poniedziałek, 18 lutego 2019.
Strona główna > Kraj > Atak na Magdalenę Ogórek przed siedzibą TVP Info

Atak na Magdalenę Ogórek przed siedzibą TVP Info [FILM]

Atak na Magdalenę Ogórek przed siedzibą TVP Info
Data publikacji: 2019-02-03 13:32
Ostatnia aktualizacja: 2019-02-06 20:11
Wywietleń: 1457 374134

Proszę przyjąć moje wyrazy ubolewania za brak stanowczej reakcji policji wobec tej dziczy, która zaatakowała Panią przed budynkiem TVP Info - napisał na Twitterze w nocy z soboty na niedzielę do dziennikarki Magdaleny Ogórek szef MSWiA Joachim Brudziński. Poleciłem analizę materiałów operacyjnych - dodał.

W sobotę późnym wieczorem na profilu twitterowym @PolskaNormalna zamieszczono komentarz i film, na którym pokazano akcję protestacyjną wobec dziennikarki TVP Info Magdaleny Ogórek. W tweecie można było przeczytać, że przed "TVPiS" odbyło się "pożegnanie Ogórek po seansie kłamstw i nienawiści w #Minela20". Autor tweeta zacytował wyzwiska pod adresem Ogórek: "sprzedajna kłamczucha", "wstyd i hańba", "zatrudnijcie dziennikarzy", a także napisał "tam nas powinno być kilkaset tysięcy. To jest centrum kłamstwa i propagandy pisowskiej dyktatury ciemniaków".

Na filmie widać, jak do szyb auta Ogórek przykładane są zapisane kartki papieru, a niektóre przyklejane. Część protestujących próbuje uniemożliwić dziennikarce odjechanie samochodem, tarasując ulicę. Osoby te są odciągane na bok przez policję. Wobec dziennikarki, której ostatecznie dzięki pomocy policji udało się odjechać, padają napastliwe okrzyki, m.in. "spieprzaj kłamliwa babo obrzydliwa".

Podczas całego zajścia widocznego na filmie policja używa przymusu bezpośredniego wyłącznie usuwając kładących się na jezdni i blokujących przejazd Ogórek. Wcześniej, kiedy samochód dziennikarki był otoczony przez agresywną grupę ludzi, policja bezpośrednio nie reagowała.

Do sytuacji odniosła się w mediach społecznościowych sama Magdalena Ogórek, pisząc: "auto oplute, porysowane, obklejone całkowicie naklejkami, wyzwiska, rzucanie się pod koła. Szarpanina i przemoc. Tak wyglądał mój wyjazd z TVP. A oni się cieszą i wklejają film".

Na wydarzenie zareagował na Twitterze szef MSWiA Joachim Brudziński. We wpisie kierowanym do dziennikarki wyraził ubolewanie za "brak stanowczej reakcji stołecznej policji wobec tej dziczy, która zaatakowała Panią przed budynkiem TVP Info". Jak dodał, polecił "analizę materiałów operacyjnych i podjęcie niezwłocznie wszelkich stosownych działań".

Wyraził także oczekiwanie, że policja będzie podejmować działania adekwatne "wobec tej chuliganerii, takich jak samych jakie zastosowano wobec tych, którzy wzywali do agresji wobec przedstawicieli opozycji". Samych protestujących minister określił jako "totalnych +pacyfistów+", którzy urządzili wobec pracowników TVP Info kolejny festiwal nienawiści i agresji.

Zaapelował również do przedstawicieli opozycji, Rzecznika Praw Obywatelskich i dziennikarzy o potępienie ataku na Magdalenę Ogórek.

Na Twitterze atak na dziennikarkę spotkał się ze zdecydowaną krytyką wielu polityków i dziennikarzy, z różnych partii i redakcji.

(PAP)

Fot. Ryszard PAKIESER (arch.)

Komentarze

Quistorp
ad....[*** Prowokator z TVPIS umiejętnie pokierował akcją. A Ogórkowa w tym czasie się śmiała wiedząc, że to ustawka. Ale nisko upadła reżimowa tuba, a mizeria i tak będzie nadawać. 2019-02-05 03:04:07]....Po tzw. ataku na W.Sz. Panią Ogórek , przypomniał mi się fakt z roku 2013. I związane relacje aktorki W. Sz. Pani Anny Cugier- Kotka. I jej relacje , jakie odwalała numery z panem J. Kurskim. Wejdź na hasło; Anna Cugier Kotka.
2019-02-06 19:52:23
Jarun
Odwrócenie uwagi od "Srebrnej"...typowe przykrycie tematu.
2019-02-06 11:08:04
alicja
TVN jest jednym z ostanich wolnych mediów w Polsce. Wiem że Wam reżimowym się to nie podoba, ale prawda musi płynąć do ludzi.
2019-02-05 14:43:35
@alicja
Chyba panienka chciała napisać: TVN jest obecnie największym siedliskiem nienawiści w Polsce tylko się pomyliła?!.
2019-02-05 09:40:08
alicja
TVP jest obecnie największym siedliskiem nienawiści w Polsce. Przeprowadzenie tam deratyzacji jest niezbędne, aczkolwiek i to może być za mało.
2019-02-05 07:21:14
***
Prowokator z TVPIS umiejętnie pokierował akcją. A Ogórkowa w tym czasie się śmiała wiedząc, że to ustawka. Ale nisko upadła reżimowa tuba, a mizeria i tak będzie nadawać.
2019-02-05 03:04:07
Po przeczytaniu komentarzy
Dopadła mnie smutna konstatacja - waszym zdaniem Adamowicz sam sobie jest winien... pozwolicie jednak że pozostanę w moim świecie gdzie cel nie uświęca środków a to co spotkało Adamowicza jest niesprawiedliwe bo bez względu na to co Adamowicz mówił i co robił nie zasługiwał na śmierć.
2019-02-04 21:59:09
@swiadomość
Nienawiść to sieją antypolskie media głównie niemieckie i żydowskie a nie TVP KODomito osr.....
2019-02-04 14:10:15
nieświadomość do świadomość
" TVP również przyczyniła się w jakiś sposób do zamordowania prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza." .... W tym "danzigu" to wali wam już na dekiel, nawet wierzycie iż "teść przywiózł walizkę pieniędzy z robót u bauera"... Ostatni przykład to "mędrzec Europy", którego podwieziono taksówką (tym razem) do ECS i posadzono przed litościwie mu przyznanym przez "reżym" biurem nawija; "Przyszło mi spotkać sie z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Gdańsku na korytarzu. Lekcji prawdziwej historii Solidarności i Demokracji innego miejsca nie użyczono. Dobrze że jeszcze 'wiszę' na ścianie i nie zdążono mnie z niej zdjąć w ramach 'gumkowania'"
2019-02-04 13:31:04
trohan
połowa waszych komentarzy to słowa /cytaty/ Jaruna, np. santo subito w odniesieniu to zabójstwa, kto sieje wiatr...w odniesieniu do mizerii...itd.
2019-02-04 10:32:47
świadomość
Pani Ogórek niech ma świadomość, że siejąc nienawiść poprzez tubę TVP również przyczyniła się w jakiś sposób do zamordowania prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Tak więc kto sieje wiatr ten zbiera burzę.
2019-02-04 09:06:14
weger
Ta Ogórek to wyjątkowo obrzydliwa i fałszywa baba
2019-02-04 08:19:57
nie ma co się dziwić
Ludzie mają dosyć reżimowej TVP od rana do wieczora plującej na Polaków i wszystkie demokratyczne wartości które wyznają. Kurski trzykrotnie przerósł Urbana w propagandzie, a sama TVP jest chyba najbardziej antypolską stacją w historii krajowych mediów.
2019-02-04 07:30:14
zed
niech się cieszy że nikt jej nie ogolił na łyso, bo tak się kiedyś traktowało zdrajców
2019-02-04 07:17:25
Wódz OTUA
Kangury to sympatyczne zwierzęta,natura hojnie je obdarowała torbą i mózgiem.A za Tobą się unosi ciągły smród jełopie czerwony.
2019-02-04 07:12:27
cdn
Naucz się języka polskiego, bo wstyd Polsce przynosisz
2019-02-04 00:35:08
Kangur torba za za nisko ci wisi
Takim nickiem sam się PiSdehumanizujesz.
2019-02-04 00:30:50
propo
chyba czas zamknąć tvp.
2019-02-04 00:28:00
Gubię
się już w tych celebrytkach.
2019-02-03 23:32:16
Wódz OTUA
Nigdy wi,ęcej nienawiści w telewizji publicznej jaka była ze strony Lisa.Kraśki,Tadli,Sznepf i im podobnych!!!Ciekawe,że wszyscy Oni wyrośli w rodzinach komunistycznych.Niedaleko pada świnia od jabłoni.
2019-02-03 19:13:26
kangur
Bandyci z Partii Oszustów i KODeraści próbują doprowadzić do rozlewu krwi,a potem tak jak w Gdańsku mówią "to nie my-to oni".Znamy te ich metody od 1917 roku.Mordowanie bolszewikom zawsze wychodziło najlepiej.Mazguły,Farmazony,Dukaczewskie,Jandy,Hołdysy powiedzcie otwarcie dlaczego tak bardzo nie nawidzicie dużą część polaków.Nikt was nie trzyma na siłę w Polsce.Normalni Polacy chcą żyć w spokoju.
2019-02-03 19:04:32
Myśl
Agresja zawsze jest zła, obojętnie kogo dotyczy. W tym przypadku dodatkowo jest bezsensowna, daje tylko argumenty stronie, przeciw której się protestuje. Nie odpowiada się złem na zło. Protest w słusznej sprawie jest dobry, dopóki jest pokojowy. Miejmy nadzieję, że tylko tym razem ludzi "poniosło" i zreflektują się, że tak nie można.
2019-02-03 19:01:41
Edmund
Skoro ta Ogórek czuje się taką zagroźona to powinna(wzorem jej szefa)zatrudnić sobie kilku ochroniarzy
2019-02-03 18:56:06
Śp.Stalin
Kto pluje jadem powinien się spodziewać takiej reakcji.....
2019-02-03 18:56:03
krótki przykład szczucia w wykonaniu "mędrca Europy"
To jest główna przyczyna obecnej sytuacji i "santo subito" w Gdańsku....Cyrk z "centrum" w Gdańsku, widać kto w kogo nap..la i kto płaci w Gdańsku "pieniędzmi podatnika"...Poczytaj sobie o cyrku z "noblistą", który musiał z dziećmi siedzieć na korytarz "bo mu wygumkowali"...Pisze "noblista";(https://konkret24.tvn24.pl/polityka,112/czy-lechowi-walesie-nie-uzyczono-sali-do-spotkania-z-dziecmi-w-szkole,905999.html) "Przyszło mi spotkać sie z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Gdańsku na korytarzu. Lekcji prawdziwej historii Solidarności i Demokracji innego miejsca nie użyczono. Dobrze ze jeszcze „wiszę „ na ścianie i nie zdążono mnie z niej zdjąć w ramach „gumkowania” (pisownia oryginalna) - taki opis do fotografii pojawił się na koncie byłego prezydenta w portalu Facebook i Twitter.Za "noblistą" zaszczekał Lisek-chytrusek;Tomasz Lis @lis_tomasz "I to mi się podoba. Lech Wałęsa nie obraził się, że mu nie użyczyli sali i spotkał się z młodymi ludźmi na korytarzu. Wstyd dla szkoły, chwała Lechowi....Dołożył:Adam Mazguła @amazgula· 1 lut 2019 "Noblista i bohater Wolnej Polski Lech Wałęsa prowadzi lekcję odkłamywania historii pisanej przez PiS na korytarzu. Podobno nie było innego miejsca. Gdańsk, Szkoła Podstawowe nr 21. Szacunek Panie Prezydencie, tak trzeba robić!"...No i PO_szły konie PO betonie - jazgot na całego.....Kasa Misiu, kasa nawet ten baran nie raczył podać iż "nobel" siedzał na koryrarzu w "centrum", a nie jak kłamał w szkole podstawowej....Widzisz iż nawet "pieniądze podatnika" rozdawane w Gdańsku ogłupiają obdarowanego - siedzi tam ponieważ "jego" instytut ma "przejściowe trudności".Nawet dyrektor "instytutu noblisty" MUSIAŁ przyznać; "- Sytuacja miała miejsce w ECS przed biurem prezydenta, a nie w szkole. To jakieś nieporozumienie. Nie było żadnego problemu - wyjaśnia Domiński. (dyrektor Instytutu Lecha Wałęsy) - Dzieci chciały odwiedzić pana prezydenta ze spontaniczną wizytą."....Wyp...lą Domańskiego w kosmos jak Juras proponował?
2019-02-03 18:48:38
krotko
pamietam telewizje niezalezna zpiewca rezimu tuska lisem,ktory pobieral kupe szmalu zatumanienie narodu.ciale goscili w studio takie tuzy jak ordynski,zakowski icalaata szujnia od jakaly michnika-szechtera.
2019-02-03 18:14:21
@jonatan
" prawdą jest, że PiS na skalę dotąd nie spotykaną upartyjnił środki masowego przekazu" - ty chyba od niedawna oglądasz środki masowego przekazu i obserwujesz ich upartyjnienie. No chyba, że masz sklerozę, to przepraszam. Z choroby kpił nie będę.
2019-02-03 16:55:00
jonatan
Nie popieram takich zachowań, ale prawdą jest, że PiS na skalę dotąd nie spotykaną upartyjnił środki masowego przekazu czego nie akceptuje ogromna liczba Polaków. Poza tym, do pracy w publicznym radiu i telewizji powinni być zatrudniani rzetelni i profesjonalni dziennikarze. Z tego co wiem pani Ogórek-niedoszła kandydatka na urząd prezydencki RP, z wyksztalcenia dziennikarką nie jest, a jej program często odbiega od poprawności politycznej.
2019-02-03 16:17:17
To wszystko prawda
Wszystkie wyzwiska i epitety rzucane na panią Ogórek mają pokrycie w rzeczywistości. Proszę posłuchać choćby jej rozmów pod krawatem w reżimowym radiu szczecin
2019-02-03 16:09:37
@cdn
Policja zamiast ochraniać panią Ogórek to ochraniała KODziarstwo które pluło, szarpało, rzucało sie na samochód pani Magdy! Przy takiej ochronie to znowu za jakiś czas będziemy mieli podobną tragedię jak ta w Gdańsku!
2019-02-03 16:08:39
cdn
to wina msw bojacych sie stanowczej reakcji na dzialania tej holoty kodowskiej i roznych ubywateli rp sponsorownych przez po/partie oszustow/,tvn iszmatlawca jakaly.zdrugiej strony trwa rokosz nwdzwyczajnej kasty ita cala bandyterka nie boi sie wyrokow skazujacych.
2019-02-03 15:35:07
lol
To są te same twarze i osoby które protestowały przeciwko mowie nienawiści, za wolnymi mediami i wolnymi sądami a teraz o mały włos nie zlinczowały panią Ogórek! Do tego jeszcze wszyscy oblepieni serduszkami WOŚP - tak wygląda ta wolność i mowa "miłości" w wykonaniu totalnej opozycji i wspierających ich polskojęzycznych mediów!
2019-02-03 15:27:40
Quistorp
Niewinne plastusie , okazały się bardzo groźne.
2019-02-03 13:54:31
" Mowa nienawiści "
Banda TOTALNYCH TERRORYSTÓW napada na bezbronną kobietę . To tacy ludzie są w jakimś stopniu odpowiedzialni za śmierć w Gdańsku .
2019-02-03 13:54:18