wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Kraj > Deficyt kontrolowany

Deficyt kontrolowany

Deficyt kontrolowany
Data publikacji: 2017-10-15 23:51
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-18 19:46
Wywietleń: 1046 296842

Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się w Spale z szefami klubów Gazety Polskiej. Mówił m.in. o konieczności zmian w ordynacji wyborczej, „uregulowaniu” kwestii służb specjalnych oraz wydatkach na służbę zdrowia, które – według niego – powinny wynosić minimum 6 proc. PKB.

Kaczyński zapowiedział m.in. że PiS chce podjąć sprawę ordynacji wyborczej w wyborach samorządowych i parlamentarnych, aby zabezpieczyć je przed fałszowaniem.

– Przezroczysta urna, kamery internetowe w każdym lokalu wyborczym podczas głosowań i liczenia głosów, nowe zasady odnoszące się do drukowania kart, nowe zasady dotyczące okresu i sposobu ich przechowywania a także ich produkcji – wymieniał Kaczyński.

Dodał, że „są też działania, które mają aspekt nieco polityczny”. W tym kontekście wymienił „sprawę likwidacji jednomandatowych okręgów w wyborach samorządowych”. – To są okręgi gdzie mamy do czynienia często z nadużyciami – ocenił prezes PiS.

Prezes PiS mówił także o służbach specjalnych. – Trzeba uregulować w końcu sprawę polskich służb specjalnych, bo tutaj jest naprawdę wielkie zamieszanie, są gotowe już ustawy, ale leżą, czekają na to, aż będą uchwalone inne (…) Chociaż jako żywo nie ma tam cienia czegokolwiek, co by w jakikolwiek (sposób) zagrażało demokracji, (to i tak) będzie straszny krzyk, że my robimy coś złego – mówił prezes PiS.

Kolejnym z tematów o których mówił prezes PiS, była służba zdrowia. Według niego, wydatki na służbę zdrowia powinny wynosić minimum 6 proc. PKB. Zaznaczył, że w bieżącym roku wydatki na służbę zdrowia zwiększają się o 8 mld, a w przyszłym o 6 mld zł. – To ciągle rośnie, ale to rośnie dość wolno – powiedział.

Odnosząc się do strajku lekarzy rezydentów podkreślił, że PiS rozumie ich racje, ale – jak zaznaczył – wzrostu nakładów na służbę zdrowia nie można robić pod wpływem nacisków grupy młodych ludzi. – My rozumiemy ich racje, szanujemy to, nikt nie przeszkadza im strajkować, natomiast z pewnym niepokojem patrzymy na to, że tutaj pojawiają się osoby, które jako żywo ze służbą zdrowia nie mają nic wspólnego a które próbują z tego robić politykę – zaznaczył prezes PiS.

Kaczyński podkreślił, że sprawa służby zdrowia jest sprawą ważną dla społeczeństwa, jednak – jak ocenił – obecny rząd „wychodzi z sytuacji stworzonej przez poprzedników”.

Zdaniem prezesa PiS, Polska powinna iść w kierunku zrównoważonego budżetu, albo nawet nadwyżki budżetowej. Odniósł się w ten sposób do zakładanego na przyszły rok deficytu budżetowego. Rząd zakłada, że w 2018 r. nie przekroczy on 41,5 mld zł przy wzroście gospodarczym na poziomie 3,8 proc. i średniorocznej inflacji, wynoszącej 2,3 proc.

– To jest dobra sytuacja, bo ten deficyt będzie niewątpliwie znacznie mniejszy, niż był planowany, bo był planowany na prawie 60 mld zł, ale będzie to – mimo wszystko – deficyt. A dzisiaj w Europie powstaje taka sytuacja, której jeszcze parę lat temu nie było: już coraz liczniejsze państwa, także tej naszej sfery, choćby Czechy, uzyskują zrównoważenie, albo nawet nadwyżkę budżetową – tłumaczył Kaczyński.

Jak mówił, aby Polskę zmienić do końca – po tym okresie, który trwał czterdzieści kilka lat, czyli okresie komunistycznym i następnie po latach III RP, czyli postkomunizmu, żeby nasz kraj doprowadzić do stanu, który można by uznać za akceptowalny – trzeba wielu lat. – To nawet nie są dwie kadencji, to są co najmniej trzy, jeśli nie więcej – zaznaczył prezes PiS.

(pap)

Fot. Arch. Robert Stachnik

Komentarze

Prorok i Sekta
Atak szału i myślowej biegunki u paranoika piszącego PO. Leki brałeś? Od dawna masz te napady?
2017-10-17 10:34:54
Prawnie i Sprawiedliwie
Przezroczyste Urny, monitoring Lokalu Wyborczego, dodatkowi Wolontariusze w Komisji by za-PO-biec Falszerstwu oraz PO-zamykac Piwnice, by od s-PO-du nie PO-PO-dmieniali oddanych juz Glosow - przez szczeliny i dziury w PO-dlodze !!
2017-10-17 00:42:21
Jarun
Oglądając reżymową TVP1,2 Info, (zwaną kurwizją) to teraz - po nastaniu rządów PiS-u, nastąpiło jedno, wielkie pasmo sukcesów. Słupki poparcia rosną i to jest najważniejsze, a nie codzienne sprawy zwykłych ludzi. Co mnie obchodzi spór o KRS, kto będzie sądził polityków? Panie prezesie, wyjdź pan z tego bunkra na Nowogrodzkiej i posłuchaj ludzi, a nie lizusów i potakiwaczy. Ludzie się śmieją z pańskich manekinów na stołkach, nawet gadać z nimi nie chcą: z taką broszką, klempą, harcerzykiem.
2017-10-16 15:49:34
Do... Jaruna
PO raz kolejny "placzesz sie"... we wlasnych PO-litycznych RO-zeznaniach...! I tylko nie masz juz odwagi napisac wyraznie... Komuno i PO-stkomuno PO-wroc - w ktorej bylo Ci zapewne bardzo dobrze !!
2017-10-16 12:15:58
PODATNIK
głosowałem na PiS. Po dwóch latach już się przekonałem, że dorwaliśmy się do koryta nie słuchamy, nie służymy wszystkim!! Nigdy więcej na PiS nie zagłosuję. Nie jestem w tym odosobniony. WSZYSTKIE DOTYCHCZASOWE PARTIE MUSZĄ BYĆ ODSUNIĘTE OD NASZYCH PIENIEDZY PODATNIKÓW. WSZYSTKIM CHODZI O JEDNO. O WŁASNE INTERESY. O ZROBIENIE SZYBKIEJ KARIERY FIANSOWEJ. WSZYSCY SA POBŁUDNIKAMI.
2017-10-16 12:06:42
Jarun
Prezes Kaczyński który faktycznie sprawuje w Polsce władzę, nie ma pomysłu co dalej. Zdobyli władzę i co dalej...rządzenie dla samego rządzenia ? Zastąpienie urzędniczych stołków po PO-PSL swoimi ludźmi, nie naprawi Polski. Ile można słuchać, że PO było złe, złodziejskie, jak nikogo z wierchuszki nie wsadziliście za kraty, nawet zarzutów nie stawiacie. Przykładem jest Hanna Gronkiewicz. Nic na nią nie macie a ujadacie, a Hanka w twarz się śmieje Patrykowi Jakiemu..."ty chłopcze mi możesz..."
2017-10-16 10:43:50

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Czytaj także

Rozłam w prawicy?
Pogoda
16
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy