wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Promocja podatkowa

Promocja podatkowa

Promocja podatkowa
Data publikacji: 2015-10-14 11:45
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 1345 28388

Od 1 października ruszyła loteria paragonowa organizowana przez Ministerstwo Finansów. Potrwa 12 miesięcy. Do wygrania są samochody, laptopy i tablety.


Większość przedsiębiorców sprzedających towary i świadczących usługi ma obowiązek prowadzenia ewidencji obrotów przy zastosowaniu kas rejestrujących. Niestety część podatników uchyla się od obowiązku instalowania kas. Są również i tacy, którzy mimo tego, że posiadają kasę fiskalną nie rejestrują obrotów za każdym razem, czyli ukrywają swoje obroty, a co za tym idzie konsument nie otrzymuje paragonu. Uczciwie prowadzącym działalność przedsiębiorcom trudniej tym samym konkurować na rynku, a konsumentom niełatwo dochodzić swoich praw. 

- Ministerstwo Finansów uznało za konieczne podejmowanie działań, które sprawiają, że wzrośnie liczba wydawanych i odbieranych paragonów, a co za tym idzie ograniczona zostanie szara strefa - tłumaczy Maciej Koniuszewski, rzecznik szczecińskiej Izby Skarbowej. - Jednym z nich jest loteria paragonowa, dzięki której wzrośnie świadomość Polaków na temat tego jak ważna jest ich rola w kształtowaniu uczciwego obrotu gospodarczego. Prośba o paragon wspiera uczciwych przedsiębiorców i równą konkurencję między nimi.

Loteria jest planowana na 12 miesięcy. W loterii może wziąć udział każdy paragon wystawiony na kwotę minimum 10 zł. Zgłoszenie udziału w loterii wymaga zarejestrowania na stronie: www.loteriaparagonowa.gov.pl. Potrzebne są do tego dane z paragonu (NIP sprzedawcy, data sprzedaży, kolejny numer wydruku, unikatowy numer kasy rejestrującej oraz kwota sprzedaży brutto) i dane kontaktowe posiadacza paragonu. Strona loterii wygeneruje kod rejestracyjny, który będzie uczestniczył w losowaniu.

Prawdziwość paragonów ma być weryfikowana. Oryginał będzie potrzebny do odebrania nagrody. Uczestnikami loterii mogą być jedynie osoby, które ukończyły 18 lat. Każdy może zarejestrować dowolną liczbę paragonów. 
Łączna pula nagród to 12 Opli Astra, 4 Ople Insignia, 84 iPady Air 2 oraz 72 laptopy Lenovo ThinkPad. Losowania odbywają się co miesiąc. Przewidziano też nagrody dla przedsiębiorców - firma, która wystawiła paragon zdobywcy samochodu, dostanie tablet. Raz na kwartał będzie losowana nagroda specjalna - Opel Insignia - tylko wśród paragonów z wybranej branży usługowej.

(jps)

Fot. M. KLASA

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy