Niedziela 28 listopada 2021r. 
REKLAMA

Dostawczak z rekordem nadwagi

Data publikacji: 2019-02-20 20:43
Ostatnia aktualizacja: 2019-02-20 20:43
Dostawczak z rekordem nadwagi
 

12,1 tony ważył z ładunkiem samochód dostawczy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Auto skontrolowała w środę dolnośląska Inspekcja Transportu Drogowego - poinformował Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

"Pojazd przewożący artykuły do sklepu ogrodniczego został zatrzymany do kontroli we Wrocławiu 20 lutego. Tego dnia wrocławscy inspektorzy prowadzili działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu i ochronę nawierzchni dróg przed dewastacją" - czytamy w komunikacie.

Jak podał GITD, już sam widok mocno ugiętych opon na tylnej osi był wskazówką, że "dostawczak" przewozi zdecydowanie za dużo towaru. Wynik ważenia pojazdu zaskoczył nawet inspektorów. Auto o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony ważyło razem z ładunkiem 12,1 tony. Określona w dowodzie rejestracyjnym maksymalna ładowność pojazdu wynosiła 480 kilogramów.

Kierowca został ukarany mandatami. "Dostawczak" został skierowany do Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów z uzasadnionym podejrzeniem naruszenia konstrukcji i zawieszenia. Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu z powodu braku przedniej tablicy rejestracyjnej i stwierdzonych usterek oświetlenia. Kierowca otrzymał zakaz dalszej jazdy do czasu przeładowania nadmiaru towaru na inny pojazd - podaje GITD.

(pap)

Fot. GITD

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ