piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Zachodniopomorska Równa Firma

Zachodniopomorska Równa Firma

Zachodniopomorska Równa Firma
Data publikacji: 2017-03-07 20:51
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 2756 221138

Aż 208 kandydatur zgłoszono do plebiscytu Równa Firma 2017. Po ich weryfikacji, ocenie przez kapitułę poddane zostały 63. Która z nich zdobędzie statuetkę i tytuł, a także certyfikat „Organizacja Społecznie Zaangażowana", okaże się w przyszłym tygodniu.

Równa Firma to plebiscyt, w którym nagradzane są zachodniopomorskie przedsiębiorstwa różnej wielkości i rozmaitych branż, wyróżniające się w społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Jego organizatorem są młodzi naukowcy z Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego oraz studenci z koła naukowego Biznes - Innowacje - Networking.
– Dla firmy odpowiedzialnej społecznie ważne są etyczne zasady, przejrzysta polityka i zrównoważony, mądry rozwój – mówi dr Katarzyna Kazojć z WNEiZ US, inicjatorka konkursu. – W plebiscycie oceniamy firmy pod kątem ich dodatkowej i niewymuszonej prawem dbałości o pracowników, kontrahentów, społeczność oraz środowisko. Celem Równej Firmy jest docenienie tych, dla których takie działania to codzienność.

Z roku na rok konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Kandydaturę może wysłać każdy - właściciel, pracownik, student czy organizacja samorządowa. Do jego poprzedniej edycji zgłoszonych zostało 155 firm i ich odpowiedzialnych społecznie działań. Do tegorocznej, piątej - aż 208. Po ich weryfikacji, do oceny przez Kapitułę Plebiscytu - w której zasiadają patroni wydarzenia, przedstawiciele mediów oraz WNEiZ US - zostały 63.

Laureat tegorocznego plebiscytu, podobnie jak w minionych latach, poza statuetką i tytułem „Równa Firma 2017” otrzyma także certyfikat „Organizacja Społecznie Zaangażowana”. Przyzna go Instytut Certyfikacji Podmiotów Społecznie Odpowiedzialnych. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 15 marca, podczas uroczystej gali.

(mag)

Na zdjęciu: Posiedzenie Kapituły Plebiscytu Równa Firma 2017.

Zachodniopomorska Równa Firma

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy