Czwartek 21 października 2021r. 
REKLAMA

W hali pław Urząd Morski w Szczecinie świętował swoje 75-lecie [GALERIA]

Data publikacji: 2021-09-24 20:52
Ostatnia aktualizacja: 2021-09-28 09:36
W hali pław Urząd Morski w Szczecinie świętował swoje 75-lecie
Fot. Marek Klasa  

Swoje 75-lecie świętowali w piątek (24 września) pracownicy Urzędu Morskiego w Szczecinie. Uroczystość nie odbyła się jednak w reprezentacyjnym miejscu, jakim jest Czerwony Ratusz, w którym siedzibę ma UMS, lecz przy ulicy Światowida na szczecińskim Gocławiu. 

- Przede wszystkim ogromne gratulacje, że nie w filharmonii, nie na zamku, nie na salonach, tylko tu gdzie sól pracy Urzędu Morskiego oraz w nowej hali pław Bazy Oznakowania Nawigacyjnego, czegoś co jest podstawą dla Urzędu Morskiego. I za to wielkie podziękowania, że świętowanie 75 lat zaczynamy w bardzo symbolicznym miejscu - powiedział wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk, otwierając uroczystość.

Wiceminister przypomniał wielkie projekty realizowane przez UMS - falochron wschodni w Świnoujściu czy pogłębienie toru wodnego ze Świnoujścia do Szczecina, które zostało prawie zakończone.

Dodał, że UMS czekają następne wyzwania. Będzie to np. wykonanie toru podejściowego do przyszłego terminala kontenerowego w Świnoujściu.

Głos zabrali również: posłowie na Sejm RP – Czesław Hoc, Michał Jach i Artur Szałabawka; wojewoda zachodniopomorski, Zbigniew Bogucki; Wiesław Piotrzkowski, dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni.

"Za datę powstania Urzędu Morskiego w Szczecinie należy uznać 24 września 1946 roku, kiedy to Minister Żeglugi i Handlu Zagranicznego dokonał nominacji pierwszego dyrektora Urzędu – kpt. ż. w. Jana Godeckiego, pełniącego wcześniej obowiązki kapitana portu w Gdyni" - przypomina początki swojego istnienia UMS.

Podczas uroczystości wręczono odznaczenia. Na zakończenie goście obejrzeli firm o pracy administracji morskiej na Pomorzu Zachodnim.

(kl)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

nurek
2021-09-28 09:28:03
jak widać po leżących kartkach na krzesłach wielu VIP-ów się nie pojawiło. Nawet Pomarszczonej nie było
.
2021-09-25 08:49:25
Mnie nie interesuje lista mówców. To nie lista płac. Ważniejsze, co powiedzieli i czy było to coś mądrego. Obawiam się, ze był to jedynie rytualny taniec zachwyconych sobą polityków.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ