Wtorek 06 grudnia 2022r. 
REKLAMA

500 plus jeszcze przed świętami

Data publikacji: 2017-12-16 16:35
Ostatnia aktualizacja: 2017-12-20 10:01
500 plus jeszcze przed świętami
Fot. Paulina Sikora  

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej zaapelowała do wójtów, burmistrzów i prezydentów miast o wypłatę świadczenia z programu "Rodzina 500 plus" jeszcze przed Bożym Nagrodzeniem. Pozwoli to wielu rodzinom przygotować się do zbliżających się świąt – argumentowała Rafalska.

Minister zwróciła uwagę w oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej MRPiPS, że święta Bożego Narodzenia to bardzo szczególny czas dla polskich rodzin.

– Podczas tego jednego z najważniejszych świąt chrześcijańskich rodziny mają możliwość celebrowania wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat, a jednocześnie, co jest tak ważne w obliczu szybko pędzącego na co dzień świata, umacniania więzi rodzinnych – podkreśliła. – Aby nadchodzące święta Bożego Narodzenia upłynęły w prawdziwie rodzinnej i spokojnej atmosferze, zwracam się do władz wszystkich gmin o wypłatę polskim rodzinom świadczeń wychowawczych z programu „Rodzina 500 plus” jak najszybciej przed świętami".

Argumentowała, że wypłata świadczenia jeszcze przed Bożym Narodzeniem pozwoli wielu rodzinom przygotować się do świąt, "tak aby mogły być one przeżyte godnie i bez zbędnych trosk".

– Wielość wydatków przed świętami powoduje, że wypłata świadczenia wychowawczego jest obecnie bardzo wyczekiwana przez wiele polskich rodzin. Każdy z nas przecież pragnie, aby święta Bożego Narodzenia były wyjątkowe, pełne serdeczności, życzliwości i wielkiej radości – zaznaczyła minister.

(pap)

Fot. Paulina Sikora

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Obs.ryver
2017-12-20 10:00:39
"pincet +" to jedyny "sukces" kaczyzmu! Dofinansowanie swoich wyborców z moich podatków. W ślad za tym "pincet+" poszły podwyżki cen ...masła, mleka,ziemniaków,jabłek , mąki, paliw,prądu, wody itd...Emeryci- "waloryzacja=8zł"plus/rok.... kacza "dobra zmiana"- gomułkowska PRL-bis!
endi
2017-12-18 23:10:01
no to pierwsze dziecko w rodzinie i następne które nie ma dochodów bo się uczy świąt też ma nie obchodzić-mądry to program 500+

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA