czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Upomnij się o paragon!

Upomnij się o paragon!

Upomnij się o paragon!
Data publikacji: 2017-07-27 23:49
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 1859 278654

Czas wakacji to również zwiększony ruch w sklepach, sklepikach, na targowiskach i w lokalach gastronomicznych naszego województwa. Zachodniopomorska Służba Celno-Skarbowa jednak nie wypoczywa - sprawdza rejestrowanie obrotów na kasach fiskalnych i wydawanie paragonów, oraz legalność sprzedawanych towarów.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (wchodzi w skład Krajowej Administracji Skarbowej) przyjrzeli się, czy prowadzący sprzedaż wywiązują się z obowiązku wynikającego z ustawy o podatku od towarów i usług (VAT) i wydają paragony. Stwierdzili, że nie wszyscy o tym pamiętają.

Na przygranicznym targowisku w Świnoujściu na dwóch stoiskach stwierdzono, że sprzedawcy mają problem z pamięcią. Jeden z handlujących wyrobami tytoniowymi „zapomniał” zarejestrować transakcję na kasie fiskalnej. Drugi zaś co prawda to zrobił, ale za to nie wydrukował paragonu i nie wydał go kupującemu. Obaj zostali ukarani 500-złotowymi mandatami.
Z kolei w Łukęcinie i Międzywodziu sprzedawano wyroby chemiczne i spożywcze z pominięciem rejestracji na kasie. Tam sprzedawcy otrzymali mandaty w łącznej kwocie 500 zł.

W lokalu gastronomicznym w Międzyzdrojach stwierdzono brak wydania paragonu fiskalnego. Sprzedawca odmówił przyjęcia mandatu, więc sprawa została skierowana do Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie.

- Sprzedaż z pominięciem kasy fiskalnej lub niewydanie paragonu ją dokumentującego wiążą się z odpowiedzialnością karną skarbową - przypomina Małgorzata Brzoza, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. - Mandat w takich wypadkach może wynieść od 200 złotych do 4 tysięcy zł. Restrykcje te wynikają z faktu, że brak rejestracji transakcji za pomocą kasy oznacza zazwyczaj, że usługa została wykonana w „szarej strefie", a więc podatki nie trafiły do budżetu.

(mag)

Komentarze

hehe
a dlaczego tylko 500zł a nie np. 5000 ???
2017-07-28 08:17:00
Lato
"Eeee, właśnie kasa się zepsuła, a tak w ogóle, to muszę domówić papieru do kasy, bo się akurat skończył" - tak będzie ;)
2017-07-28 08:06:07

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy