piątek, 03 kwietnia 2020.
Strona główna > Gospodarka > Przetarg na budowę jednostek unieważniony

Przetarg na budowę jednostek unieważniony

Przetarg na budowę jednostek unieważniony
Data publikacji: 2017-02-14 17:35
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 2117 215014

Urząd Morski w Szczecinie poinformował o odrzuceniu jedynej oferty, którą złożono w przetargu na budowę dwóch wielozadaniowych jednostek pływających. Jednocześnie podał, że postępowanie przetargowe zostało unieważnione.

Przypomnijmy, że nowe statki mają m.in. obsługiwać pławy morskie, wykonywać pomiary hydrograficzne, pełnić funkcje ratownicze i holownicze, usuwać rozlewy olejowe i kruszyć lód. Jeden będzie służyć administracji morskiej w Szczecinie, a drugi Urzędowi Morskiemu w Gdyni. Przedsięwzięcie ma zapewnione dofinansowanie unijne (204 mln zł).

Podczas otwarcia ofert w przetargu na budowę jednostek (30 grudnia ub. roku) okazało się, że jedyną złożyło trójmiejskie konsorcjum firm: Remontowa Shipbuilding z Gdańska, Enamor z Gdyni i NED-Project z Gdańska. Zaproponowało cenę ponad 356 mln zł (brutto), znacznie przekraczającą kwotę, jaką na ten cel przeznaczył zamawiający (231 mln zł).

We wtorek (14 lutego) Urząd Morski w Szczecinie poinformował, że oferta trójmiejskiego konsorcjum została odrzucona. Zmodyfikowało ono bowiem wzór formularza oferty i nie zgodziło się na treść umowy wymaganą przez zamawiającego.

– Wykonawca oświadczył, iż nie wykona zamówienia zgodnie z żądaniami Zamawiającego (tj. zgodnie z zasadami i wymaganiami co do sposobu realizacji zamówienia, określonymi we wzorze umowy) – uzasadnił urząd.

W związku z tym, że w postępowaniu wpłynęła tylko jedna oferta, którą odrzucono, zostało ono unieważnione.

Tekst i fot. (ek)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie