Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Unibaltic świętuje 20-lecie [GALERIA]

Data publikacji: 21 maja 2023 r. 12:51
Ostatnia aktualizacja: 21 maja 2023 r. 16:02
Unibaltic świętuje 20-lecie
Fot. Dariusz GORAJSKI/Elżbieta KUBOWSKA  

Szczeciński armator Unibaltic obchodzi 20-lecie działalności. Z tej okazji w czwartek (18 maja) w Filharmonii im. M. Karłowicza odbyła się uroczysta gala, którą prowadzili Paulina Chylewska i Dariusz Baranik.

Początek działalności firmy sięga 2003 roku, kiedy to Arkadiusz Wójcik i Czesław Kowalak, związani z morzem od czasów Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie, postanowili zrealizować swoje plany. Powstała spółka z o.o. Unibaltic. Firma przez lata się rozrosła, a trzonem jej działalności jest przewóz ładunków drogą morską.

Unibaltic ugruntował swoją pozycję i wyspecjalizował się w segmencie przewozów ładunków płynnych: chemicznych oraz ropopochodnych. To tradycyjny armator, który zdecydowaną większość przewozów realizuje przy wykorzystaniu własnej floty, ale oferuje również usługi brokerskie. Obecnie dysponuje dziewięcioma statkami.

– W lipcu tego roku do naszej floty dołączy kolejny statek: chemikaliowiec o nośności 6200 DWT i pojemności 7000 m sześc., zbudowany w 2020 roku w stoczni tureckiej – zapowiedział prezes Wójcik.

Jak dodał, Unibaltic w ub. roku podjął decyzję, aby budować nowe statki, które będą odpowiadać na oczekiwania i potrzeby klientów firmy. Są już gotowe projekty, przygotowane ze szwedzkim biurem projektowym.

– Mamy krótką listę trzech stoczni, z którymi będziemy chcieli lada dzień rozpocząć negocjacje i głęboko wierzę, że pierwszy z tych statków dołączy do naszej floty pod koniec 2025 roku – powiedział A. Wójcik

Wiceprezes Czesław Kowalak poinformował, że Unibaltic przeniesie swoją siedzibę z ul. Tama Pomorzańska na al. Wojska Polskiego.

– Liczymy na to, że ta nowa lokalizacja okaże się jeszcze bardziej funkcjonalna oraz lepiej przystosowana do potrzeb naszej stale rozwijającej się firmy – podkreślił.

Na scenie podziękowano tym, którzy w firmie przepracowali co najmniej 10 lat oraz grupie osób z minimum 18-letnim stażem.

W okolicznościowym koncercie wystąpili: Sylwia Różycka, Damian Ukeje i Piotr Cugowski. Grała Orkiestra Daniela Nosewicza. ©℗

(ek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ex-Unibaltic
2023-05-23 19:59:35
Trzeba im oddać sprawiedliwość i przyznać, że to sukces stworzyć i utrzymać firmę na takim wymagającym rynku, zwłaszcza w czasie jak wielu innych armatorów upadło. Bez sentymentów - szczere gratulacje .
Gratulacje!
2023-05-21 23:18:58
- "pstrykam fotki" statkom płynących Kanałem Kilońskim i sortuję według armartora (znak armatora na kominie, burcie i dziobie). Z "Unibaltic" mam "fotki"; Amaranth, Amethyst, Amonith, Amuleth, Aragonith, Thurkus, Thopas. Jako port macierzysty to... nie będe pisał.
FIGO
2023-05-21 17:02:19
Bardzo uczciwi ludzie ! Pan i Arek i pan Czesław realizowali swoje marzenia i wizje czasami , a może i wciąż w niełatwych warunkach .Może czasami podejmowali trudne decyzje ( czytaj niesprawiedliwe wg. dotkniętych ) , ale wielki szacunek za prowadzenie łodzi , czasami w sztormowej aurze nie doprowadzając do katastrofy .Przysłowie mówi " krawiec kraje jak mu materiału staje " . Mieli różny kapitał początkowy , ale w tandemie potrafili to znakomicie wykorzystać ! Polska może być dumna .Brawo !
Wujo
2023-05-21 15:40:37
BGM, Petro Cargo, Petrologic, Gryfus, Unibaltic, itd
-
2023-05-21 15:02:31
Czyli nowa siedziba to budynek spółki w likwidacji Buchalter. Ludzie Buchaltera byli też właścicielami zamkniętej kilka lat temu podstawówki Primus przy M. Cassino.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA