nieprzejednani przeciwnicy szczepień. Próba zmuszenia ich do zaszczepienia się bądź próba ograniczenia dostępu do zawodu mogłyby doprowadzić do poważnego napięcia, stąd decyzja o długofalowym i długoterminowym podejściu edukacyjnym do Polaków, żeby przekonać ich do szczepień.

Szef kancelarii premiera, zapytany o decyzję w sprawie szczepienia przeciwko COVID-19 dzieci do lat 12, odpowiedział, że cały czas nie ma decyzji w tej kwestii i rekomendacji.

Dodał też, że "nie ma decyzji dotyczącej szczepienia seniorów trzecią dawką. W tej chwili jest tylko grupa osób zakwalifikowanych do tego szczepienia, licząca ok. 200 tys. osób, które mają problemy z odpornością. Innych decyzji w tym zakresie nie ma".

- W poniedziałek liczba szczepień przekroczyła 36,4 mln, a liczba osób w pełni zaszczepionych wynosi 18,9 mln. W przeliczeniu na 100 mieszkańców wynik ten podobny jest do Węgier, Grecji czy Czech – podsumował szef KPRM.

(PAP)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

do Czytelnika
2021-09-07 15:11:47
" jak działają szczepionki na Odrę, Polio, szkarlatynę dawane małym dzieciom Z PRZYMUSU? Tego Minister nie wyjaśnił.." Wyjaśniam; - owe przymusowe szczepionki są sprawdzone przez lata ???? PO_gogluj troszeczkę. Natoniast na "kowid" wynaleziono i sprawdzono w ciągu 6-ciu miesięcy (rekordzista ?- PO_gogluj). Gwarancje na odszkodowania za "sprawdzone i przetestowane" szczepionki biorą? PO_gogluj. Takiego wyścigu i emocji (sztucznie wywołanaj przez ?) nie było nigdy w historii medycyny.
Lehoo
2021-09-07 14:27:27
Durniów należy i wbrew ich woli ratować
Czytelnik
2021-09-07 10:38:04
Mądre. Szczepionka z przymusu nie działa. Od dawna wiadomo, że osoba chora szybciej się wyleczy jeśli wierzy w proces leczenia. Jest tylko jedno ale... jak działają szczepionki na Odrę, Polio, szkarlatynę dawane małym dzieciom Z PRZYMUSU? Tego Minister nie wyjaśnił....

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ