Wtorek 07 lutego 2023r. 
REKLAMA

Burza po odpowiedzi Sikorskiego na pytanie, czy rząd PiS myślał o rozbiorze Ukrainy

Data publikacji: 2023-01-23 18:07
Ostatnia aktualizacja: 2023-01-26 09:02
Burza po odpowiedzi Sikorskiego na pytanie, czy rząd PiS myślał o rozbiorze Ukrainy
Radosław Sikorski Fot. Martin Lahousse Licencja: CCA-3.0 Unported  

Pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn wydał alert informacyjny po odpowiedzi Radosława Sikorskiego (PO) na pytanie w wywiadzie Radia Zet, czy wierzy w to, że rząd PiS myślał przez chwilę o rozbiorze Ukrainy.

Według sekretarza stanu KPRM słowa Sikorskiego legitymizują rosyjskie kłamstwa.

Sikorski w trakcie porannego wywiadu dla Radia ZET został zapytany, czy wierzy w to, że rząd PiS myślał przez chwilę o rozbiorze Ukrainy.

"Myślę, że miał moment zawahania w pierwszych 10 dniach wojny, gdy wszyscy nie wiedzieliśmy jak ona pójdzie, że może Ukraina upadnie. Gdyby nie bohaterstwo (prezydenta Ukrainy Wołodymyra) Zełenskiego i pomoc Zachodu, różnie mogło być" - odpowiedział Sikorski.

"Rosja od wielu miesięcy atakuje Polskę, kolportując m.in. kłamstwa o rzekomo agresywnych planach rozpętania wojny w Europie, ataku na Białoruś i Rosję oraz przygotowaniu okupacji Ukrainy. Wypowiedź Radosława Sikorskiego legitymizuje rosyjskie kłamstwa" - znaczył we wpisie Żaryn.

Do wpisu dołączona jest grafika "InfoAlert" z tekstem "Słowa Radosława Sikorskiego legitymizują rosyjskie kłamstwa".

Wcześniej odpowiedz b. marszałka Sejmu i szefa MSZ na Twitterze negatywnie ocenił szef rządu Mateusz Morawiecki.

"Wypowiedź Radosława Sikorskiego nie różni się niczym od rosyjskiej propagandy. Były minister spraw zagranicznych musi ważyć słowa. Oczekuję wycofania tych haniebnych stwierdzeń" - napisał premier. Wezwał też opozycję do odcięcia się "od deklaracji Sikorskiego".

Rzecznik PiS Rafał Bochenek negatywnie oceniając słowa polityka PO zapewnił w rozmowie z PAP, że "działania Polski pod kierunkiem Prawa i Sprawiedliwości od samego początku nakierowane były na pomoc Ukrainie i jej obywatelom, a przede wszystkim wsparcie wojskowe celem zachowania jej integralności terytorialnej".(PAP)

Logo PAP Copyright

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Cdn
2023-01-27 11:31:03
Jego zona jest z jerozolimskiej szlachty,dzieki niej jeszcze sie utrzymuje na powierzchni,
brecha
2023-01-27 11:11:11
wygląda jak większość po-lityków na " pożytecznego" idiotę!!!!
Alicja
2023-01-27 09:50:35
Coś złego dzieje się z Sikorskim. Albo coś łyka albo coś pije bo normalny człowiek takich bzdur publicznie nie wygaduje. Dla kogo pan Sikorski pracuje? Bo na pewno nie dla Polski, sądząc po jego ostatnich wypowiedziach. Po wybuchu gazociągu też coś palnął ale wtedy dotyczyło to USA i tam nie jest już mile widziany z tego co można w necie wyczytać. PO czy KO powinny usunąć tego pana ze swoich szeregów bo robi więcej złego niż dobrego
FIGO
2023-01-26 07:08:24
Widzicie komuniści jaka jest różnica w demokracji za czasów PIS , a powiedzmy jak wyście wraz z ruskimi utrwalaliście władzę ludową na terenach miast i wsi po wojnie . Przeciwników politycznych mordowaliście bez sądu , a jak już to na pokaz dla zastraszenia innych . Za waszych czasów Sikorskiego byście już powiesili za te bzdury ! Jako były komunista mam wewnętrzny żal do Ziobry , że taki Sikorski może sobie bezkarnie pluć na Polskę i nic ! PIS- miękkie pały ! Tak niestety myśli były komunista !
Dramat!
2023-01-25 21:17:37
Ktoś taki był ministrem spraw zagranicznych mojego kraju!
Kto to jest?!
2023-01-25 13:57:13
Jego wypowiedzi w 100% wpisują się w cele rosyjskiej propagandy, tzn zdyskredytować Polskę i skłócić ją z Ukrainą. Zbyt dużo tych przypadków, żeby uznać je za "nieporozumienie".
@klemens
2023-01-25 13:42:03
Wy komuchy to chyba specjalizujecie się w "wiedzeniu co myślą inni" a może słowa Sikorskiego są raczej opisem jego stanu myślowego? Tego o czym wy myślicie, wydaje się wam że skoro wy o czymś tak myślicie to to myślenie jest powszechne... Każdy uważny obserwator tego co robi rząd PiS i przystawek to raczej upoważnia do mówienia o próbie rozbioru Polski a nie Ukrainy ale to niedobra jest o tym mówić.
@ itd
2023-01-25 12:33:06
Wypowiedzi i zachowanie tego człowieka to hańba dla Polski i polskiej dyplomacji ( na szczęście od dawna już tylko byłej ) PO prostu żenada.
klemens
2023-01-25 11:24:59
alert informacyjny oznacza , że mamy zatykać uszy ? Sikorski powiedział to , co wielu tzw. kresowiaków myśli .
Radosław
2023-01-24 22:40:10
Radosław Sikorski twierdził, że premier Donald Tusk nie spotkał się wtedy z Władimirem Putinem i taka rozmowa nie miała miejsca. Pytany o całą sprawę marszałek Sejmu w obcesowy sposób potraktował dziennikarzy. Na zwołanym w południe briefingu prasowym Sikorski odmówił udzielania odpowiedzi na pytania i uciekł dziennikarzom w eskorcie straży marszałkowskiej. Jednak na stronie Kremla można było przeczytać relację z tego spotkania, co oznaczało, że Radosław Sikorski kolejny raz mijał się z prawdą.
Piotr
2023-01-24 21:59:46
Ten bandyta Sikorski boi się ruskich bo brał pieniądze, i teraz mogą mu odstrzelić ten brudny łeb, jak będzie mówił inaczej, Dziwie się że USA tolerują jego wypowiedzi , wpuszczając go do własnego Kraju.Natychmiast też, POLSKI RZĄD,powinien wydalić Ambasadora ruskich z POLSKI tacy BANDYCI nie powinni być w Warszawie
itd
2023-01-24 17:45:29
Ten zdradek to dno jak cale PO.
Oj tam
2023-01-23 19:16:12
Czym się emocjonować? Gdyby tak karygodne słowa wypowiedział któryś z polskich polityków, to można by było wołać na alarm.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA