Wtorek, 25 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Zmiany w zarządzie Grupy Azoty Police. Andrzej Dawidowski nowym prezesem

Data publikacji: 27 kwietnia 2024 r. 21:29
Ostatnia aktualizacja: 28 kwietnia 2024 r. 00:39
Zmiany w zarządzie Grupy Azoty Police. Andrzej Dawidowski nowym prezesem
Andrzej Dawidowski jest nowym prezesem Grupy Azoty Police. Fot. Grupa Azoty  

Rada Nadzorcza Grupy Azoty Police 26 kwietnia br. podjęła uchwały o odwołaniu ze składu zarządu wiceprezesów Michała Siewierskiego oraz Stanisława Kostrubca. Jednocześnie podjęła uchwałę o powołaniu w skład zarządu spółki IX kadencji Andrzeja Dawidowskiego, powierzając mu funkcję prezesa. Na stanowiska wiceprezesów powołani zostali Paweł Oleksy oraz Jerzy Woliński.

– Uchwały w sprawie odwołania oraz powołania członków zarządu spółki weszły w życie z chwilą podjęcia – poinformowała Grupa Azoty.

Obecnie w skład zarządu IX kadencji Grupy Azoty Police wchodzą: prezes Andrzej Dawidowski, wiceprezesi Paweł Oleksy i Jerzy Woliński oraz członek zarządu Anna Tarocińska.

Nowy prezes ma ponad 20 lat doświadczenia w zarządzaniu procesami produkcji i sprzedaży w wiodących koncernach chemicznych, m.in. takich jak Ciech, Grupa Azoty i Tikkurila. Pełnił w nich różnorodne role: prezesa, członka zarządu, dyrektora zarządzającego i handlowego.

Andrzej Dawidowski ukończył studia magisterskie na kierunku politologia w Instytucie Nauk Politycznych Studiów Europejskich na Uniwersytecie Szczecińskim, a także studia podyplomowe zarządzanie biznesem na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Biznesem na Uniwersytecie Szczecińskim.

(ek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Chemik
2024-04-29 17:52:24
A dlaczego miałoby się to różnić? Przecież PiS i PO to dwie strony tego samego niepolskiego srebrnika. Od lat antagonizują społeczeństwo,a sami bez względu na wynik wyborów u koryta, na posadach. Żeby uniknąć konkurencji PiS dba o zaoranie wszystkiego na prawo od nich,a PO rozparło się na lewej stronie. Obie partie dbają, żeby nic polskiego w polityce się nie pojawiło, bo ustawka mogłaby runąć, a Polacy zaczęliby w końcu rządzić we własnym kraju.Jedyna nadzieja- przegapili powstanie Konfederacji
Chemik
2024-04-29 08:59:00
Rada Nadzorcza pelny " profesjonalizm". Konkurs ustawka jak zawsze. Nowy Zarzad to spadochroniarze z Azotow. Niestety. Pan Wiceprezes J. Wolinski od produkcji info z jego CV: Prowadzenie gospodarstwa szkółkarskiego🤦‍♂️. A Pani Profesor z Rady Nadzorczej mówila mowila tyle lat jaka jest niezalezna? 😢🤦‍♀️ Czym to sie rozni od Pis-u?
@FIGO
2024-04-28 13:40:59
Proszę natychmiast przeprosić pana ministra Lewandowskiego i skończyć z tym antysemityzmem! Pan minister w przeszłości godnie reprezentował Polskę w negocjacjach z inwestorami zagranicznymi i godnie reprezentuje Polskę w europarlamencie obecnie. Donald Tusk wysoko ocenił zaangażowanie europOsła Lewandowskiego powierzając mu w nadchodzących wyborach do parlamentu europejskiego miejsce nr 1 na pomorskiej liście kandydatów.
@FIGO
2024-04-28 12:35:22
Kim byli z wykształcenia poprzedni prezesi Polic, którzy zostawili zakłady w tak pięknym stanie? Grab - informatyk, Wardacki - transportowiec, ekonomista. Można jeszcze dodać Hinca z Grupy Azoty (też zostawił w 'dobrym' stanie) - socjologa z wykształcenia.
@ Figo
2024-04-28 12:04:41
musisz zrozumieć, że nikt juz nie może sobie pozwolić na to aby takimi koncernami zarządzali złodzieje, oszuści i inni przestepcy . albo wójt Pcimia. To było mozliwe tylko wtedy jak ty i twoi kumple potrzebowali kasy aby płacic takim jak ty za trolowanie internetu.
FIGO
2024-04-28 09:25:28
Po komentarzach poniżej jestem zaniepokojony . To zbyt duża Firma i zbyt duże problemy do rozwiązania .Bez interwencji rządu z jajami , ale nie tuskozjebów , co się na niczym , totalnie na niczym się nie znają . Owszem doprowadzić do ruiny i sprzedać za słynną złotówkę tego gnoja Lewandowskiego .Co za typ z pod ciemnej gwiazdy .Nie dość , że wygląda jak szuja , to jeszcze opier...lił połowę Polski za psi grosz ! No , ale Komisarzem komunistycznej UE żeby być , trzeba się złajdaczyć !Patrz TUSK !
Bosman
2024-04-28 09:20:29
Biedny ten Kraj w którym rządy sprawują politolodzy i historycy.
klemens
2024-04-28 09:01:37
chemię ma pewnie w małym ... palcu .
obserwator
2024-04-28 07:55:21
A na Gryfie zmienili Prezesa już?? Na Chlodni Gryf??? Ktoś ma info kto moze być Prezeem w tej spolce skarbu Panstwa???
Adam
2024-04-28 02:48:03
Politolog prezesem. Ależ fachura się trafiła. Zenada
Politologia,
2024-04-28 00:27:45
to chyba matka wszystkich nauk. Tylu menedżerów i polityków (menedżerów kraju i narodu) jest jej absolwentami. A wydawałoby się, że to kierunek przygotowujący do pracy w McDonaldzie.
Chemik
2024-04-27 23:01:32
Jak człowiek bez tytułu inżyniera ma sobie poradzić i zrozumieć procesy technologiczne po politologii?!!! Polityczny ślizgacz który będzie zatrudniał swoich!!!!
FIGO
2024-04-27 21:53:32
Nie znam gościa , ale ufam ,że potrafi wydobyć z tarapatów w jakie niewątpliwie popadła GA z powodu POLIMERÓW . Sam osobiście nie fikałbym do Koreańców , tylko spróbował wynegocjować podział strat z powodu " obsuwy " . Czasami lepiej podać rękę ponegocjować i gdzieś za kolejnym zakrętem wyjść na prostą! Zgnoić i zagotować funkcjonujący zakład jest łatwo , ale potem odtworzyć nie możliwe wręcz ! Trzymam kciuki i nie przeszkadzałoby mi jak nawet jest to czerwony z jajami , a nie polityczna dupa!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA