Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Zmarł Manfred Michel

Data publikacji: 07 października 2015 r. 10:28
Ostatnia aktualizacja: 18 listopada 2017 r. 19:33
Zmarł Manfred Michel
 

W poniedziałek (5 bm.) zmarł Manfred Michel, były prezes spółki DB Port Szczecin. O jego śmierci poinformował we wtorek Zbigniew Miklewicz, prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, podczas gali z okazji 65-lecia polskiej administracji w zespole portów.

Manfred Michel stał na czele portowej spółki przez pięć lat: od 1 sierpnia 2010 r. do końca lipca tego roku. W tym czasie firma, należąca do DB Schenker Rail Polska, przeszła restrukturyzację, wzmocniła swoją pozycję i stała się ważnym terminalem przeładunkowym na trasach ze Skandynawii do Europy Południowej.

W lipcu tego roku, na spotkaniu w Business Club Szczecin, M. Michel mówił, że jednym z najważniejszych jego celów było przekonanie klientów spółki, by nadal z nią współpracowali, a także ustabilizowanie działalności i modernizacja. Stwierdził, że choć nie wszystko do końca się udało tak, jak chciał, to jednak firma osiągnęła sukces.

Karierę zawodową M. Michel rozpoczął w Grupie Deutsche Bahn w 1970 roku. W 1985 objął stanowisko dyrektora ds. organizacji transportu w spółce Transfracht. W 1995 r. został dyrektorem Pionu Transportu Łączonego w DB. Od roku 1997, jako członek komitetu „NDX Cooperation”, pracował nad rozwiązaniami dla transportu intermodalnego w Europie pomiędzy firmami kolejowymi z Holandii, Niemiec i USA. W latach 1992-2009 pełnił wysokie funkcje zarządcze w grupie DB oraz firmie DUSS GmbH.

Po zakończeniu pracy na stanowisku prezesa DB Port Szczecin M. Michel przeszedł do rady nadzorczej tej firmy, zostając jednocześnie starszym doradcą ds. wschodniego regionu w DB Schenker Rail. ©℗

Tekst i fot. (ek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

[*]
2015-10-08 06:35:50
O wiele za wcześnie...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA