środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Zeznają ostatni świadkowie

Zeznają ostatni świadkowie

Zeznają ostatni świadkowie
Data publikacji: 2017-03-01 17:05
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 658 219486

Niewiele pamiętała dawna rzeczniczka prasowa byłego wojewody zachodniopomorskiego Stanisława Wziątka, przesłuchiwana w procesie o odszkodowanie za utraconą wartość akcji Stoczni Szczecińskiej Porta Holding. Izabela Puławska zeznawała w środę (1 marca) przed Sądem Okręgowym w Szczecinie.

Około 2200 akcjonariuszy stoczniowego holdingu domaga się od Skarbu Państwa zadośćuczynienia za utracone korzyści. Chcą wypłaty ponad 21 zł za akcję, bo taka była jej wartość księgowa w 2002 r., tuż przed upadłością SSPH. Łącznie roszczenia mogą wynieść co najmniej kilkadziesiąt mln zł. To największy pozew zbiorowy w Polsce. Reprezentantem grupy jest Krzysztof Piotrowski, były prezes Porty Holding. Przesłuchano już wielu świadków. W środę miało zeznawać troje kolejnych. Stawiła się tylko I. Puławska.

– Była rzecznik nic nie pamiętała, ale została nagrana podczas rozmów z przedstawicielami komitetu protestacyjnego stoczni, więc złożymy to w sądzie – powiedział radca prawny Piotr Barcz, z kancelarii prowadzącej sprawę pozwu.

Według zeznającej w 2016 roku dziennikarki Ewy Ornackiej, przed upadkiem Porty Holding rzeczniczka wojewody miała powiedzieć, że Piotrowski jest złodziejem i cała stocznia powinna pójść pod jego dom.

W środę nie doszło do przesłuchania m.in. byłego wojewody Wziątka (pełnił tę funkcję w latach 2001-2005), gdyż się nie stawił. Sąd zamierza go wezwać ponownie. Przesłuchana ma być też dziennikarka Anita Gargas-Wojciechowska. To ostatni świadkowie w procesie.

Jak się dowiedzieliśmy, 10 kwietnia rozpocznie zeznania, jako strona, Krzysztof Piotrowski. Później sąd podejmie decyzję dotyczącą ewentualnego powołania biegłych.

Tekst i fot. (ek)

Na zdjęciu: Krzysztof Piotrowski

Komentarze

Wawrzek
Wziątek nie by z PO-PSL, które zniszczyły cały Przemysł Stoczniowy. SLD przekazały rządom PIS funkcjonujące Stocznie a PIS przekazało funkcjonujące Stocznie dla PO-PSL. Manipulacje propagandowe "łowców szmalu-pełowców" zwalają winę na tych, którzy Stocznię chcieli ratować. Funkcjonowanie Stoczni i całego Przemysłu Stoczniowego zakończył Rząd PO-PSL- koniec kropka. Pretensje do Piechoty że nie załatwił dla Porta-Holding, poręczenia kredytowego w Niemieckim Banku jest nie na miejscu- Piechota nie miał takiej władzy. Wziątek wówczas posiadał wiedzę głównie dotycząca Połczyna Zdroju. To były czasy gdy Chłopcy zakładali spółeczkę i wysysali do niej całe przedsiębiorstwa państwowe niektórzy ssąc zbyt mocno zadławili i siebie i firmy, których już nie ma. Tak czy inaczej Szczecin bez Gospodarki Morskiej, Przemysłu Stoczniowego i Rybactwa to będzie zapyziałe zadu.... . Odbudować Kadry i firmy z tej branży bo to przyszłość tego Regionu.
2017-03-05 14:49:41
.
"co najmniej kilkadziesiąt mln zł" to ile? co najmniej 20 mln zł czy co najmniej 90 mln zł?
2017-03-04 12:27:03
JaKto
...co za zbydlęcenie.Pan Piotrowski skromnie mieszkał przez 10 lat na osiedlu robotniczym stoczniowym pomiędzy swoimi - 2km od stoczni dającej pracę 80 000 ludzi w regionie.pan Wziątek to wzięty gadający działacz w terenie.
2017-03-03 00:00:00
PO 36 juz latach, dalej nic... i "CI-CHO-SZA"...
A co z ODSZKODOWANIAMI... dla powyrzucanych na bruk i dalej SZYKANOWANYCH przez SB i "CZERWONA WRON-e"... owczesnych Stoczniowcow - po dniu 13.12.1981 roku ? Miejmy nadzieje, ze choc w przyszlosci i za innych Rzadow... Uzna sie posmiertnie i tych Stoczniowcow - rowniez za "Stoczniowcow Wykletych" !!
2017-03-02 00:24:21
A co z
uruchomieniem stoczni?...komuś znowu ją Solidaruchy sprzedały i dalej cisza; a takie piękne były zapowiedzi uruchomienia.
2017-03-01 19:40:14

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy