Niedziela 28 listopada 2021r. 
REKLAMA

Władysław Jefremienko ze Złotym Gryfem Zachodniopomorskim

Data publikacji: 2021-11-18 20:02
Ostatnia aktualizacja: 2021-11-22 11:55
Władysław Jefremienko ze Złotym Gryfem Zachodniopomorskim
Fot. UMWZ  

Wieloletni prezes Izby Rzemieślniczej Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Szczecinie, współtwórca szkół branżowych w regionie, zaangażowany w działalność Ligi Obrony Kraju, założyciel klubu żeglarskiego i fundacji wspierającej służbę zdrowia – Władysław Jefremienko, znany przedsiębiorca i społecznik otrzymał Odznakę Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego.

Uroczystość odbyła się w czwartek (18 listopada) na Zamku Książąt Pomorskich. Władysław Jefremienko Złotą Odznakę Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego otrzymał z rąk marszałka województwa Olgierda Geblewicza.

- W uznaniu zasług dla województwa zachodniopomorskiego, ogromne zaangażowanie w działalność społeczną, wiele lat pracy na rzecz rozwoju i promocji regionalnego rzemiosła – podkreślił w wygłoszonej laudacji marszałek Olgierd Geblewicz.

Kim jest Władysław Jefremienko

Przez ponad cztery dekady działał w organizacjach zrzeszających rzemieślników i przedsiębiorców. Od 1987 roku był Członkiem Zarządu Cechu w Goleniowie, a od lat 90. XX wieku - Izby Rzemieślniczej Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Szczecinie Od 2005 do 2021 był jej prezesem. Wcześniej – przez dwie kadencje wiceprezesem. Od wielu lat zasiada organach statutowych Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie. Obecnie jest wiceprezesem i przewodniczącym komisji administracyjno-technicznej. Brał udział w pracach Komisji Trójstronnej ds. dialogu społeczno-gospodarczego pod przewodnictwem Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej. Jest również członkiem Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego.

Od lat angażuje się w działalność społeczną. Od 1990 r. jest członkiem Ligi Obrony Kraju, od 2000 r. pełni funkcję wiceprezesa Zarządu Wojewódzkiego w Szczecinie. Jest także założycielem Klubu Żeglarskiego i Motorowodnego LOK w Stepnicy. Do niedawna pełni funkcję Komandora Klubu, który prowadzi m.in. działalnością szkoleniową dla dzieci i młodzieży. Zakładał również fundację „Pomoc Służbie Zdrowia im. Janusza Łotockiego w Goleniowie”.

Władysław Jefremienko od lat. 70 prowadzi firmę działającą w branży budowlanej, instalatorstwa elektrycznego, automatyki przemysłowej.

Oprac. (k)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Tu jest Polska...!
2021-11-22 11:35:22
Panie Geblewicz... Odznaczaj Pan najpierw Polakow... a pozniej ew. dopiero ludzi ze Wschodu - a nie Odwrotnie !!/?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ