czwartek, 04 marca 2021r.

Sześć urzędów skarbowych w Zachodniopomorskiem przyjaznych przedsiębiorcom

Data publikacji: 2021-02-19 13:07
Ostatnia aktualizacja: 2021-02-25 17:49
Sześć urzędów skarbowych w Zachodniopomorskiem przyjaznych przedsiębiorcom
Fot. KAS  

Przedsiębiorcy już po raz 18. wybrali najbardziej przyjazne urzędy skarbowe w Polsce. Pierwszy raz robili to za pomocą elektronicznych ankiet. Oceniali jakość obsługi podatnika przez urząd, łatwość komunikacji i kompetencje pracowników. W tegorocznej edycji wyróżniono 64 urzędy skarbowe, wśród których jest 6 zachodniopomorskich.
 
Spotkanie finałowe konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy", organizowanego przez Business Centre Club we współpracy z Ministerstwem Finansów, odbyło się 18 lutego w formule online. Przedsiębiorcy po raz pierwszy oceniali urzędy za pomocą elektronicznych ankiet.
 
Przedstawiciele biznesu wyróżnili 64 urzędy, które mogą posługiwać się tytułem „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy" przez rok, do czasu rozstrzygnięcia kolejnej edycji konkursu.

Laureaci konkursu w Zachodniopomorskiem

Wśród nagrodzonych urzędów skarbowych znalazło się sześć urzędów z województwa zachodniopomorskiego. Są to:

  • Pierwszy Urząd Skarbowy w Szczecinie
  • Drugi Urząd Skarbowy w Szczecinie
  • Pierwszy Urząd Skarbowy w Koszalinie
  • Urząd Skarbowy w Drawsku Pomorskim
  • Urząd Skarbowy w Kołobrzegu oraz
  • Zachodniopomorski Urząd Skarbowy

Podczas finału minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński podkreślał znaczenie dobrych relacji administracji skarbowej z biznesem.

Konkurs Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiebiorcy
 

- Przedsiębiorcy są dla nas kluczowym partnerem. Budujemy partnerskie relacje z biznesem m.in. dzięki cyklicznym spotkaniom „Dialog z Biznesem” czy aplikacji „Głos Podatnika”. Naszym celem jest nie tylko zabezpieczenie interesów budżetu państwa, ale również zapewnienie dobrych warunków dla funkcjonowania biznesu w Polsce – mówił minister.
 
Wiceminister finansów, szef Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska podkreśliła, że Konkurs na Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy jest cenną inicjatywą także dla administracji skarbowej. - Przedsiębiorcy oceniają urzędy w anonimowych ankietach. Dzięki temu otrzymujemy realną ocenę naszego działania. Jest to dla nas impulsem do kolejnych zmian – powiedziała minister Magdalena Rzeczkowska.

(k)

Komentarze

PIT 37
2021-02-19 13:23:41
Co z resztą urzędów dlaczego pozostają nieprzyjazne

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ