Piątek 20 maja 2022r. 
REKLAMA

Darmowa komunikacja dzięki smogowi

Data publikacji: 2016-12-15 10:25
Ostatnia aktualizacja: 2016-12-15 15:27
Darmowa komunikacja dzięki smogowi
Fot. PAP/Paweł SUPERNAK  

W związku z prognozowaną przez Wojewódzki Inspektoratu Ochrony Środowiska gorszą jakością powietrza w czwartek (15 grudnia) mieszkańcy Warszawy mogą bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej i Kolei Mazowieckich – poinformował wiceprezydent stolicy Michał Olszewski. Zaapelował też, aby tego dnia warszawiacy pozostawili samochody w domu.

Olszewski wyjaśnił, że ta "sytuacja ma związek nie tyle ze wzmożoną ilością zanieczyszczeń, które trafią do powietrza, ile z sytuacją atmosferyczną". Zgodnie z informacjami uzyskanymi w WIOŚ, prognozowane wysokie stężenia są spowodowane niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi: spadkiem temperatury, a co za tym idzie większą emisją z ogrzewania domów i bardzo niską prędkością wiatru.

- Zachęcamy mieszkańców do skorzystania z transportu miejskiego, głównie dlatego, żeby nie dociążać sytuacji, która może się skumulować - podkreślił Olszewski. Wyjaśnił, że mieszkańcy będą mogli za darmo skorzystać ze środków transportu ZTM. 

Władze Warszawy zaapelowały także o powstrzymanie się od palenia w kominkach. Olszewski wskazał, że osoby starsze i dzieci, astmatycy, osoby z chorobami serca oraz dróg oddechowych, powinny unikać dłuższego przebywania na zewnątrz. Ratusz przypomina, że obowiązuje całkowity zakaz opalania domowych pieców śmieciami i odpadami. (pap)

Fot. PAP/Paweł SUPERNAK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

.
2016-12-15 14:46:02
Życzę im sarinu ponad podziałami. Radykalna dezynfekcja stolicy pozwoliłaby może ludziom pożyć.
Miś na Miarę
2016-12-15 12:20:02
Świetny nius! Wszyscy mieszkańcy Szczecina pozdrawiają warszawiaków! Pytanie: kogo z nas tutaj w regionie interesuje miejska komunikacja Warszawy, Rzeszowa czy Olsztyna. Kogo w Warszawie interesowałby smog w Szczecinie? Na szczęście nie mamy smogu bo Szczecin nie jest tak zamulony palonymi PET-ami paździerzami w oficynach a dzięki mądrej urbanistyce i położeniu miasto ma idealną naturalna wentylację. Kiedyś miało dużo zieleni ale władza karczuje i betonuje zawzięcie.
Smok(g)
2016-12-15 11:54:03
Człowiek czyta tytuł, już się cieszy, że chodzi o Szczecina, a to tylko praktyki brukowcowe, gdzie tytuł ma przyciągać, a w tekście okazuje się co innego

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA