poniedziałek, 01 czerwca 2020.
Strona główna > Kraj > Dworczyk: Chcielibyśmy, żeby część ograniczeń po świętach była zdejmowana

Dworczyk: Chcielibyśmy, żeby część ograniczeń po świętach była zdejmowana

Dworczyk: Chcielibyśmy, żeby część ograniczeń po świętach była zdejmowana
Data publikacji: 2020-04-10 20:27
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-11 10:30
Wywietleń: 514 450793

Będziemy dostosowywać nasze decyzje w sprawie ograniczeń i obostrzeń do rozwoju sytuacji; chcielibyśmy, żeby część ograniczeń po świętach była zdejmowana i będziemy szli w tym kierunku, jeśli będzie to możliwe ze względów bezpieczeństwa - mówił w piątek w TVN24 szef KPRM Michał Dworczyk.

Część z obostrzeń i ograniczeń dotyczących możliwości przemieszczania się czy funkcjonowania restauracji, małych zakładów usługowych obowiązuje do 19 kwietnia, część do 26 kwietnia, część do 3 maja, a część do odwołania. Szef KPRM pytany, kiedy poszczególne obostrzenia będą zdejmowane, odparł, że rząd będzie dostosowywał swoje decyzje do rozwoju sytuacji.

- Oczywiście chcielibyśmy, żeby część ograniczeń po świętach była zdejmowana. Wiąże się to oczywiście z powrotem funkcjonowania gospodarki - wiele krajów planuje takie działania, w tym nasi sąsiedzi. My jeżeli to będzie możliwe ze względów bezpieczeństwa, epidemiologicznych, oczywiście również w tym kierunku chcielibyśmy zmierzać - powiedział Dworczyk.

Szef KPRM dodał, że dzięki wcześnie wprowadzonym obostrzeniom udało się uniknąć dużego, nagłego przyrostu zakażeń, jak w przypadku Włoch czy Hiszpanii.

Dworczyk oceniał, że po pandemii koronawirusa będziemy mieć do czynienia z "nową rzeczywistością" i poinformował, że kolejne decyzje rządu będą podejmowane po Wielkanocy. Apelował także o pozostanie w domach w okresie świąt.

- Bardzo wyraźnie chcemy podkreślać i prosić Polaków, żeby zachowali tak jak do tej pory samodyscyplinę, żeby w sposób taki sam, jak do tej pory - odpowiedzialny, postępowali w czasie świąt, żeby maksymalnie ograniczyć wyjazdy, spotkania, żeby te święta były przede wszystkim przeżywane duchowo - mówił szef KPRM.

- Duże spotkania, długie przebywanie razem mogą prowadzić do zwiększenia zachorowań - tego chcemy uniknąć i dlatego państwa bardzo prosimy o pozostawanie w domach w czasie świąt - dodał.

(PAP)

Na zdjęciu: szef KPRM Michał Dworczyk

Fot. YouTube

 

Komentarze

do @ SromotnikBezwstydny
- Tak nadają z TVN-u;„Zamiast siedzieć na tych tyłkach grzecznie, zgadzać się na odbieranie nam praw, sprawdzanie przez policjantów, nadawanie mandatów... To jest bezprawne, oni łamią nasze prawa. Mam nadzieję, że odzyskamy wszyscy rozum i siłę. I nie damy się spacyfikować w taki sposób, bo to nie jest fair. Zawalczmy o siebie, właśnie teraz” – napisała na Instagramie aktorka Violetta Kołakowska, stylistka TVN, aktorka, a prywatnie partnerka Tomasza Karolaka.
2020-04-11 12:56:55
do czterech pancernych
– Śpijcie spokojnie, pracujcie spokojnie, cieszcie się wiosną wszystko jest pod kontrolą! Jajeczko święcone czeka!
2020-04-11 12:43:27
SromotnikBezwstydny
WHO nakazuje Europie: nie cofać ograniczeń !!! Zaraza dopiero rozwija się!!! Ale, PiSdzielcy wiedzą "lepiej". Chcą nas wymordować swoim koronaPiSrusem!!! Jak pozwolą swojej gawiedzi parafialnej łazić po galeriach handlowych, to normalni ludzie, nie będą mieli gdzie i kiedy chleba kupić!!!
2020-04-11 09:53:30
Wol44
Ilość zakażeń zwiększa się każdego dnia , przybywa ofiar śmiertelych ale żeby można było przeprowadzić wybory zostaną zmiejszone ograniczenia . Co za hipokryzja , cynizm . Chamstwo w najgorszym wydaniu .
2020-04-10 23:07:33
Jarun
Notowania wam spadają w związku z ograniczeniami dla hołoty i pełnej swobody dla panów pisiorów i nie pomaga paplanina skaucika Adrianka?
2020-04-10 21:50:31
Pisowskie młoty
Zaraza coraz bardziej się rozwija, to zdejmujemy ograniczenia
2020-04-10 21:25:26

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie