Poniedziałek 30 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Przedsiębiorcy wyróżnieni. Oni dbają o bezpieczeństwo pracy [GALERIA]

Data publikacji: 2021-11-26 20:38
Ostatnia aktualizacja: 2021-11-26 21:13
Przedsiębiorcy wyróżnieni. Oni dbają o bezpieczeństwo pracy
Najlepsi z najlepszych, dla których bezpieczeństwo jest nadrzędną wartością zostali nagrodzeni przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Szczecinie. Fot. Ryszard PAKIESER  

Koniec listopada to czas podsumowań konkursów i programów prewencyjnych w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Szczecinie. Kameralna uroczystość - zamiast corocznej wielkiej gali - odbyła się w piątek (26.11) w siedzibie OIP przy ul. Pszczelnej 7. Wyróżniono tych przedsiębiorców, dla których bezpieczeństwo i higiena pracy, zmniejszenie ryzyka wypadkowego i przestrzeganie praw pracowniczych jest priorytetem w prowadzonej działalności.

Dla pracodawców, zarówno z tych małych, jak i wielkich przedsiębiorstw, pandemia okazała się czasem niełatwym, tym bardziej na uznanie zasługuje fakt, iż dbali o BHP w swoich firmach: uczestniczyli w programach prewencyjnych autorstwa Państwowej Inspekcji Pracy, w szkoleniach i webinarach. Głównym celem tych wspólnych działań jest unikanie wypadków przy pracy, stąd dyplomy ukończenia projektu „Prewencja wypadkowa", które powędrowały do: Daniela Błażkiewicza z firmy „Dankom” z Lisiego Pola, Karoliny Gwóźdź - „Elemelek” Żłobek i Przedszkole Niepubliczne z Stargardu, Jolanty Marii Rybardzyk z Niepublicznego Przedszkola Językowego „Montessori School w Barlinku oraz do Krzysztofa Cymermana z PHU „Cymex" z Grabowca. 

Program „Zdobądź Dyplom PIP"

Przedsiębiorcy prowadzący małe firmy mieli także szansę uczestnictwa w programie „Zdobądź Dyplom PIP”, którego idea oparta jest na zasadzie samokontroli, choć ze wsparciem inspektorów pracy szkolących i  zwracających uwagę na przepisy prawa pracy. Dyplomy Państwowej Inspekcji Pracy, którzy ukończyli ten program powędrowały do: Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnie,  R&B Kancelarii Rachunkowej Rafała Batora z Kołobrzegu, firmy TMF Poland Trunet Maciej Filipowicz ze Szczecina,  Kamila Woźniewskiego z „Rehamilu” w Dargosławiu, spółki MASA WENTYLACJE ze Szczecina, Przedszkola Publicznego nr 66 "Pod Kasztanem" w Szczecinie i Elżbiety Śmiałek - Auto-Diagnostyka Banie.

Nagrodzeni za „Przeciwdziałanie negatywnym skutkom stresu w miejscu pracy” to: Zespół Szkół Nr 1 w Nowogardzie, Szkoła Podstawowa Nr 74 w Szczecinie oraz Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach.

Wysokie standardy bhp w budownictwie - sprawą nadrzędną

O tym, że to budownictwo wciąż zajmuje czołowe miejsca na listach wypadków, wiadomo od dawna, tym bardziej miło nam donieść, że w konkursie „Buduj bezpiecznie" przyznano nagrody tym wykonawcom robót budowlanych, dla których wysokie standardy bhp są sprawą nadrzędną. Konkurs od lat jest organizowany przez PIP wespół z Porozumieniem dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. Nagrodzono spółkę CFE Polska za realizację  budynku apartamentowo – usługowego „Marina – Darłówko” w Darłowie oraz spółkę ONDE, budującą farmę wiatrową Banie -3. Wyróżnienie otrzymała także Grupa Budowlana Alstal - wykonawca robót na budowie Parku Wodnego  „Fabryka Wody – Nowa Gontynka” w Szczecinie.

Goście kameralnego spotkania mogli także obejrzeć wystawę „Magiczne drzewo", na której zaprezentowano prace dzieci i młodzieży, podopiecznych Pałacu Młodzieży – Pomorskiego Centrum Edukacji w Szczecinie.

(kel)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

obserwator
2021-11-27 08:58:24
a gdzie szefowa firmy ATS INTERNATIONALE SPEDITION?
Gozer Gozerian
2021-11-27 00:57:52
Wszyscy w kagańcach, jakby spotkanie odbywało się na jakiejś sali operacyjnej. Ale cyrk... :)
do: Pracodawca
2021-11-27 00:08:09
Czyżby odezwał się pracodawca, który nie szanuje załogi i nie przestrzega przepisów, więc nie mógł liczyć na wyróżnienie? :)
Pracodawca
2021-11-26 21:00:48
Rozumiem, że PIP jest potrzebna. Bezpieczeństwo też. Staramy się jak możemy ale ta instytucja to relikt czasów ubiegłych. Jeden inspektor swoje, drugi swoje. Interpretacja przepisów jak w US. Zależy jak leży. Zaorać to guano i powołać nową instytucję na nowych warunkach. Oby tylko nie za tej władzy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA