Poniedziałek, 27 marca 2023 r. 
1 szczecin
REKLAMA

Zachodniopomorska Równa Firma

Data publikacji: 07 marca 2017 r. 20:51
Ostatnia aktualizacja: 18 listopada 2017 r. 19:34
Zachodniopomorska Równa Firma
 

Aż 208 kandydatur zgłoszono do plebiscytu Równa Firma 2017. Po ich weryfikacji, ocenie przez kapitułę poddane zostały 63. Która z nich zdobędzie statuetkę i tytuł, a także certyfikat „Organizacja Społecznie Zaangażowana", okaże się w przyszłym tygodniu.

Równa Firma to plebiscyt, w którym nagradzane są zachodniopomorskie przedsiębiorstwa różnej wielkości i rozmaitych branż, wyróżniające się w społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Jego organizatorem są młodzi naukowcy z Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego oraz studenci z koła naukowego Biznes - Innowacje - Networking.
– Dla firmy odpowiedzialnej społecznie ważne są etyczne zasady, przejrzysta polityka i zrównoważony, mądry rozwój – mówi dr Katarzyna Kazojć z WNEiZ US, inicjatorka konkursu. – W plebiscycie oceniamy firmy pod kątem ich dodatkowej i niewymuszonej prawem dbałości o pracowników, kontrahentów, społeczność oraz środowisko. Celem Równej Firmy jest docenienie tych, dla których takie działania to codzienność.

Z roku na rok konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Kandydaturę może wysłać każdy - właściciel, pracownik, student czy organizacja samorządowa. Do jego poprzedniej edycji zgłoszonych zostało 155 firm i ich odpowiedzialnych społecznie działań. Do tegorocznej, piątej - aż 208. Po ich weryfikacji, do oceny przez Kapitułę Plebiscytu - w której zasiadają patroni wydarzenia, przedstawiciele mediów oraz WNEiZ US - zostały 63.

Laureat tegorocznego plebiscytu, podobnie jak w minionych latach, poza statuetką i tytułem „Równa Firma 2017” otrzyma także certyfikat „Organizacja Społecznie Zaangażowana”. Przyzna go Instytut Certyfikacji Podmiotów Społecznie Odpowiedzialnych. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 15 marca, podczas uroczystej gali.

(mag)

Na zdjęciu: Posiedzenie Kapituły Plebiscytu Równa Firma 2017.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA