poniedziałek, 18 czerwca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Zmiany w radzie nadzorczej

Zmiany w radzie nadzorczej

Zmiany w radzie nadzorczej
Data publikacji: 2017-01-30 23:10
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 2400 209427

Dariusz Hac nie jest już przewodniczącym rady nadzorczej Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police" SA. Został odwołany przez nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki. Funkcję tę sprawuje teraz dotychczasowa wiceprzewodnicząca rady, Joanna Habelman.

Odwołanie Dariusza Haca nie jest zaskoczeniem, bo już w listopadzie 2016 r. główny akcjonariusz (66 proc. kapitału zakładowego) - Grupa Azoty - wnioskował o dokonanie zmian w składzie rady nadzorczej. Miały się one dokonać podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia spółki 14 grudnia. Wtedy jednak do nich nie doszło. Powołano jedynie członka rady nadzorczej wybieranego przez pracowników. Została nim Maria Więcek.

Zarząd Grupy Azoty ponownie wniósł 28 grudnia o zwołanie NWZ i umieszczenie w porządku jego obrad punktu o zmianach w składzie rady nadzorczej „Polic". Uzasadniał, iż są podyktowane koniecznością wzmocnienia nadzoru na działalnością spółki we wszystkich jej obszarach.

W minionym tygodniu, 26 stycznia, akcjonariusze odwołali Dariusza Haca ze składu rady nadzorczej VII kadencji. Jednocześnie na szefową tego organu spółki wybrali Joannę Habelman. Dotychczasowa wiceprzewodnicząca rady jest doktorem nauk ekonomicznych, dyrektorem ds. ekonomiczno-finansowych w Zarządzie Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA.

Teraz w radzie nadzorczej Grupy Azoty Police zasiadają Joanna Habelman, Bożena Licht, Agnieszka Dąbrowska, Mirosław Kozłowski oraz reprezentujący w niej pracowników: Maria Więcek, Andrzej Malicki oraz Anna Tarocińska, która obecnie kandyduje do zarządu spółki. O miejsce w nim z wyboru załogi rywalizuje w II turze z Andrzejem Rogowskim. Głosowanie odbędzie się 6-9 lutego.

(mag)

Fot. R.STACHNIK

Komentarze

a
Pani doktor - pięć etatów na dobę! podziwiam
2017-01-31 19:19:42
RN
A kogo to obchodzi, że ktoś inny ma większe pieniądze od niego, a niekoniecznie pracuje więcej? Poza tym, gość od 1991 roku zasiada w różnych radach nadzorczych, więc ileż można.
2017-01-31 07:14:39

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Ryszard Pietrzak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy