Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Wieczyste na własne

Data publikacji: 2019-01-03 19:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-01-04 09:54
Wieczyste na własne
 

Od wtorku obowiązują przepisy, na podstawie których użytkownicy wieczyści gruntów stali się ich właścicielami. Mowa oczywiście o nieruchomościach gruntowych zabudowanych obiektami mieszkalnymi – zarówno jedno-, jak i wielorodzinnymi. Jak zapewne wiedzą już ci, którzy staną się właścicielami gruntów, przekształcenie formy ich posiadania nie będzie darmowe.

Ile zatem będzie kosztowało? Teoretycznie tyle samo co w przypadku użytkowania wieczystego. Należność płatna będzie w formie corocznych opłat równych dotychczasowym, przez 20 kolejnych lat. W przypadku gruntów stanowiących własność Skarbu Państwa istnieje możliwość skorzystania z bonifikat. Ci, którzy zdecydują się opłacić całą należność już w tym roku dostaną 60-procentową zniżkę. Właściciele nieruchomości planujący zapłatę całości w przyszłym roku, będą mogli skorzystać z bonifikaty o 10 procent niższej. Każdego następnego roku będzie podobnie. Właściciele gruntów decydujący się na definitywne rozliczenie ze Skarbem Państwa za 6 lat mogli liczyć jedynie na 10-procentowy opust.©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 3 stycznia 2019 r.

Przemysław Weprzędz

Fot. Sylwia Dudek

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

gość
2019-01-04 09:44:34
Dlaczego żaden z szanownych redaktorów nie podniósł tematu, że na miesiąc przed końcem roku Szczecinianie otrzymali z Urzędu Miasta zawiadomienia o zmianie opłaty za wieczyste użytkowanie, w jednej z dzielnic to wzrost nawet o 600%??? To jest temat na poważny artykuł, na wyjaśnienia urzędników skąd tak duże wzrosty, bo są dzielnice, które od lat nie zaznały miejskich inwestycji, a rzeczoznawcy w cudowny sposób podnieśli w swoich operatach wartości nieruchomości w tych dzielnicach od kilkadziesiąt to kilkuset procent! Wszystko po to, żebyśmy zapłacili większe opłaty przekształceniowe. Warto popytać i pomóc nam, mieszkańcom nie dać się złupić.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ