sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Kraj > Beata Szydło: Minimalna stawka godzinowa 12 złotych

Beata Szydło: Minimalna stawka godzinowa 12 złotych

Beata Szydło: Minimalna stawka godzinowa 12 złotych
Data publikacji: 2015-10-02 11:07
Ostatnia aktualizacja: 2015-10-04 12:31
Wywietleń: 1078 25485

Jeśli Platforma Obywatelska po wyborach będzie rządzić, to jeszcze w tym roku zostanie w Sejmie przegłosowana minimalna stawka godzinowa nie mniejsza niż 12 zł - zapewniła w piątek w Warszawie premier Ewa Kopacz.

Kopacz na konferencji prasowej przed Stadionem Narodowym skomentowała poranną deklarację Beaty Szydło z PiS, że do Sejmu trafi jeszcze w piątek projekt ustawy o minimalnej stawce godzinowej na poziomie 12 zł i że będzie to test dla Platformy, czy na ostatnim posiedzeniu Sejmu zagłosuje za takim rozwiązaniem.

Kopacz powiedziała, że Beata Szydło jeździ po Polsce i albo apeluje, albo testuje, a sama kandydatka PiS na premiera "nie zdała testu jako parlamentarzystka", bo powinna znać regulamin Sejmu. Regulamin mówi, że nawet projekt poselski wymaga konsultacji i oceny poprawności legislacyjnej, a do końca kadencji pozostało jedno dwudniowe posiedzenie Sejmu - wyjaśniła premier. Złożenie projektu Kopacz oceniła jako gest wyborczy.

- Pani Beata Szydło wykorzystuje ten ostatni moment, nie mając do powiedzenia nic przez ostatnie tygodnie, powiedziałabym nawet miesiące, poza tymi obietnicami bez pokrycia i apelowaniem do mnie; dzisiaj próbuje na finiszu powiedzieć: kogokolwiek sprawdzam - mówiła premier.

- Ja swój sprawdzian po roku rządzenia zdałam. Ja złożone obietnice wypełniłam, dlatego informuję państwa, że jeśli Platforma Obywatelska będzie rządzić, do końca tego roku projekt, poprawny projekt legislacyjny, trafi do Sejmu i jeszcze w tym roku będzie przegłosowana minimalna stawka godzinowa nie mniejsza niż (...) 12 zł  - powiedziała Kopacz.

Zaznaczyła, że była inna sytuacja gospodarcza kraju, gdy SLD w trakcie kadencji składał projekt minimalnej stawki godzinowej. - W ostatnich miesiącach Unia Europejska, Komisja Europejska zdjęła z Polski procedurę nadmiernego deficytu. Uzdrowiliśmy finanse publiczne i uczciwie mówimy Polakom: Polskę dzisiaj stać na to, żeby stawka godzinowa była nie mniejsza niż 12 zł - mówiła. (pap)

Na zdjęciu:  Złożenie projektu ustawy "o minimalnej stawce za godzinę 12 zł" zapowiedziała w piątek rano w Krakowie wiceprezes PiS Beata Szydło. Jak mówiła, ma to być jednocześnie test na wiarygodność premier Ewy Kopacz, czy chce realizować obietnice dawane Polakom.

Fot. PAP/Jacek Bednarczyk

 

Komentarze

Informacja ze Szwecji wzieta,
Odp do komentarza Wawrzka...! W Szwecji 6-godziny dzien pracy PROPONUJE ( ! ) na razie tylko 1-na Komunistyczna Partia pod nazwa Venster - tzn. "Na Lewo-Lewicowcy" ! Partia ta w Szwedzkim Riksdagu ma az okolo +/- 6 % glosow, bo Szwedzi sa OGOLNIE "ustawieni na Lewo" dzieki Rzadzeniu w Szwecji poprzez dziesiatki lat... Lewicowej Parti Szwedzkich Socialdemokratow - tj. dla lepszego "zrozumienia" podam... Parti Olofa Palme, zamordowanego w 1986 roku w Sztokholmie poznym wieczorem na ulicy... gdy wracal na pieszo wraz ze swoja malzonka ( bez Ochraniarzy... ) z Kina do domu ! !
2015-10-04 10:16:36
Chwalipieta...,
A jak ocenia i podsumuja Wyborcy w dniu 25 pazdziernika - slowa Pani Kopacz ze: Ja swoj sprawdzian PO roku rzadzenia zdalam...(?) to najlepiej pokaza wyniki w/w Wyborow ! !
2015-10-04 09:56:11
Wawrzek
Jak to ma się do minimalnej w Niemczech 8 Euro za godzinę pracy? W Szwecji zaczynają przechodzić na 6 godzinny dzień pracy a w Norwegii średnia stawka za godz. to 78 zł (w przeliczeniu). To co wy nam proponujecie dalszą nędzę? Zlikwidujcie 13, 14 pensje, premie za bycie, nagrody dla szulerów - i starczy na płace za pracę, Obecnie 18 zł za godz. pracy to minimum bo to i tak tylko 50% tego jakie minimum płacą w Niemczech
2015-10-02 15:36:31
ho
A te 12 zł to ma być brutto czy netto ?
2015-10-02 13:34:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy