sobota, 06 czerwca 2020.
Strona główna > Gospodarka > Zmarł Manfred Michel

Zmarł Manfred Michel

Zmarł Manfred Michel
Data publikacji: 2015-10-07 10:28
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 1771 26593

W poniedziałek (5 bm.) zmarł Manfred Michel, były prezes spółki DB Port Szczecin. O jego śmierci poinformował we wtorek Zbigniew Miklewicz, prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, podczas gali z okazji 65-lecia polskiej administracji w zespole portów.

Manfred Michel stał na czele portowej spółki przez pięć lat: od 1 sierpnia 2010 r. do końca lipca tego roku. W tym czasie firma, należąca do DB Schenker Rail Polska, przeszła restrukturyzację, wzmocniła swoją pozycję i stała się ważnym terminalem przeładunkowym na trasach ze Skandynawii do Europy Południowej.

W lipcu tego roku, na spotkaniu w Business Club Szczecin, M. Michel mówił, że jednym z najważniejszych jego celów było przekonanie klientów spółki, by nadal z nią współpracowali, a także ustabilizowanie działalności i modernizacja. Stwierdził, że choć nie wszystko do końca się udało tak, jak chciał, to jednak firma osiągnęła sukces.

Karierę zawodową M. Michel rozpoczął w Grupie Deutsche Bahn w 1970 roku. W 1985 objął stanowisko dyrektora ds. organizacji transportu w spółce Transfracht. W 1995 r. został dyrektorem Pionu Transportu Łączonego w DB. Od roku 1997, jako członek komitetu „NDX Cooperation”, pracował nad rozwiązaniami dla transportu intermodalnego w Europie pomiędzy firmami kolejowymi z Holandii, Niemiec i USA. W latach 1992-2009 pełnił wysokie funkcje zarządcze w grupie DB oraz firmie DUSS GmbH.

Po zakończeniu pracy na stanowisku prezesa DB Port Szczecin M. Michel przeszedł do rady nadzorczej tej firmy, zostając jednocześnie starszym doradcą ds. wschodniego regionu w DB Schenker Rail. ©℗

Tekst i fot. (ek)

Komentarze

[*]
O wiele za wcześnie...
2015-10-08 06:35:50

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie