Czwartek 08 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Pracodawcy komentują: Recesja coraz bliżej - niepewność i inflacja ciążą polskiemu sektorowi przemysłowemu

Data publikacji: 2022-10-06 21:47
Ostatnia aktualizacja: 2022-10-11 11:23
Pracodawcy komentują: Recesja coraz bliżej - niepewność i inflacja ciążą polskiemu sektorowi przemysłowemu
 

Bardzo ciekawie zapowiada się kolejny miesiąc. Dowiemy się wówczas, jak bardzo źle przemysł zareagował na słowa wicepremiera Jacka Sasina o dodatkowym podatku od nadzwyczajnych zysków.

Aleksandra Turbaczewska, ekspertka ZPPZ ds. rynku pracy: Aktualnie firmy raportują spadki nowych zamówień i bieżącej sprzedaży, szczególnie w branży e-commers. Przedsiębiorstwa pozbywają się nagromadzonych zapasów, zmniejszając w ten sposób koszty magazynowania lub traktują te działania jako próbę zwiększenia zysków. Póki co przedsiębiorstwa mają jeszcze przestrzeń do przerzucania podwyższonych kosztów produkcji na konsumentów, ale gdy ta się wyczerpie, wejdziemy w kolejną fazę zaciskania pasa.

Łukasz Żak, , ekspert ZPPZ ds. współpracy międzynarodowej przedsiębiorstw: Nowy podatek miałby objąć wszystkie duże przedsiębiorstwa, w tym prywatne z różnych branż, zatrudniające powyżej 250 osób. Pomysł takiego podatku pojawia się w momencie, kiedy przedsiębiorstwa borykają się z ogromnym wzrostem obciążeń związanym z gwałtownie rosnącymi cenami prądu, gazu i ciepła, ale także w momencie spadków zamówień i trudności związanych z zerwanymi łańcuchami dostaw. Grożą nam poważne trudności gospodarcze i recesja.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Nie tylko w Polsce..
2022-10-11 11:12:03
Bo Wojna na Ukrainie i nas EU-ropejczykow Kosztuje... !!! I Miliaardowe Pomoce dla Ukrainy... trzeba w USA i EU-ropie... w "jakis Sposob" sobie Odbic... !!!
Jarun
2022-10-09 13:23:33
Kto by wierzył wam masonom od Lewiatana?!
Słowa
2022-10-07 08:40:36
Cóż za tendencyjność - "jak bardzo źle". Powinno być raczej napisane, że dowiemy się, "w jaki sposób zareagował przemysł".
FIGO
2022-10-07 07:21:51
Po opuszczeniu UE , nie będzie Euro osłów , którzy za grubą kasę donosili na Polskę . Kapuś to taki ktoś , kto zawsze będzie kapował ! Brytole , pożegnali eurokołchoz i wcale na tym źle nie wyszli ! .Razem z USA pomagają Ukrainie czego nie da się powiedzieć o " wiodących " Niemcach . Zawsze po wygraniu wojny przez Ukrainę możemy się wspólnie z Ukrainą ogłosić jako 50 Stan USA i będziemy mieli wyłożone na Europę !
FIGO
2022-10-07 07:11:42
UE blokuje pieniądze dla Polski . Mateusz Morawiecki został " ograny " przez zakomuszoną komisję UK . Polska klasa gospodarcza dopiero teraz doświadczy " komuszej , kociej roboty w UE " . Podziękujcie PO za wzięcie na listy do parlamentu UE , byłych komunistów i TW . PIS zniesmaczony tym, jak kulturalny , grzeczny premier został potraktowany da szansę teraz takim Sasinom , co dla przedsiębiorców stanowi śmierć. Zły był Mateusz , będzie jakiś cham co wyprowadzi Polskę z UE. Będzie Białoruś!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA