piątek, 14 sierpnia 2020.
Strona główna > Kraj > 6-latek zakażony koronawirusem; 19 dzieci z przedszkola w kwarantannie

6-latek zakażony koronawirusem; 19 dzieci z przedszkola w kwarantannie

6-latek zakażony koronawirusem; 19 dzieci z przedszkola w kwarantannie
Data publikacji: 2020-07-02 20:52
Wywietleń: 875 463014

Sześciolatek, który uczęszczał do jednego z prywatnych przedszkoli na terenie powiatu poznańskiego, jest zakażony koronawirusem. Kwarantanną objęto m.in. grupę 19 dzieci i czterech pracowników placówki.

- Wczoraj zgłoszono nam przypadek 6-letniego dziecka, u którego stwierdzono zakażenie koronawirusem. W związku z tym podjęliśmy działania zapobiegawcze i przeciwepidemiczne. Przeprowadziliśmy wywiady epidemiologiczne i standardowo wszystkie osoby, które miały kontakt z dzieckiem - przede wszystkim inne dzieci, jak i personel (przedszkola) - zostali objęci kwarantanną – powiedziała PAP w czwartek kierowniczka oddziału epidemiologii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu Anna Pawłowska.

Jak dodała, kwarantanną objęto dotychczas 19 dzieci oraz czterech pracowników przedszkola. - Te dane się jednak cały czas zmieniają, będziemy je jeszcze weryfikować – podała.

Pawłowska powiedziała PAP, że na tę chwilę placówka nadal jest otwarta. Jak tłumaczyła, „udało się wydzielić jedną grupę, natomiast nadal weryfikujemy kontakty”. - Placówka mogłaby być otwarta, gdyby nie zwiększyła nam się liczba personelu objętego kwarantanną. Gdyby się zwiększyła – to siłą rzeczy placówka nie byłaby w stanie funkcjonować i zapewniać dzieciom opieki - wskazała.

Lokalne Radio Poznań podało, że 6-latek, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem, chorobę przechodzi bezobjawowo. Dziecko miało zarazić się od swojej babci.

Według ostatnich danych, w całej Wielkopolsce odnotowano do tej pory 2804 przypadki zakażeń koronawirusem, w tym 177 osób zmarło, a 2066 wyzdrowiało.

(PAP)

Fot. Dariusz Gorajski (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi, gdy będzie taka możliwość?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie