poniedziałek, 18 czerwca 2018.
Strona główna > Kraj > 500 plus jeszcze przed świętami

500 plus jeszcze przed świętami

500 plus jeszcze przed świętami
Data publikacji: 2017-12-16 16:35
Ostatnia aktualizacja: 2017-12-20 10:01
Wywietleń: 1247 305197

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej zaapelowała do wójtów, burmistrzów i prezydentów miast o wypłatę świadczenia z programu "Rodzina 500 plus" jeszcze przed Bożym Nagrodzeniem. Pozwoli to wielu rodzinom przygotować się do zbliżających się świąt – argumentowała Rafalska.

Minister zwróciła uwagę w oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej MRPiPS, że święta Bożego Narodzenia to bardzo szczególny czas dla polskich rodzin.

– Podczas tego jednego z najważniejszych świąt chrześcijańskich rodziny mają możliwość celebrowania wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat, a jednocześnie, co jest tak ważne w obliczu szybko pędzącego na co dzień świata, umacniania więzi rodzinnych – podkreśliła. – Aby nadchodzące święta Bożego Narodzenia upłynęły w prawdziwie rodzinnej i spokojnej atmosferze, zwracam się do władz wszystkich gmin o wypłatę polskim rodzinom świadczeń wychowawczych z programu „Rodzina 500 plus” jak najszybciej przed świętami".

Argumentowała, że wypłata świadczenia jeszcze przed Bożym Narodzeniem pozwoli wielu rodzinom przygotować się do świąt, "tak aby mogły być one przeżyte godnie i bez zbędnych trosk".

– Wielość wydatków przed świętami powoduje, że wypłata świadczenia wychowawczego jest obecnie bardzo wyczekiwana przez wiele polskich rodzin. Każdy z nas przecież pragnie, aby święta Bożego Narodzenia były wyjątkowe, pełne serdeczności, życzliwości i wielkiej radości – zaznaczyła minister.

(pap)

Fot. Paulina Sikora

Komentarze

Obs.ryver
"pincet +" to jedyny "sukces" kaczyzmu! Dofinansowanie swoich wyborców z moich podatków. W ślad za tym "pincet+" poszły podwyżki cen ...masła, mleka,ziemniaków,jabłek , mąki, paliw,prądu, wody itd...Emeryci- "waloryzacja=8zł"plus/rok.... kacza "dobra zmiana"- gomułkowska PRL-bis!
2017-12-20 10:00:39
endi
no to pierwsze dziecko w rodzinie i następne które nie ma dochodów bo się uczy świąt też ma nie obchodzić-mądry to program 500+
2017-12-18 23:10:01

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Ryszard Pietrzak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy