poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > Kraj > Czternaste emerytury. Minister zdradziła, kiedy będą wypłaty

Czternaste emerytury. Minister zdradziła, kiedy będą wypłaty

Czternaste emerytury. Minister zdradziła, kiedy będą wypłaty
Data publikacji: 2020-01-17 08:46
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-18 16:10
Wywietleń: 855 438405

„Czternastki” nie będą przeznaczone dla wszystkich. Inaczej niż w przypadku „trzynastek” będzie tu obowiązywał próg dochodowy. Wiadomo już jednak, kiedy spodziewać się wypłat.

Próg dochodowy wynosi 2900 złotych, ale funkcjonuje na zasadzie „złotówka za złotówkę”. Zatem osoba, która ma posiada wyższe świadczenie emerytalne, również otrzyma „czternastkę”, ale pomniejszoną o odpowiednią różnicę.

Jak zapowiedziała minister pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, pierwsze przelewy z czternastymi emeryturami ruszą w listopadzie 2021 roku.

WP.PL zauważa, że istnieje jednak podstawowa różnica między 14. a 13. emeryturą. „Trzynastki” bowiem są wypłacane każdemu bez względu na wysokość emerytury. Ich wypłaty można się spodziewać co roku w kwietniu i wynoszą one równowartość emerytury minimalnej.

Źródło: WP.PL

Fot. Pixabay

Komentarze

@Czynnik społeczny
w pełni się z tobą zgadzam - cała masa nierobów z dawnego SB i ich kapusiów z Wiertniczej i z Czerskiej... - nigdy w życiu uczciwie nie pracowali żerując na ciężko pracujących Polakach oczywiście z frazesami o niewidzialnej ręce wolnego rynku...
2020-01-17 19:57:17
Jazon
Fundatorzy czternastki pożegnają się z władzą jak śp. PZPR. Nieroby i darmozjady raz "obdarowane" będą oczekiwać manny z nieba za swoje wieloletnie nieróbstwo, są już tego pierwsze oznaki.
2020-01-17 12:16:59
Czynnik społeczny
Proponuję jeszcze 15-tkę. Ale tylko dla tych, którzy w życiu ani jednego dnia uczciwie nie przepracowali. Potrzebne dokumenty: zaświadczenia z Izby Wytrzeźwień, od dozorcy: że rzetelnie obsikiwał bramę, od sąsiadów : że ma dwie lewe ręce, z policji: że był regularnie zatrzymywany za wywoływanie awantur. Reszta podatników z przyjemnością się złoży.
2020-01-17 10:38:44

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie