Sobota, 02 marca 2024 r. 
REKLAMA

19-letnia dziewczyna zmarła na skutek zaczadzenia

Data publikacji: 03 listopada 2018 r. 11:58
Ostatnia aktualizacja: 05 listopada 2018 r. 11:27
19-letnia dziewczyna zmarła na skutek zaczadzenia
 

19-letnia dziewczyna zmarła w wyniku zatrucia czadem w jednym z mieszkań w Gorzowie Wlkp. Do tragedii doszło w piątek wieczorem. Najprawdopodobniej tlenek węgla wydzielał się z wadliwej termy gazowej w łazience - poinformował w sobotę oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Gorzowie Wlkp. Bartłomiej Mądry.

Zgłoszenie o zatruciu strażacy otrzymali w piątek krótko po godz. 21. Młoda dziewczyna zasłabła w łazience i straciła przytomność. Jej reanimacja nie powiodła się. Lekarz pogotowia stwierdził zgon 19-latki.

Z mieszkania ewakuowano pozostałe sześć osób – dwoje dorosłych i czworo rodzeństwa zmarłej dziewczyny w wieku od 4 do 16 lat. Decyzją lekarza dzieci zostały przewiezione do szpitala na obserwację.

- Pomiary wykazały podniesiony poziom tlenku węgla w mieszkaniu. Prawdopodobnie przyczyną tragedii była wadliwie działająca terma gazowa, ale to na razie przypuszczenie. Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajmuje się policja pod nadzorem prokuratora – powiedział Mądry.

Rzecznik przypomniał, że szczególnie w okresie jesienno-zimowym należy pamiętać o przeglądach wszelkiego rodzaju urządzeń grzewczych oraz stanu systemów wentylacyjnych i kominowych.

- Warto także pomyśleć o zamontowaniu czujnika tlenku węgla, gdyż ten zabójczy gaz jest niewidoczny, nie ma zapachu i woni, a nawet w niewielkim stężeniu w powietrzu staje się śmiertelnym zagrożeniem dla człowieka – dodał Mądry.

Informację o tragedii podało w sobotę rano Polskie Radio Zachód.

(PAP)

Fot. RCB

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA