wtorek, 22 maja 2018.
Strona główna > Gospodarka > Produkcja budowlano-montażowa odżywa

Produkcja budowlano-montażowa odżywa

Produkcja budowlano-montażowa odżywa
Data publikacji: 2017-07-31 08:51
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 1853 278705

Według danych GUS w czerwcu 2017 r. produkcja budowlano-montażowa wzrosła o 11,6 proc. r/r, z kolei produkcja sprzedana przemysłu wzrosła o 4,5 proc. r/r.

Anna Kornacka, Prezeska Zarządu ZPPZ Lewiatan: Sytuacja ta wynika prawdopodobnie z podjęcia inwestycji infrastrukturalnych z wykorzystaniem funduszy unijnych, zarówno na poziomie centralnym, jak i w poszczególnych regionach oraz ze zwiększonych wpływów do budżetu państwa. Trudno określić czy zmiana ta jest trwała, ponieważ wzrost produkcji w podmiotach prowadzących specjalistyczne roboty, stanowiący bazę dla inwestycji infrastrukturalnych, jest dość słaby – zaledwie o 4 proc. Niepokojący jest także słaby wzrost (jedynie o 1,2 proc.) w przedsiębiorstwach zajmujących się wznoszeniem budynków.

Aleksandra Turbaczewska, ekspertka ds. rynku pracy : Poprawa sytuacji w budownictwie jest niezwykle istotna nie tylko dla wzrostu gospodarczego, ale przede wszystkim dla firm budowlanych, zwłaszcza z sektora MŚP, dla których rosnąca produkcja stanowi często nie tyle o rozwoju, co o przetrwaniu na rynku. Wzrosła również produkcja sprzedana przemysłu, choć towarzyszyły jej znaczne wahania w ostatnich miesiącach. Do ich przyczyn zaliczyć można zamówienia eksportowe. W miesiącach o wysokiej dynamice wyraźnie dominują firmy z branż eksportowych. Rynek krajowy, a zwłaszcza jego część inwestycyjna, nie ruszyła jeszcze w tempie, które pozwala na stabilny wzrost produkcji sprzedanej całego przemysłu.

 

Komentarze

świniopas magister
Poziom ekspertow to poziom glownej uczelni Ciecina czyli Uniwersytetu S. Uniwersytet Salceson
2017-08-02 06:02:35
mol ubraniowy w naftalinie
Ta Pani z lewej ma brzydką fotografie, zaciśnięte zęby, zła - ten Lewiatan to byl swego czasu przybudówką partii politycznej i władzy - taki niby samorząd przedsiębiorców - organizacja mieściła się w kilku rzędach foteli - a kto jest członkiem w Szczecinie? Ile kosztuje skladka?
2017-08-02 05:56:14
Ekon
kolejne "przemyślenia" "ekspertów" na poziomie gimnazjum. Czy to jest jakas płatna rubryka, że gazeta musi to drukować? Od czasu do czasu głos w tym miejscu zabiera także pan Różański z wykształcenia uwaga: historyk pracujący w wodociągach. Taka sytuacja.
2017-07-31 11:44:39

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”