czwartek, 17 października 2019.
Strona główna > Gospodarka > Udany III kwartał Grupy Azoty Police

Udany III kwartał Grupy Azoty Police

Udany III kwartał Grupy Azoty Police
Data publikacji: 2016-11-10 17:31
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 2211 169323

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police w III kwartale br. bez swych spółek zależnych wypracowała 12 mln zł zysku. Jak podkreśla jej zarząd, wyniki finansowe należy uznać za dobre, mimo niesprzyjających od ponad roku warunków zewnętrznych.
 - Jako dobre należy ocenić wyniki ostatnich trzech miesięcy - powiedział prezes polickiej spółki, dr Wojciech Wardacki. - Police wygenerowały wyższe poziomy kluczowych wskaźników rentowności w porównaniu do analogicznego okresu roku 2015. O 20 proc np. wzrósł zysk netto ze sprzedaży. 
W III kwartale br. Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police osiągnęła wyjątkowo dobre wyniki w segmencie pigmentów. Wzrost przychodów z ich sprzedaży wyniósł ok. 40 proc. To drugi kwartał z rzędu, gdy spółka w tym segmencie odnotowuje dodatnie wyniki po blisko dwóch latach strat.
 Na wynik całej Grupy Azoty Police wpływ miały tzw. zdarzenia jednorazowe, dotyczące senegalskiej spółki zależnej Afrig SA. Spółka uznała, że część aktywów afrykańskiej firmy należy spisać w koszty. 
Zysk Grupy Azoty Police w III kwartale 2016 r., przed odpisem wartości aktywów Afrig SA, wyniósł 14 mln zł. Po uwzględnieniu odpisu spółka odnotowała stratę w wysokości 8,6 mln zł.
 - Grupa ponosi dziś skutki zdarzeń i decyzji podejmowanych w okresach poprzednich w różnych obszarach działalności – podkreślił prezes.
 Jednocześnie dla spółki priorytetem pozostaje realizacja sztandarowej inwestycji - budowy wartej ok 2,7 mld zł instalacji do produkcji propylenu metodą PDH.
 W III kwartale zarząd zlikwidował do zera wszystkie umowy „śmieciowe”.
 Po trzech kwartałach br. Grupa Azoty Police wypracowała ok. 70 mln zł zysku. Przychody w tym okresie kształtowały się na nieco niższym poziomie, co przed rokiem i wyniosły 1,8 mld zł.
 Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police SA, wchodząca w skład Grupy Azoty SA, jest największą w regionie zachodniopomorskim spółką giełdową. Łącznie „Police” zatrudniają ok. 2400 pracowników.
Grupa Azoty to największa w Polsce firma chemiczna, notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych. Powstała w wyniku konsolidacji zakładów azotowych z Tarnowa, Puław, Polic i Kędzierzyna-Koźla. Spółka jest drugim, co do wielkości producentem nawozów sztucznych w Europie i liczącym się producentem związków chemicznych. (bp)

Fot. Robert STACHNIK
 

 

Komentarze

To teraz strata jest zyskiem?
Coś w Kurierze słabo z ekonomia a może po prostu ze zwykła matematyką. Porównajcie wyniki Polic z czasów poprzedniego prezesa i wszystko będzie jasne.
2016-11-11 18:52:49
Udany ? Raczej fatalny
Niech redaktorzy Kuriera sprawdzą sobie wyniki Polic za poprzednie lata
2016-11-11 17:24:04
Mniej znaczy więcej
Tytuł taki: Udany III kwartał Grupy Azoty Police a tekst taki: Po uwzględnieniu odpisu spółka odnotowała stratę w wysokości 8,6 mln zł. Pytanie: Czy ktoś ma schizofrenię paranoidalną?
2016-11-11 08:56:01

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie