piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Kraj > Darmowa komunikacja dzięki smogowi

Darmowa komunikacja dzięki smogowi

Darmowa komunikacja dzięki smogowi
Data publikacji: 2016-12-15 10:25
Ostatnia aktualizacja: 2016-12-15 15:27
Wywietleń: 1387 183568

W związku z prognozowaną przez Wojewódzki Inspektoratu Ochrony Środowiska gorszą jakością powietrza w czwartek (15 grudnia) mieszkańcy Warszawy mogą bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej i Kolei Mazowieckich – poinformował wiceprezydent stolicy Michał Olszewski. Zaapelował też, aby tego dnia warszawiacy pozostawili samochody w domu.

Olszewski wyjaśnił, że ta "sytuacja ma związek nie tyle ze wzmożoną ilością zanieczyszczeń, które trafią do powietrza, ile z sytuacją atmosferyczną". Zgodnie z informacjami uzyskanymi w WIOŚ, prognozowane wysokie stężenia są spowodowane niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi: spadkiem temperatury, a co za tym idzie większą emisją z ogrzewania domów i bardzo niską prędkością wiatru.

- Zachęcamy mieszkańców do skorzystania z transportu miejskiego, głównie dlatego, żeby nie dociążać sytuacji, która może się skumulować - podkreślił Olszewski. Wyjaśnił, że mieszkańcy będą mogli za darmo skorzystać ze środków transportu ZTM. 

Władze Warszawy zaapelowały także o powstrzymanie się od palenia w kominkach. Olszewski wskazał, że osoby starsze i dzieci, astmatycy, osoby z chorobami serca oraz dróg oddechowych, powinny unikać dłuższego przebywania na zewnątrz. Ratusz przypomina, że obowiązuje całkowity zakaz opalania domowych pieców śmieciami i odpadami. (pap)

Fot. PAP/Paweł SUPERNAK

Komentarze

.
Życzę im sarinu ponad podziałami. Radykalna dezynfekcja stolicy pozwoliłaby może ludziom pożyć.
2016-12-15 14:46:02
Miś na Miarę
Świetny nius! Wszyscy mieszkańcy Szczecina pozdrawiają warszawiaków! Pytanie: kogo z nas tutaj w regionie interesuje miejska komunikacja Warszawy, Rzeszowa czy Olsztyna. Kogo w Warszawie interesowałby smog w Szczecinie? Na szczęście nie mamy smogu bo Szczecin nie jest tak zamulony palonymi PET-ami paździerzami w oficynach a dzięki mądrej urbanistyce i położeniu miasto ma idealną naturalna wentylację. Kiedyś miało dużo zieleni ale władza karczuje i betonuje zawzięcie.
2016-12-15 12:20:02
Smok(g)
Człowiek czyta tytuł, już się cieszy, że chodzi o Szczecina, a to tylko praktyki brukowcowe, gdzie tytuł ma przyciągać, a w tekście okazuje się co innego
2016-12-15 11:54:03

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy