Wtorek 07 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Aresztowano 22-letniego Jakuba A. podejrzanego o zabójstwo 10-latki

Data publikacji: 2019-06-18 20:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-03 16:57
Aresztowano 22-letniego Jakuba A. podejrzanego o zabójstwo 10-latki
 

22-letni Jakub A. podejrzany o zabójstwo 10-latki z Mrowin (Dolnośląskie) został aresztowany na trzy miesiące przez Sąd Rejonowy w Świdnicy. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Rzecznik Sądu Okręgowego w Świdnicy sędzia Marzena Rusin-Gielniewska poinformowała we wtore, że Sąd Rejonowy w Świdnicy uwzględnił wniosek prokuratury i aresztował na trzy miesiące 22-latka podejrzanego o zabójstwo 10-letniej dziewczynki z Mrowin na Dolnym Śląsku. Ciało Kristiny znaleziono w lesie. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Prokurator Mariusz Pindera powiedział dziennikarzom po zakończeniu posiedzenia aresztowego, że podejrzany przyznał się przez sądem do stawianych mu zarzutów oraz podtrzymał złożone wcześniej w trakcie śledztwa wyjaśnienia. Prok. Pindera poinformował również, że śledczy zlecą badania psychiatryczne 22-latka.

22-letni mężczyzna został zatrzymany w niedzielę po południu. Wieczorem został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy na przesłuchanie. Prokuratura postawiła mu zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem - z motywacji zasługującej na szczególne potępienie, ze znieważeniem zwłok - oraz zarzut podżegania wcześniej innej osoby do udziału w zabójstwie.

- Nasze dotychczasowe ustalenia wskazują, że było to zabójstwo zaplanowane i przygotowywane już od jakiegoś czasu - powiedział wcześniej podczas konferencji prasowej prok. Pindera.

Poinformował, że 22-latek na miejscu zbrodni "podejmował czynności, które miały wskazywać, że zabójcą jest ktoś o skłonnościach pedofilskich". Prokurator nie chciał mówić o szczegółach dotyczących znieważenia zwłok.

- To było tak upozorowane, by wskazać na to, że sprawcą może być osoba o skłonnościach pedofilskich - mówił.

Prokurator nie chciał mówić o motywach zbrodni ze względu na dobro rodziny, również rodziny podejrzanego.

- Mogę jedynie powiedzieć, że dziewczynka znała podejrzanego - powiedział. W lokalnych mediach pojawiły się informacje sugerujące, że 22-latek był zakochany w matce zamordowanej dziewczynki i że z rodziną dziecka łączyły go więzy rodzinne. Prokuratura nie potwierdza tych informacji. Według mediów podejrzany to mieszkaniec Wrocławia i student jednej z tamtejszych uczelni. Na ten temat prokuratura również się nie wypowiada.

(pap) 

Fot. PAP/Maciej Kulczyński 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

A...
2019-06-20 23:49:38
Ten Rzecznik nie widzi... jakim Luxusowym samochodem Go podwiezli i moze mial by jeszcze odpowiadac z tzw. "wolnej stopy"... !/?
Abc
2019-06-20 16:44:05
Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar ( wybrany głosami PO, PSL i SLD) skarży się na zbyt brutalne działania polcji wobec aresztowaego. Uznał między innymi za bezzasadne użycie kajdanek.
;-(
2019-06-19 18:57:03
w necie sa zdjecia tego osobnika -koszulki prawilne ... tyle w temacie

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA