poniedziałek, 18 listopada 2019.
Strona główna > Gospodarka > Zmarł Manfred Michel

Zmarł Manfred Michel

Zmarł Manfred Michel
Data publikacji: 2015-10-07 10:28
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 1611 26593

W poniedziałek (5 bm.) zmarł Manfred Michel, były prezes spółki DB Port Szczecin. O jego śmierci poinformował we wtorek Zbigniew Miklewicz, prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, podczas gali z okazji 65-lecia polskiej administracji w zespole portów.

Manfred Michel stał na czele portowej spółki przez pięć lat: od 1 sierpnia 2010 r. do końca lipca tego roku. W tym czasie firma, należąca do DB Schenker Rail Polska, przeszła restrukturyzację, wzmocniła swoją pozycję i stała się ważnym terminalem przeładunkowym na trasach ze Skandynawii do Europy Południowej.

W lipcu tego roku, na spotkaniu w Business Club Szczecin, M. Michel mówił, że jednym z najważniejszych jego celów było przekonanie klientów spółki, by nadal z nią współpracowali, a także ustabilizowanie działalności i modernizacja. Stwierdził, że choć nie wszystko do końca się udało tak, jak chciał, to jednak firma osiągnęła sukces.

Karierę zawodową M. Michel rozpoczął w Grupie Deutsche Bahn w 1970 roku. W 1985 objął stanowisko dyrektora ds. organizacji transportu w spółce Transfracht. W 1995 r. został dyrektorem Pionu Transportu Łączonego w DB. Od roku 1997, jako członek komitetu „NDX Cooperation”, pracował nad rozwiązaniami dla transportu intermodalnego w Europie pomiędzy firmami kolejowymi z Holandii, Niemiec i USA. W latach 1992-2009 pełnił wysokie funkcje zarządcze w grupie DB oraz firmie DUSS GmbH.

Po zakończeniu pracy na stanowisku prezesa DB Port Szczecin M. Michel przeszedł do rady nadzorczej tej firmy, zostając jednocześnie starszym doradcą ds. wschodniego regionu w DB Schenker Rail. ©℗

Tekst i fot. (ek)

Komentarze

[*]
O wiele za wcześnie...
2015-10-08 06:35:50

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie