wtorek, 21 sierpnia 2018.
Strona główna > Gospodarka > ZEDO znów Liderem Bezpiecznej Pracy

ZEDO znów Liderem Bezpiecznej Pracy

ZEDO znów Liderem Bezpiecznej Pracy
Data publikacji: 2017-11-04 18:40
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 1116 299686

Zespół Elektrowni Dolna Odra, należący do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, spółki z Grupy Kapitałowej PGE, otrzymał tytuł Lidera Bezpiecznej Pracy. Przyznaje go Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy.

W tym roku, po raz 20., wyróżnione zostały firmy i instytucje prowadzące szczególnie aktywne i skuteczne działania w zakresie bezpieczeństwa pracy. Forum Liderów Bezpiecznej Pracy jest organizacją koordynowaną przez CIOP - PIB. ZEDO otrzymało złotą kartę już po raz drugi i jest członkiem forum od początku jego powstania, czyli od 1998 r.

Przy ocenie nominowanych do wyróżnienia pod uwagę brane są wskaźniki wypadków przy pracy i chorób zawodowych, działania na rzecz wdrażania i upowszechniania osiągnięć bhp oraz podnoszenie kwalifikacji pracowników w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Ważnym elementem jest eliminowanie lub ograniczanie zagrożeń czynnikami niebezpiecznymi, szkodliwymi lub uciążliwymi w środowisku pracy, zapewnianie stosowania prawidłowo dobranych środków ochrony indywidualnej i zbiorowej, a także prowadzona działalność informacyjna, popularyzacyjna i szkoleniowa mająca na celu kształtowanie świadomości pracowników i najbliższego środowiska w zakresie tworzenia prawidłowych i bezpiecznych warunków pracy.

- Znalezienie się po raz kolejny w gronie wyróżnionych liderów bezpiecznej pracy dowodzi, że nasz oddział ciągle się rozwija w kierunku zapewnienia pracownikom bezpiecznych warunków pracy oraz motywuje do dalszego działania. Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników jest bezcenne - powiedział Norbert Grudzień, dyrektor ZEDO.

Obecnie do grona Liderów Bezpiecznej Pracy należy 126 przedsiębiorstw i instytucji. Wśród oddziałów  PGE GiEK, Złotą Kartę LBP posiada Elektrownia Bełchatów, a Srebrną Elektrownia Turów.

(mag)

Fot. Marek Klasa

Komentarze

rtg
a korupcja swoja drogą?
2017-11-06 11:26:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Samotny strajk
Water Show Szczecin 2018
Pyromagic 2018: Fajerwerki wystrzeliły
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy