wtorek, 26 stycznia 2021r.

Pracodawcy komentują: Mniejsze zainteresowanie pracą za granicą

Data publikacji: 2020-10-15 21:13
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-15 23:49
Pracodawcy komentują: Mniejsze zainteresowanie pracą za granicą
 

Związek Pracodawców Pomorza Zachodniego: Jak wynika z badania Monitor Rynku Pracy, mimo niepewności związanej z sytuacją epidemiczną nie zauważamy zwiększonej chęci i gotowości do pracy za granicą.

Anna Kornacka, prezeska Związku Pracodawców Pomorza Zachodniego: 

- Na zaistniałą sytuację wpływa pandemia koronawirusa, będąca problemem wszystkich krajów. Wyjazd za granicę nie jest więc sposobem na ucieczkę od sytuacji epidemicznej. Dodatkowo, w ostatnim czasie w Polsce wprowadzono programy socjalne oraz wzrosło przeciętne wynagrodzenie, a to wpłynęło pozytywnie na dochody gospodarstw domowych. Między innymi dlatego praca poza granicami kraju nie jest już aż tak atrakcyjną alternatywą, jaką była jeszcze kilka lat wcześniej.

Tomasz Bieńkowski, właściciel IQ Consulting, członek ZPPZ:

- W badaniu realizowanym przez Instytut Badawczy Randstad wśród wymienianych powodów chęci pracy za granicą oprócz kwestii zarobkowych znalazły się kwestie związane z rozwojem, nauką języka, poznaniem nowej kultury czy zmiany obecnego stylu życia. Wśród branż, w których może być najwięcej potencjalnych migrantów zarobkowych, możemy wskazać hotelarstwo, gastronomię czy branżę rozrywkową (a więc te, które najbardziej dotknęła pandemia) oraz branże IT i telekomunikację.

Komentarze

Katastrofa!
2020-10-15 23:49:13
Najpierw szparagi a teraz to. Jak tak dalej pójdzie przestaną kupować nawet nasze używane samochody. Wie soll man leben, Kanzlerin, wie soll man leben?
ona
2020-10-15 22:25:34
Banialuki i durnoty !
Bo Polak wreszcie zrozumial
2020-10-15 22:07:55
Ze wszedzie dobrze - ale we wlasnym domu Najlepiej = Brawo PiS !!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ