Środa, 04 października 2023 r. 
14 szczecin
REKLAMA

Dożywocie za zabójstwo policjanta Michała Kędzierskiego

Data publikacji: 07 czerwca 2023 r. 09:50
Ostatnia aktualizacja: 07 czerwca 2023 r. 10:26
Dożywocie za zabójstwo policjanta Michała Kędzierskiego
Fot. PAP/Tomasz Wiktor  

Karę dożywocia wymierzył w środę Sąd Okręgowy w Rybniku Radosławowi Ś., który w maju 2021 r. w Raciborzu zastrzelił interweniującego policjanta Michała Kędzierskiego. Mężczyzna odpowiada także m.in. za usiłowanie zabójstwa dwóch innych funkcjonariuszy.

Prokuratura, która domagała się właśnie dożywocia, przekonywała, że oskarżony jest osobą, która nie powinna funkcjonować w społeczeństwie i nie ma większych szans na jego resocjalizację. W opinii obrony, która wnosiła o "sprawiedliwą" karę, Ś. mimo wszystko zasługuje na danie mu szansy. Ogłoszony w środę wyrok jest nieprawomocny. Na jego publikację oskarżony nie został doprowadzony, na sali rozpraw nie ma też jego obrońcy.

Mł. asp. Michał Kędzierski zginął 4 maja 2021 r. przy legitymowaniu Radosława Ś., który w przebraniu policjanta próbował kontrolować kierowców przy jednej z ulic w Raciborzu. W trakcie interwencji bandyta wyciągnął broń i oddał w kierunku Kędzierskiego co najmniej dwa strzały z bliskiej odległości. Policjant zmarł na miejscu na skutek doznanych ran.

Akt oskarżenia trafił do sądu w kwietniu 2022 r. Oskarżony został skazany także za próbę zabicia dwóch innych policjantów – w ich kierunku także strzelał. Kolejny zarzut dotyczy nielegalnego posiadania broni. Poza glockiem, z którego strzelał Ś., w jego samochodzie znaleziono także pistolet maszynowy i amunicję. Mężczyzna został oskarżony także o uprawę konopi indyjskich (w jego domu znaleziono prawie 130 krzewów tych roślin i gotową już marihuanę) oraz prowadzenie samochodu po pijanemu. Sąd wymierzył mu jednostkowe kary także za te przestępstwa.(PAP)

Logo PAP Copyright

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Y
2023-06-07 13:49:02
Zabójca wcześniej karany za prochy. To info dla wszystkich durniów propagujących różne substancje. Widać coraz większą agresję wśród kierowców.
2023-06-07 10:08:49
Takie przypadki pokazują konieczność powrotu kary śmierci.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA