Czwartek 11 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Produkcja budowlano-montażowa odżywa

Data publikacji: 2017-07-31 08:51
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Produkcja budowlano-montażowa odżywa
 

Według danych GUS w czerwcu 2017 r. produkcja budowlano-montażowa wzrosła o 11,6 proc. r/r, z kolei produkcja sprzedana przemysłu wzrosła o 4,5 proc. r/r.

Anna Kornacka, Prezeska Zarządu ZPPZ Lewiatan: Sytuacja ta wynika prawdopodobnie z podjęcia inwestycji infrastrukturalnych z wykorzystaniem funduszy unijnych, zarówno na poziomie centralnym, jak i w poszczególnych regionach oraz ze zwiększonych wpływów do budżetu państwa. Trudno określić czy zmiana ta jest trwała, ponieważ wzrost produkcji w podmiotach prowadzących specjalistyczne roboty, stanowiący bazę dla inwestycji infrastrukturalnych, jest dość słaby – zaledwie o 4 proc. Niepokojący jest także słaby wzrost (jedynie o 1,2 proc.) w przedsiębiorstwach zajmujących się wznoszeniem budynków.

Aleksandra Turbaczewska, ekspertka ds. rynku pracy : Poprawa sytuacji w budownictwie jest niezwykle istotna nie tylko dla wzrostu gospodarczego, ale przede wszystkim dla firm budowlanych, zwłaszcza z sektora MŚP, dla których rosnąca produkcja stanowi często nie tyle o rozwoju, co o przetrwaniu na rynku. Wzrosła również produkcja sprzedana przemysłu, choć towarzyszyły jej znaczne wahania w ostatnich miesiącach. Do ich przyczyn zaliczyć można zamówienia eksportowe. W miesiącach o wysokiej dynamice wyraźnie dominują firmy z branż eksportowych. Rynek krajowy, a zwłaszcza jego część inwestycyjna, nie ruszyła jeszcze w tempie, które pozwala na stabilny wzrost produkcji sprzedanej całego przemysłu.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

świniopas magister
2017-08-02 06:02:35
Poziom ekspertow to poziom glownej uczelni Ciecina czyli Uniwersytetu S. Uniwersytet Salceson
mol ubraniowy w naftalinie
2017-08-02 05:56:14
Ta Pani z lewej ma brzydką fotografie, zaciśnięte zęby, zła - ten Lewiatan to byl swego czasu przybudówką partii politycznej i władzy - taki niby samorząd przedsiębiorców - organizacja mieściła się w kilku rzędach foteli - a kto jest członkiem w Szczecinie? Ile kosztuje skladka?
Ekon
2017-07-31 11:44:39
kolejne "przemyślenia" "ekspertów" na poziomie gimnazjum. Czy to jest jakas płatna rubryka, że gazeta musi to drukować? Od czasu do czasu głos w tym miejscu zabiera także pan Różański z wykształcenia uwaga: historyk pracujący w wodociągach. Taka sytuacja.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA