poniedziałek, 26 października 2020.
Strona główna > Gospodarka > Zrzeszenie Przedsiębiorców Pomorza Przedniego otwiera biuro w Szczecinie

Zrzeszenie Przedsiębiorców Pomorza Przedniego otwiera biuro w Szczecinie

Zrzeszenie Przedsiębiorców Pomorza Przedniego otwiera biuro w Szczecinie
Data publikacji: 2020-10-17 08:36
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-20 09:31
Wywietleń: 455 479576

Premier Meklemburgii - Pomorza Przedniego Manuela Schwesig wraz z marszałkiem województwa zachodniopomorskiego Olgierdem Geblewiczem oraz parlamentarnym sekretarzem stanu Patrickiem Dahlemannem otworzyli podczas konferencji online szczecińskie biuro Zrzeszenia Przedsiębiorców Pomorza Przedniego.

- Wszyscy zauważyliśmy, jak naturalna stała się dla nas współpraca transgraniczna. To pełne zaufania partnerstwo i intensywna wymiana były podstawą wspólnego radzenia sobie z tym wyzywaniem - wyjaśniła premier Manuela Schwesig.

Transgraniczna współpraca regionów

Inicjatorzy przedsięwzięcia oceniają, że otwarcie biura Zrzeszenia Przedsiębiorców Pomorza Przedniego w Szczecinie jest szczególnym wydarzeniem, gdyż  metropolitalny region Szczecina ma duże znaczenie gospodarcze dla Pomorza Przedniego.

- Biuro Zrzeszenia Przedsiębiorców Pomorza Przedniego w Szczecinie ma ogromne znaczenie dla dalszego rozwoju powiązań gospodarczych. Za tę inicjatywę chciałabym podziękować przedsiębiorcom z otoczenia Dietricha Lehmanna. Cieszę się, że rząd kraju związkowego może ją wesprzeć finansowo również z Funduszu ma rzecz Metropolitalnego Regionu Szczecina - powiedziała Manuela Schwesig, która przekazała pierwszą promesę udzielenia wsparcia finansowego w wysokości 24 tys. euro z nowego funduszu.

- Otwarcie biura Stowarzyszenia Przedsiębiorców Pomorza Przedniego to dla nas nowy rozdział - oceniał Olgierd Geblewicz. - Zawsze wspieraliśmy współpracę międzynarodową, szczególnie w zakresie gospodarczym. Mieszkańcy po obu stronach granicy są otwarci, ambitni oraz potrafią współpracować równocześnie konkurując. Głęboko wierzę, że dzięki wspólnej pracy naszych przedsiębiorców będziemy doganiać i przeganiać najsilniejszych - dodał Olgierd Geblewicz.

20 lat gospodarczego partnerstwa

- Z Domem Gospodarki w Szczecinie i wspólnym biurem ds. Metropolitalnego Regionu Szczecina w Anklam, jesteśmy już bardzo dobrze skomunikowani w dziedzinie gospodarki i pracy. Bardzo się cieszę, że przy pomocy nowego biura Zrzeszenia Przedsiębiorców Pomorza Przedniego, polskie firmy mają teraz w Szczecinie kompetentnego partnera do kontaktów z niemieckimi partnerami. Jest to kolejny ważny element przyszłego wzmocnienia regionu metropolitalnego -  podczas otwarcia podkreślał Patrick Dahlemann.

Biuro Zrzeszenia Przedsiębiorców Pomorza Przedniego otwarto w 20. rocznicę partnerstwa regionalnego pomiędzy Pomorzem Zachodnim i Meklemburgią-Pomorzem Przednim. Zrzeszenie działa od 1992 r. i główną siedzibę ma w Greifswaldzie, a od teraz również i filię w Szczecinie. Otwarcie biura poprzedziło kilka tygodni temu forum gospodarcze, w którym uczestniczyli przedsiębiorcy z Polski i Niemiec. Wydarzenie zorganizowano w kooperacji ze szczecińską firmą Calbud, w której siedzibie będzie się mieścić nowe biuro.

(k)

Fot. Thomas Fries (licencja: cc-by-sa-3.0 de)

Na zdjęciu: premier Meklemburgii - Pomorza Przedniego Manuela Schwesig

Komentarze

Darek
Wspomniany Dom Gospodarki bardzo mi pomógł w sprawach związanych z moją firmą w Niemczech - szczególne podziękowania dla p. Adama.
2020-10-20 09:09:05
Achtung, Achtung
A co z PO-morzem Tylnym...?
2020-10-17 23:28:32

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie