środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Kraj > 500 plus na kredyt?

500 plus na kredyt?

500 plus na kredyt?
Data publikacji: 2016-07-13 20:35
Ostatnia aktualizacja: 2016-07-16 09:27
Wywietleń: 1535 144054

Nie zaciągnęliśmy żadnego kredytu na program 500 plus, lecz zainwestowaliśmy w przyszłość Polski i polskich rodzin - powiedziała w środę (13 lipca) szefowa rządu Beata Szydło.

Premier zareagowała tak na pytania dziennikarzy o słowa wicepremiera Mateusza Morawieckiego. "Gazeta Wyborcza" przedstawiła relację z poniedziałkowego spotkania Morawieckiego z sympatykami i członkami PiS w Bydgoszczy, cytując ministra: "Państwu bardziej niż konsumpcja potrzebne są inwestycje i oszczędności. A przypominam, że 500 plus jest na kredyt. Zadłużyliśmy się o dodatkowe 20 mld zł, bo chcemy promować dzietność. Jesteśmy we własnym gronie i nie musimy mówić sobie tylko pięknych słów".

- Pan minister Morawiecki również wczoraj powiedział, że to jest bardzo ważny, najważniejszy program - zauważyła Szydło. - Ja powiem tylko tyle: myśmy nie zaciągali żadnego kredytu, jeżeli chodzi o 500 plus, (...) myśmy zainwestowali 500 plus w przyszłość Polski i polskich rodzin.

Mówiła, że ludzie dziękują jej za program 500 plus i to sprawia jej "największą satysfakcję i radość". Pytana, czy rozmawiała już z Morawieckim o jego wypowiedzi i czy dostał reprymendę za niefortunne słowa, powiedziała: "Dajmy pracować Mateuszowi Morawieckiemu; on jest dziś na spotkaniu na Pomorzu (...) wykonuje bardzo dobrą pracę. Mateusz Morawiecki jest skoncentrowany na przygotowaniu i wprowadzeniu planu rozwoju - ambitnego, ale też wymagającego już przełożenia na język konkretów. Czekamy na te konkretne projekty ustaw. To jest ciężka praca, więc pozostawmy premierowi Morawieckiemu te działkę". (pap)

 

Na zdjęciu: Premier Beata Szydło
Fot. PAP/Radek Pietruszka

Komentarze

do Obywatel RP
A ja sobie nie życzę żeby mniejszości narodowe rządziły w moim kraju ! Jak ci się Polska nie podoba to możesz koleżko wracać na Ukrainę , na Białoruś , do Niemiec czyli tam skąd pochodzisz !! W Polsce będą rządzić Polacy a nie jakieś mniejszości etniczne czy lewacka hołota !
2016-07-16 09:25:36
Obywatel RP
Pani Szydło jest premierem polskiego rządu a nie "premierem Polaków". Jej obowiązkiem jako urzędnika państwowego jest dbanie o obywateli polskich bez względu na pochodzenie etniczne. Sam jestem Polakiem ale przede wszystkim jestem obywatelem Państwa Polskiego i nie życzę sobie narodowej retoryki w wykonaniu urzędników państwowych.
2016-07-15 01:11:16
niestowarzyszony
A jak nazwać przekazanie 25 mln zł państwowej kasy niezarejestrowanemu w KRS Stowarzyszeniu męża pani premier? Dobrą Inwestycją? _ za Newsweek.pl
2016-07-14 09:31:24
Gargamel
kłamie, kłamie i jeszcze raz kłamie. Długi zaciągnięte przez Gierka to pikuś w porównaniu z tym jak zadłuża na PO/PiS. Nigdy nie spłacimy tych długów. Podatki poszły w górę, wprowadza się coraz nowsze obostrzenia. Wkrótce dojdzie do sytuacji że człowiek będzie musiał brać kredyt w banku by przeżyć. I właśnie o to chodzi żydowskiemu lobby. Zniszczyć Polaków. A my jak te barany dajemy się prowadzić na rzeź. Zamiast kopnąć w dupę Kaczyńskiego, jego śp. brata, panią Szydło i pana Maliniaka... yyy Dudę, my budujemy im pomniki i uważamy za zbawców Polski.
2016-07-14 00:05:38
No pięknie
Już nas zadłużają, już rozwalają budżet państwa
2016-07-13 22:04:33

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy