Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Ruszy przebudowa infrastruktury technicznej w porcie

Data publikacji: 2020-09-02 14:07
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-10 08:10
Ruszy przebudowa infrastruktury technicznej w porcie
 

Na terenie portu w Szczecinie może się rozpocząć rozbudowa i modernizacja infrastruktury technicznej. Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał decyzję o pozwoleniu na realizację inwestycji przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA.

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach projektu „Rozbudowa i modernizacja infrastruktury technicznej w portach w Szczecinie i w Świnoujściu”. Obejmuje m.in. budowę: blisko 7 km linii kablowych średniego napięcia, 7 nowych stacji transformatorowych, sieci telekomunikacyjnej o długości prawie 18 km, sieci wody pitnej, przebudowę 1,7 km sieci ciepłowniczej, a także przebudowę i budowę kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Rozebrane zostaną budynki stacji transformatorowej i kilku portierni.

- Decyzja umożliwia rozpoczęcie modernizacji infrastruktury technicznej, która istotnie wpływa na sprawne i konkurencyjne funkcjonowanie portu – mówi wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc. - Podobnie, jak w Świnoujściu, dzięki przedsięwzięciu zoptymalizowane będzie zużycie energii, a także zwiększona ochrona środowiska.

20 sierpnia 2020 wojewoda Tomasz Hinc podpisał decyzję o pozwoleniu na rozbudowę i modernizację infrastruktury technicznej w porcie w Świnoujściu.

Całkowita wartość projektu wynosi 118,3 mln zł, z czego 57,6 mln zł stanowi dofinansowania z UE.

(k)

Fot. ZMPSŚ

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Henia
2020-09-10 07:42:27
Ludzki pan! Jednak zechciał podpisać

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA